Idziesz z duchem wnętrzarskich trendów? Postaw na różowy! Paleta różów jest zdumiewająco rozbudowana i bogata. Sięgnij po rozmyty róż, modny Pink Millennial lub zestaw jego przybrudzone odcienie z brązami.

Już nie dziecinne, słodko-urocze róże, a dorosłe, kobiece, gustowne różowe tony zawierające w sobie zaskakujące refleksy. Kolor różowy zawładnął najmodniejszymi aranżacjami 2018 r., oczarował projektantów i powoli uwodzi nas, konsumentów. Na podium plasuje się także brąz – klasyczny i stonowany.

Różowy czy brąz? Różowy a brąz!

Pogłębiające się konflikty, przemiany gospodarcze, ekonomiczne oraz społeczne, rozwijająca się urbanizacja, nowe technologie – to wszystko sprawia, że pragniemy zwolnić, zatrzymać się, odizolować się od chaosu i hałasu. Wnętrze naszego domu nadaje się do tego idealnie. Wystarczy, że będziemy otaczać się kojącymi, otulającymi kolorami, a odzyskamy równowagę, wyładujemy negatywne emocje i naładujemy baterie. Najbliższe sezony należą więc do odcienia Różowy a brąz. To Dulux Kolor Roku 2018 – najpiękniejsza, a przy tym bardzo złożona, ale uniwersalna barwa, która doskonale oddaje nastrój naszych czasów. Różowy a brąz tworzy perfekcyjnie przemyślaną przestrzeń do odpoczywania, niesie ukojenie zmęczonym oczom, sprawia, że czujemy się bezpiecznie. Kolor zamyka w sobie ciepłe nuty naturalnego drewna, tonacje gliny oraz kakaowe refleksy.

Kompozycje z różem

To jednak nie koniec triumfu różu we wnętrzach. Możemy sięgnąć również po jego inne odcienie – lekkie i swobodne jak Lody Malaga bądź przybrudzone i magnetyzujące jak Różany na Test. Oryginalną kompozycję osiągniemy dzięki połączeniu różu z chłodniejszymi tonacjami. Dobraną parę tworzą z pewnością kolor różowy oraz szary, np. Grafitowy Zmierzch (który – o dziwo – skrywa w sobie letnie, brązowe nuty). Na styku obu barw namalujmy cienką, granatową linię (kłania się Granat Pierwsza Klasa), a wyciągniemy na powierzchnie refleksy, o istnieniu których nie zdawaliśmy sobie sprawy.

Soczyście różowy

Jednym z najmodniejszych odcieni koloru różowego jest oczywiście pink Millennial niosący bardzo smakowite skojarzenia (jak francuskie makaroniki czy truskawkowy koktajl). Ta wyciszona, lekko przybrudzona różowa tonacja to prawdziwa gratka dla miłośników kina (swoją genezę wzięła w końcu z filmu Wesa Andersona „Grand Budapest Hotel”), stylu Art deco, secesji, postmodernizmu i glamour – z powodzeniem wpasowuje się bowiem we wnętrza o bardzo różnym charakterze, od nowoczesnych po retro.

A może brązowy?

Co jeszcze? W 2018 r. kolor różowy idzie ramię w ramię z brązowym. Obie tonacje mają ze sobą wiele wspólnego – łączy je podobieństwo charakterów oraz efektu, jakie wywierają na wnętrze. Brązowy zda egzamin przede wszystkim w klasycznej, eleganckiej aranżacji, stonowanej i wyważonej. Podobnie, jak róż, brązowy chętnie wchodzi w dialog z innymi kolorami, jak chociażby głęboka, butelkowa lub zgniła zieleń.

Palety proponowane na 2018 r. poruszają w nas czułą, estetyczną nutę, chwytają ze serce, rozczulają i zachwycają. Takie kolorystyczne katharsis bardzo nam się przyda w czasach niepewności, przemian i wiecznego pośpiechu.

Więcej wnętrzarskich inspiracji: https://www.dulux.pl/pl/kolorowe-inspiracje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here