Schody spiralne – zakręcone, a z duszą

0
991

Przedziwne detale mogą nadawać wnętrzu specyficznego klimatu. Wystrój jest sumą wielu małych elementów, z których nawet jeden potrafi zaburzyć całość. Istnieją jednak takie, które nadają pomieszczeniom charakter. Elementy większej wagi dla ogólnego wyglądu, będące zarazem ważne użytkowo. Biorąc np. na warsztat styl vintage, zapewne do głowy przyjdą meble i ściany z odkrytą cegłą. Dla wielu będą to jednak również schody spiralne.

Coś jakby z Paryskiego loftu. Rzecz o schodach spiralnych

Metalowe i pięknie kute. Ciągnące się wzdłuż nieotynkowanej ściany z cegieł. Gdzieś na niej, połączone miedzianymi rurkami, lśnią techniczne światła w grubych kloszach. Trzeba zadzierać głowę, Idąc na górę. Słychać muzykę i plejadę głosów. Rozmowy wydają się miękkim szumem na tle głosu francuskiej wokalistki, słodkiego niczym miód.

Schody spiralne mogą nadać wiele klasy wnętrzu, w którym zagoszczą. Być może porównanie z francuskim loftem, mekką artystycznej młodzieży, to tylko efekt zbyt dużej ilości starych filmów. Niemniej, sama idea jest tutaj dosyć łatwa do uchwycenia. Odpowiednio dobrane schody mają moc. Spiralne szczególnie. Jest w nich bowiem coś interesującego. Nie są tylko pochyloną płaszczyzną, pnącą się stopniowo ku górze. To serpentyna, często łącząca metal i drewno, przywodząca na myśl skojarzenia. Najczęściej z pomieszczeniami użytkowymi. Czy właśnie nie takie spiralne schody znajdują się w latarniach morskich? Często zaplecza teatrów również je posiadają. Tego typu konstrukcję mają magiczna moc nadawania wnętrzu nieco artystycznej, uwodzicielskiej klasy.

Nie tylko piękne

Schody spiralne są również bardzo praktyczne. Ten sposób konstruowania przydaje się bowiem w miejscach o małym metrażu. Jeżeli klatka schodowa nie będzie pozwalać na instalację czegoś standardowego, być może warto rozważyć właśnie ową spiralną opcję. Elementy estetyczne nie ustępują tutaj jednak miejsca praktycznym, a dopełniają się wzajemnie. Dobrze wiedzą to specjaliści ze sklepu Cora, dla których dobór schodów jest chlebem powszednim. Okazuje się bowiem, że nie jest to rzecz łatwa. Mimo płynących korzyści potrzebny będzie specjalista umiejący dostosować parametry pomieszczenia do odpowiednich spiralnych schodów. Sklep Cora doskonale się na tym zna. Dzięki nim wnętrze nabierze całkiem nowego wglądu, nie tracąc przy tym na funkcjonalności.

Piękno schodów spiralnych to rzecz warta rozważenia. Każdy przecież chciałby mieszkać w domu z pewną dozą duszy. Odpowiednio dobrane schody mogą ją zapewnić. Wystarczy jedynie przemyśleć sprawę przed zakupem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here