Słupki oświetleniowe z czujnikiem ruchu

Odpowiednie oświetlenie w ogrodzie to podstawa dla dopełnienia każdej aranżacji kwiatowej. Wówczas, gdy włożymy całe serce w zaprojektowanie ogrodu marzeń, powinniśmy zadbać o to, aby prezentował się on nie tylko odpowiednio za dnia, ale także wieczorami. Niezwykle częstym wyborem klientów padają lampy ogrodowe w postaci słupków oświetleniowych z czujnikiem ruchu. Dlaczego? Zapraszamy do lektury.

Co to słupek oświetleniowy

Słupki oświetleniowe to rodzaj oświetlenia ogrodowego, który charakteryzuje się niewielką wysokością oraz punktowym emitowaniem światła. Oznacza to, że w blask wytwarzany przez zawarte w słupku źródło światła będzie widoczny w określonym promieniu wokół lampy. Słupki ogrodowe to niewielkie lampy, najczęściej definiowane jako oświetlenie do wysokości maksymalnie 140 centymetrów. Wszystkie słupki powyżej tej wartości są znakowane jako latarnie ogrodowe (zewnętrzne). 

Rodzaje słupków oświetleniowych

Do lamp ogrodowych typu słupek oświetleniowy kwalifikować możemy rodzaje oświetlenia z różnym przeznaczeniem, jednak cechą wspólną powinna być podstawa (cokół) oraz punktowy montaż lampy. 
 

  • Słupek oświetleniowy – prosta lampa, o jednym trzonie, która służy do instalacji punktowej – nie wyższa niż 140 centymetrów. 
  • Lampa cokołowa – niewielkie lampy z podstawą, których trzon nie musi przypominać słupka, może być o nieregularnym kształcie. 
  • Latarnia ogrodowa – wysoki słupek oświetleniowy do wytwarzania dużej ilości blasku. Przyjąć należy, że każda latarnia ogrodowa jest słupkiem oświetleniowym, ale nie odwrotnie. 

Dodatki do słupków oświetleniowych

Zastosowanie nowoczesnych technologii w słupkach oświetleniowych jest z każdym rokiem co raz popularniejsze. Producenci prześcigają się już nie tylko w designie (klasycznym, retro, nowoczesnym), ale także w wykorzystaniu odpowiednich innowacji. Pozwala to na duże pole do popisu sklepów z oświetleniem zewnętrznym. Do najpopularniejszych zastosowań technologii możemy zaliczyć: 

  • Technologia LED – zastosowanie diod elektroluminescencyjnych pozwala na długowieczność źródła światła oraz obcięcie kosztów za prąd. Słupki oświetleniowe, które mają żarówki LED, lub są do nich przystosowane, mogą wygenerować nawet 90% niższy pobór energii elektrycznej. 
  • Technologia solarna – bezkosztowa i totalnie przyjazna ziemi. Dzięki wykorzystaniu paneli solarnych i transformatora, słupek solarny oświetleniowy będzie wykorzystywał energię pobraną z promieni słonecznych. Taki rodzaj oświetlenia nie wymaga instalacji elektrycznych, co jest kolejnym atutem. 
  • Czujniki ruchu – okazało się również, że doskonałym uzupełnieniem dla obu powyższych technologii są czujniki ruchu. Niewielkie urządzenia, które wykrywają każdy ruch w pobliżu kilku metrów od lampy, włączają oświetlenie wtedy, kiedy to konieczne. Takie rozwiązanie wpływa na wygodę użytkowania (nie trzeba włączać światła), bezpieczeństwo (koniec z nieprzyjemnymi kontuzjami) i redukcję wydatków za prąd (lampa automatycznie się wyłączy). 

Gdzie kupić słupki oświetleniowe z czujnikiem ruchu

internecie nie sposób natrafić na odpowiednią ofertę oświetlenia zewnętrznego, takiego jak słupek oświetleniowy z czujnikiem ruchu. Nasza redakcja również postanowiła zagłębić się w temat i przedstawić propozycję kilku sklepów, które w swojej sprzedaży mają także słupki oświetleniowe z czujnikami ruchu (i zmierzchu). Zdecydowanym liderem w branży są Lampy.pl – ponad 40000 produktów i wysyłka nawet tego samego dnia. Istnieją jednak sklepy, które posiadają bardziej konkurencyjne ceny. Do takich należy sklep Luminatione.pl oraz Mlamp.pl. Mniejsze sklepy, których asortyment także potrafi przysporzyć o ból głowy, zdecydowanie są godne polecenia ze względu na politykę cenową, wszak muszą jakoś konkurować z największymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here