Magazyny w słabiej rozwiniętych regionach coraz popularniejsze

Dużym zainteresowaniem w branży logistycznej cieszy się Polska Centralna – głównie Warszawa oraz Łódź. Ich zaletami jest dogodna lokalizacja, rozwinięta infrastruktura, dostęp do pracowników, świetne połączenia komunikacyjne, bliskość lotnisk. Jednak branża magazynowa rozwija się coraz lepiej również w dotychczas słabo rozwiniętych regionach – jednym z przykładów jest Szczecin.

Największy popyt nadal dotyczy Polski Centralnej, ale dobrze rozwijają się tez inne regiony i miasta – te, które uchodzą za najsłabiej pod tym względem rozwinięte i niedoceniane. Magazyny w Szczecinie i okolicy obecnie budzą zainteresowanie inwestorów z Niemiec i krajów Skandynawii. Zyskuje też znaczenie w branży e-commerce.

Tymczasem do niedawna Szczecin był jedną z mało atrakcyjnych miast pod tym względem. Magazyny w Szczecinie nie powstawały w dużej liczbie z powodu niskiego na nie popytu. Niedawno jednak dostrzeżono potencjał miasta i zaczęto realizować tu różne inwestycje – jak między innymi Prologis Park Szczecin, obiekty Panattoni czy też park logistyczny Exeter Property Group. Atuty tej lokalizacji sprawiają, że miasto i okolice są obecnie jednym z dobrze rozwijających się regionów.

Szczecin w gronie najlepiej rozwijających się rynków

Zachodniopomorskie do niedawna nie liczyło się w branży logistycznej – obecnie sytuacja ulega zmianie, a zainteresowanie tą lokalizacją cały czas rośnie. Powierzchnia i hale do wynajęcia w Szczecinie stały się atrakcyjne w oczach inwestorów i firm.

Co więcej, Szczecin znajduje się obecnie w gronie najprężniej rosnących rynków. Rosnący popyt zachęca do planowania i realizowania nowych inwestycji, dlatego też deweloperzy na bieżąco odpowiadają na zapotrzebowanie. Powstają hale produkcyjne w Szczecinie, duże powierzchnie magazynowe w okolicy miasta, a ich wynajem jest coraz częstszy.

Powierzchnie magazynowe – Łódź. Zalety

Lokalizacja. Położenie Szczecina to plusy, których nie mogli nie zauważyć zarówno krajowi, jak i zagraniczni inwestorzy. Zapewnia też szybki dojazd do centrum i innych miast okolicznych czy lotniska Szczecin-Goleniów im. NSZZ „Solidarność”. Szczecin stanowi stolicę województwa oraz serce szczecińskiej aglomeracji. Również położenie niedaleko Morza Bałtyckiego sprawia, że miasto i jego sąsiedztwo zyskują na znaczeniu.

Atrakcyjne stawki najmu. To również między innymi niższe stawki najmu, znacznie korzystniejsze niż w Łodzi, Gdańsku czy Wrocławiu.

Dostęp do siły roboczej. Zarówno do wykwalifikowanej kadry, jak i pracowników fizycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here