Belladonna

Jak działają leki homeopatyczne? W jaki sposób trzeba je stosować, aby miały najwyższą skuteczność? Sprawdź, w jakich dolegliwościach pomoże Ci Belladonna – uniwersalny lek homeopatyczny pochodzenia roślinnego.

Czym są i jak stosować leki homeopatyczne?

Homeopatię nierzadko określa się mianem ziołolecznictwa, w rzeczywistości taka nomenklatura jest jednak błędna. Pomyłka ta wynika z faktu, iż w lekach homeopatycznych często wykorzystywane są substancje aktywne pochodzenia naturalnego. Cały sekret polega na tym, iż zawartość owego środka jest bardzo niewielka. Czemu więc działa w tak małym stężeniu?

Otóż substancje aktywne często są dobierane w taki sposób, że większa jej ilość mogłaby mieć działanie zupełnie odwrotne od oczekiwanego. Jako przykład niech posłuży doskonale znana cebula. Sok z tego warzywa, który uwalnia się np. podczas krojenia, silnie drażni błony śluzowe, co powoduje m.in. katar, jednak ten sam sok z cebuli w bardzo małym stężeniu może ten sam katar leczyć.

Zasadniczo leki homeopatyczne dzieli się na leki roślinne, leki zwierzęce oraz leki mineralne. Sposób ich zażywania może się różnić, dlatego trudno podać uniwersalną zasadę. Zazwyczaj przyjmuje się je 30 minut przed posiłkiem lub godzinę po nim, zawsze jednak w pierwszej kolejności należy stosować się do zaleceń lekarza i informacji zawartych w ulotce.

Ponadto leki homeopatyczne należy zażywać już w początkowych fazach choroby, co wyraźnie pomaga w powrocie do zdrowia. Niektóre preparaty tego typu mogą charakteryzować się bardzo szerokim działaniem w różnych schorzeniach. Takim lekiem homeopatycznych jest Belladonna.

W czym pomaga Belladonna?

Belladonna ma składnik aktywny pochodzenia roślinnego, który cechuje się uniwersalnym zastosowaniem. Rośliną tą jest Atropa belladonna, której inna nazwa to pokrzyk wilcza jagoda. Warto dodać, że dzięki niewielkiej zawartości substancji aktywnej środek ten mogą stosować nie tylko dorośli, ale i najmłodsi pacjenci.

W jakich sytuacjach można zażywać Belladonnę? Lista schorzeń i dolegliwości, w których może być pomocna, jest nadzwyczaj bogata. Preparat z pewnością warto stosować przy podejrzeniu grypy, migreny oraz przy stanach zapalnych dowolnego pochodzenia. Oprócz tego preparat ten sprawdza się przy dziecięcych chorobach wysypkowych, takich jak różyczka, ospa, szkarlatyna czy trzydniówka.

Belladonna ponadto zalecana jest w rozmaitych stanach gorączkowych, bez względu na powód ich wystąpienia – dotyczy to zarówno zakażeń bakteryjnych, jak i wirusowych. Jeżeli występuje podejrzenie udaru słonecznego lub objawy takie jak przekrwiona skóra, mocny ból głowy i nadwrażliwość na bodźce, preparat ten może okazać się bardzo pomocny.

Lek homeopatyczny Belladonna to preparat pomocny przy wielu dolegliwościach. Choć do jego produkcji potrzebna jest wilcza jagoda, to jednak jego nazwę tłumaczy się jako „piękna pani” – i równie wspaniałe i skuteczne okazuje się jego działanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here