Moskitiery na wymiar

Choć klimat naszego kraju daleki jest od amazońskiej dżungli lub afrykańskiego buszu, to jednak latem potrafi doprowadzić do szaleństwa, przez obecność wszędobylskich insektów. Są różne sposoby, by się ich pozbyć albo ograniczyć ich negatywne działanie, najlepiej jednak… w ogóle nie wpuszczać ich do domu. Przydadzą się więc tytułowe moskitiery na wymiar.

Moskitiery na wymiar: jak zmierzyć okno przed zakupem?

Moskitiery produkowane specjalnie na zamówienie to najlepsza z opcji dla naszych otworów okiennych i drzwiowych. Dokładnie dopasowana moskitiera na wymiar daje gwarancję, że nic się przez nią nie przeciśnie, sama osłona dobrze dopasuje się do otworu i będzie trwała. Kilku renomowanych producentów, jak np. Master.Kalisz.pl posiadają w swoich sklepach online konfiguratory, dzięki którym można zamawiać moskitiery okienne na wymiar przy pomocy kilku kliknięć.

Wpierw zabierzemy się za mierzenie – powinniśmy prawidłowo określić wysokość i szerokość okna, w którym montowana będzie moskitiera na wymiar. Należy to zrobić precyzyjnie po otwarciu skrzydła, moskitiera na okno musi mieścić się wewnątrz, więc za pomocą stalowej miarki należy zdjąć wymiar w rogach okna. Powinniśmy też wiedzieć jaka jest grubość okna w narożniku. Jeśli wciąż będziecie mieli problem z odczytaniem wymiarów, warto skontaktować się z obsługą sklepu na: Sklep.master.kalisz.pl – moskitiery na wymiar

moskitiery

Fot. Wygodny i praktyczny kreator moskitier na wymiar

Moskitiery na wymiar – istotne parametry przy zamówieniu

Istnieje kilka aspektów technicznych, jakie musimy sobie przygotować zanim przyjdzie nam zamawiać moskitiery okienne na wymiar. Pierwszą jest sposób montażu – moskitiera może być umiejscowiona w świetle ramy, wówczas bezinwazyjnie mocowana jest ona na stalowych zaczepach, dzięki czemu sam montaż jest łatwy i nie narusza stolarki okiennej. Moskitiery ramkowe na wymiar łatwo w razie potrzeby zdemontować.

Korzystając z internetowego konfiguratora lub formularza zakupowego trzeba zebrać niezbędne wymiary, polecamy zatem raz jeszcze wziąć pod lupę instrukcję producenta. Dowiemy się z niej jak powinna być mierzona moskitiera ramkowa na wymiar, w jakiej jednostce wpisać dane, a także w których rubrykach powinny się one znaleźć. Jeśli nie czujemy się pewnie zamawiając moskitiery na wymiar ze sklepu online, te dane warto mieć pod ręką także podczas zamówień telefonicznych lub w salonie firmowym.

Kwestią dość istotną jest także prawidłowe dopasowanie zaczepu, a konkretnie jego rozmiaru. Moskitiery na wymiar montowane w sposób bezinwazyjny mają zwykle zaczepy o 8 mm mniejsze od zmierzonej grubości okna w narożniku.

Moskitiery na wymiar – aspekt estetyczny

Mimo, że moskitiera na wymiar jest transparentna, to stanowi ona integralną część wystroju wnętrza i musi się należycie prezentować. Sceptyków uspokajamy więc, moskitiery okienne występują w różnych wariantach kolorystycznych, zarówno ocieni ramki, jak i samej siateczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here