Przed okresem wakacyjnym wszyscy chcemy mieć szczupłą sylwetkę. Żeby to osiągnąć należy pozbyć się zbędnych kilogramów, które zalegają w naszym ciele pod postacią tłuszczu. Odchudzanie można uczynić bardziej efektywnym korzystając z produktów które przyśpieszają gubienie tkanki tłuszczowej. Warto się tym zainteresować, tym bardziej, że naturalny spalacz tłuszczu, o którym nie mamy pojęcia, może chować się w naszej szafce czy lodówce.

Odchudzanie – na czym polega? Jak schudnąć?

Zanim omówimy poszczególne spalacze tłuszczu, warto bliżej przyjrzeć się elementom, od których zależy utrata tkanki tłuszczowej. Żeby mogło do niej dojść musimy stworzyć deficyt kaloryczny, czyli przez pewien czas dostarczać organizmowi mniej kalorii, niż ten faktycznie tego potrzebuje. Możemy tego dokonać poprzez:

  • odpowiednią dietę, której kaloryczność jest mniejsza niż to, co jest nam potrzebne,
  • aktywność fizyczną, podczas której spalamy kalorie.

Wydaje się, że spalacze tłuszczu należą do tej pierwszej, żywieniowej kategorii. To jednak nie całkiem prawda, ponieważ duża ilość ruchu przyśpiesza nasz metabolizm, dzięki czemu organizm spala kalorie szybciej. Do tego ćwiczenia siłowe budują odpowiednią muskulaturę, a mięśnie potrzebują więcej kalorii niż tkanka tłuszczowa. Możemy więc jeść więcej, mimo to nie przytyjemy. Poza tym regularne uprawianie sportu daje nam stałą dawkę endorfin, dzięki czemu mniejsze szanse na to, że będziemy „zajadać smutki”.

Jak pozbyć się tłuszczu, czyli dwa rodzaje spalaczy

Produkty dostępne na rynku, które pomagają w spaleniu zbędnej tkanki tłuszczowej, możemy podzielić na lipotropowe i termogeniczne. Czym się od siebie różnią i które będą najlepsze właśnie dla nas? Otóż spalacze lipotropowe cechują się tym, że:

  • zasada ich działania polega na zwiększeniu przemieszczania się kwasów tłuszczowych do mitochondriów,
  • te suplementy są bezpieczne nawet dla osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze,
  • mogą być przyjmowane wraz z posiłkiem,

Z kolei spalacze termogeniczne cechują się tym, że:

  • zwiększają termogenezę, polepszają poziom energii i jednocześnie zmuszają nasze ciało do większego wysiłku,
  • oparte są na produktach zwiększających ciepło ciała,
  • spożywa się je na pusty żołądek,
  • poleca się ich przyjęcie przed uprawianiem aktywności fizycznej, gdyż mogą znacząco podnieść ilość spalonych wówczas kalorii.

Naturalne spalacze – przyprawy

Spalacze tłuszczu są dostępne nie tylko w formie specjalnie opracowanych preparatów, ale również w formie naturalnych produktów. Właściwości przyśpieszające spalanie tłuszczu posiadają przede wszystkim różnego rodzaju przyprawy o rozgrzewającym działaniu. Należy do nich chili, cynamon, kurkuma czy też sproszkowany imbir. Dodatkowo cynamon pozwala zwalczać napady głodu, jako że stabilizuje poziom insuliny we krwi.

Co do picia?

Zielona herbata i kawa to bezkonkurencyjne napoje, które pomogą nam uporać się z tkanką tłuszczową w naszym organizmie. Zielona herbata przyśpiesza metabolizm, zmniejsza apetyt i sprawia, że organizm wchłania mniej tłuszczu z jedzenia. Z kolei zawarta w kawie kofeina pobudza nasze ciało, dzięki czemu mamy więcej energii do ćwiczeń. Znacząco przyśpiesza również metabolizm. Kofeina jest częstym składnikiem wymienionych wcześniej preparatów odchudzających.

Czy spalacze tłuszczu wystarczą?

Przyjmowanie suplementów na odchudzanie nie gwarantuje nam, że dojdzie do znacznego ubytku tkanki tłuszczowej w naszym ciele. Suplementy powinny być jedynie dodatkiem, który przyśpieszy proces chudnięcia. Przede wszystkim należy jednak postawić na zbilansowaną dietę oraz ruch fizyczny. Odchudzanie powinno być procesem długotrwałym, tak by nie doszło do zbyt nagłej utraty kilogramów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here