Ozdoby do domu

0
1579

Przekształcenie swojego mieszkania w spójne stylistycznie miejsce, gdzie z łatwością można zregenerować swoje siły, nie zawsze jest zadaniem łatwym. Jednak warto próbować, ponieważ odpowiednio urządzone wnętrze może być źródłem inspiracji i rzeczywiście podnosić wydajność w pracy i polepszać samopoczucie na co dzień. O czym pamiętać, by osiągnąć taki efekt?

Nieco zapomniana, lecz ważna rola ozdób

Podłogi, ściany, meble – generalnie do tych elementów przykładamy największą uwagę. Owszem ich rola jest niepodważalna, jednak nawet najlepiej dobrane elementy nie uczynią z mieszkania niepowtarzalnego miejsca, w którym wszystko będzie „po Twojemu”. To właśnie ozdoby do domu nadają mu ten wyjątkowy smak, dzięki któremu Twoje mieszkanie będzie wyrażać Ciebie w każdym aspekcie i sprawiać, że ilekroć do niego wrócisz, na Twojej twarzy pojawi się uśmiech. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się ozdoby w stylu etno i boho, czyli alternatywa dla powtarzalnych, marketowych propozycji. Wprowadzając do swojego wnętrza nieco orientalnych rozwiązań i ręcznie wykonanych ozdób, nadajesz mu stylu, którego pozazdroszczą Ci znajomi, ilekroć będą Cię odwiedzali i który sprawi, że Twoje wnętrze będzie jedyne w swoim rodzaju.

Na jakie ozdoby warto postawić? Garść pomysłów

Oczywiście dobór ozdób do wnętrza mieszkania jest sprawą wysoce indywidualną, jednak niektóre z nich można polecić każdemu, kto pragnie poczuć nieco orientu w swoim domu. Przykładowo sypialnię i salon można ozdobić narzutami pochodzącymi z Indii, które swoim kolorytem i wzorzystością ożywią to pomieszczenie, ale również sprawią, że będzie przytulniejsze. Tureckie kilimy to rozwiązanie dla osób, które chcą mocno nawiązać do orientalnej stylistyki, a dywaniki z junty mogą dopełnić unikatowy wystrój.

Na tym jednak nie kończą się możliwości – nawet niewielka ozdoba może wnieść sporo życia do zorganizowanego wnętrza. Maska z Indonezji czy Kongo, posążek Buddy czy szkatułki na ozdoby rodem z Indonezji mogą być niewielką „kropką na I” w pięknie urządzonym wnętrzu. Jeśli chcesz więcej, to z pewnością zachwycą cię orientalne instrumenty – fletnie, karrimby, djembele czy zaklinacze deszczu.

Niekiedy sięgnięcie po nieco odważniejsze detale pozwala na przemianę mieszkania w wyjątkowe miejsce i nadanie mu wyrazu. Z pewnością ozdoby w stylu boho i etno dają Ci gwarancję, że Twój styl będzie niepowtarzalny i bez wątpienia nie znajdziesz drugiego podobnie wykończonego wnętrza. Niewielkim kosztem dodasz swojemu domowi uroku, na który zasługuje. Kto wie, może następnym razem zdecydujesz się na pełne wyposażenie w orientalnym stylu?

dekoracje szklane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here