Utworzony w 1988 roku w pobliżu Białegostoku, szybko zyskał uznanie w oczach turystów. Dla nich możliwość wędrowania po terenach atrakcyjnych zarówno pod względem przyrodniczym, jak i krajobrazowym, jest wielką gratką. Cóż to za miejsce przyciąga tak skutecznie wycieczki w rejon Białegostoku? To Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na turystów?

Największą gratką na terenie tego parku jest sama Puszcza Knyszyńska – wyjątkowy kompleks leśny, który może zachwycić bogatą szatą roślinną. W poszukiwaniu najciekawszych roślin warto wybrać się do arboretum. Znajduje się ono pod opieką Nadleśnictwa Supraśl, a jego wyjątkowość polega na niezwykle bogatej kolekcji prezentowanych na jego terenie roślin. Ci, którzy w czasie wycieczki po Puszczy Knyszyńskiej i okolicach Białegostoku zajrzą do tego niezwykłego ogrodu, będą mogli zobaczyć około 500 gatunków ciekawych drzew i krzewów.

Moreny i doliny rzeczne sprawiają, że krajobraz na terenie parku zachwyca swym krajobrazem. Piękne lasy oraz ciekawe gatunki roślin naczyniowych przyciągają tu turystów – przyrodników, bardzo ważną rolę odgrywają tu jednak i zwierzęta. Tu niezwykle pięknie prezentuje się ptactwo, którego najciekawszymi reprezentantami są takie gatunki, jak trzmielojad, orlik krzykliwy oraz puchacz. Inną przyrodniczą ciekawostką na terenie puszczy są żubry, których niewielkie stadko przyciąga miłośników tych wyjątkowych zwierząt. Ciekawostką są też rysie oraz wilki, z którymi można się spotkać w czasie wędrówek po najspokojniejszych fragmentach parku krajobrazowego.

http://www.quality-hotels.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here