Kuchnia z wyspą

Kuchnia z wyspą kojarzy się z przestronnością, funkcjonalnością oraz pięknym pomieszczeniem, w którym możesz spotykać się z rodziną i przyjaciółmi. Wyspa w kuchni to marzenie nie jednej osoby. Poza tym, pomysł na aranżację kuchni z wyspą może wypełniać mnóstwo funkcji, bo zapewnia ona nie tylko pomocną przestrzeń blatu, lecz także może zastąpić stół i stać się miejscem wspólnych posiłków. Jak zatem przewidzieć wystrój wytwornej kuchni z wyspą? Przygotowaliśmy przydatne wskazówki, które mamy nadzieję, przydadzą Ci się podczas urządzania własnej kuchni.

Najistotniejsze pytanie ile metrów powinna mieć kuchnia z wyspą?

Planowanie kuchni z wyspą po wielokroć zaczynamy od pytania, ile metrów kwadratowych powinna mieć kuchnia? Wyspa to dodatkowy metraż, który zostaje zajęty przez jej zabudowę, dlatego też warto zastanowić się, czy mamy miejsce na takie zestawienie. Przyjmuje się, że minimalna odległość wyspy od szafek kuchennych to około 90 centymetrów. Taka powierzchnia zagwarantuje wygodne poruszanie się po kuchni.

nowoczesna kuchnia

Stanowczo polecamy jednak założyć odstęp nawet do 120, 130 centymetrów jeżeli metraż kuchni na to zezwala. Szukając informacji ile metrów powinna mieć kuchnia z wyspą w większości wypadków pojawia się metraż nie mniejszy niż 15 metrów kwadratowych, gdyż wynika to z komfortu użytkowania. Doskonałą opcją, dzięki której z łatwością umeblujesz kuchnię z wyspą bez zmartwień o zbyt mały metraż, jest pomieszczenie otwarte na salon lub jadalnię. Otwarta kuchnia z wyspą zapewni potrzebną przestronność oraz wspaniale wprowadzi podział na przestrzeń jadalnianą oraz wypoczynkową. Idealnym elementem rozdzielającym te dwa pomieszczenia jest na przykład stół do kuchni.

kuchnia z wyspa i salonem

Niewielka kuchnia z wyspą czy to dopuszczalne?

Zaaranżowanie małej kuchni z wyspą jest lekko problematyczne, z uwagi na na nieznaczny metraż. W kuchniach mniejszych niż 15 metrów kwadratowych nie polecamy urządzania wyspy ze względu na komfort użytkowania. Bardzo istotna jest odległość między szafkami kuchennymi, a wyspą pozwalająca na swobodne poruszanie się. Najmniejsze wyspy kuchenne mają minimum jeden metr kwadratowy powierzchni blatu, jednakże warto zastanowić się, czy takie uzupełnienie naprawdę będzie funkcjonalne i podkreśli estetykę wnętrza. W małej kuchni z wyspą polecamy wybór jasnych, prostych i minimalistycznych mebli, które optycznie powiększą wnętrze.

nowoczesna kuchnia z wyspa

Jak urządzić nowoczesną kuchnię z wyspą

Urządzenie współczesnej kuchni z wyspą nie jest skomplikowane, warto tylko zastanowić się jaką główną funkcję ma pełnić. W nowoczesnej kuchni wyspa może wyśmienicie sprawdzić się jako barek śniadaniowy, który zapewni miejsce do spożywania wspólnych posiłków. Do podkreślenia nowoczesnego stylu wnętrza polecamy dobór ciekawych hokerów barowych zamiast tradycyjnych krzeseł do kuchni.

centrum gotowania na wyspie

Inną ewentualnością jest zainstalowanie na wyspie kuchennej płyty grzewczej, dzięki czemu stworzysz w ten sposób dzisiejsze „centrum gotowania”. Interesującym i koniecznym dodatkiem w tej opcji jest designerski okap, z pomocą którego nie tylko pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów, lecz również świetnie zaakcentujesz nowoczesny wygląd kuchni z wymarzoną wyspą. Warto pamiętać, że istotną rolę odgrywają akcesoria takie jak uchwyty szafek, odpowiednio dobrane oświetlenie, kolorystyka oraz materiał blatów szafek oraz wyspy. Spójna aranżacja wywoła, że zyskasz stylową i nowoczesną kuchnię z wyspą, gdzie z radością będziesz spędzać czas.

Mała kuchnia z wyspą połączona z salonem

Jeżeli marzysz o kuchni z wyspą, lecz dysponujesz małą, ale otwartą kuchnią, warto zastanowić się nad połączeniem tych dwóch pomieszczeń. Wyspa w małej, otwartej kuchni może stanowić pewnego rodzaju funkcjonalną ściankę działową, która nie ograniczy przestrzeni. Ciekawym projektem jest ulokowanie przy wyspie kanapy lub foteli, które podkreślą przejście do części wypoczynkowej.

mala kuchnia z wyspa

To rozwiązanie polecamy osobom, których salon ma niewielki metraż, ponieważ znacznie zaoszczędzi przestrzeń. Stylowym sposobem na stworzenie małej kuchni z wyspą, która połączy też salon, jest zaaranżowanie części wyspy wychodzącej na stronę pokoju dziennego jako wystawki. Otwarte półki schludnie zaakcentują wystrój wnętrza i sprawią, że wyspa kuchenna będzie po designersku prezentować się w twoim salonie.

Kuchnia z wyspą to marzenie wielu osób, które coraz częściej staje się znane w naszych mieszkaniach. Dobrze zaaranżowana oraz dopasowana do metrażu i stylu wnętrza wyspa kuchenna będzie stanowić świetne uzupełnienie aranżacji każdej kuchni. Mamy nadzieję, że dzięki naszym praktycznym poradom uda Ci się stworzyć idealną kuchnię z wyspą, która spełni Twoje oczekiwania.    

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here