Sprzątanie w trudnych przypadkach

Utrzymanie domu lub miejsca pracy w czystości i porządku to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa i komfortu użytkowników lokalu. Na co dzień z powodzeniem można wykonywać te czynności samodzielnie, jednak są przypadki, w których skorzystanie z pomocy profesjonalistów jest koniecznością. Dlaczego? Ponieważ usuwanie zabrudzeń bądź innych materiałów na własną rękę mogłoby być nieskuteczne, ale także stanowić zagrożenie dla zdrowia osoby sprzątającej. Zatem w jakich wypadkach należy wezwać profesjonalistów i jak wygląda ich praca? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Sprzątanie po pożarze

Niestety, ale doprowadzenie lokalu do stanu sprzed pożaru, bez skorzystania z pomocy profesjonalistów, jest niemal niemożliwe. Rozprzestrzeniający się ogień niszczy sprzęty i podłogi, a dym osadza się na ścianach i wszystkich powierzchniach. Do tego dochodzą pozostałości środków gaśniczych, takich jak piany czy proszki, które zostały wykorzystane do unieszkodliwienia zagrożenia.

Aby usunąć te szkody, trzeba by poświęcić wiele godzin, a efekt i tak nie byłby zadowalający. Natomiast profesjonalna ekipa sprzątająca dysponuje metodami chemicznymi oraz mechanicznymi, które pozwolą usunąć sadzę ze ścian oraz innych powierzchni. Co ważne, środki i metody są tak dobierane, aby możliwe było odzyskanie jak największej ilości przedmiotów. Niestety, ale domowe metody polegające na szorowaniu delikatnych powierzchni, mogłoby je tylko uszkodzić. Oczywiście część rzeczy, w zależności od stopnia rozprzestrzenienia się ognia, może nie nadawać się już do użytku. Inną kwestią jest nieprzyjemny zapach spalenizny, który zostaje w pomieszczeniu jeszcze długo po pożarze. Dzięki profesjonalnemu przeprowadzeniu procesów oczyszczania m.in.: ozonowania, nanozamgławiania można nie tylko usunąć odór pogorzeliska, ale także  zdezynfekować i odświeżyć powietrze. Nawet jeśli po pożarze konieczne będzie zrobienie remontu, to z pewnością odpowiednio przygotowane do tego sufity, ściany oraz podłogi usprawnią jego przebieg i wpłyną na niższą cenę usługi. Dodatkowo po kilku miesiącach od zakończonego remontu zapach nie wyjdzie, jak to bywa przy domowych sposobach czyszczenia po pożarze.

Szukasz profesjonalnej firmy, która posprząta po pożarze? Wejdź na stronę https://sprzataniepozgonie.com/sprzatanie-po-pozarze/

Sprzątanie po zgonie

W tym przypadku skorzystanie z usług profesjonalnej firmy jest absolutną koniecznością. Niezależnie od tego, czy zgon nastąpił z przyczyn naturalnych, czy doszło do tragicznego zdarzenia, w miejscu śmierci pozostają fragmenty tkanek czy płynów ustrojowych. Stanowią one poważne zagrożenie dla zdrowia osób przebywających w pobliżu. Dlatego sprzątanie po zmarłych wymaga odpowiedniego sprzętu i przeszkolenia, zwłaszcza jeśli doszło do zaawansowanego rozkładu ciała. Substancje, które powstają w zwłokach na skutek procesów gnilnych, mogą wywoływać dolegliwości ze strony układu oddechowego, pokarmowego, a także układu krążenia. W skrajnych przypadkach długotrwałe przebywanie w pobliżu rozkładającego się ciała może nawet grozić śmiercią.

Dlatego technicy sprzątania po zgonie zawsze rozpoczynają prace ubrani w szczelne kombinezony ochronne, maski i rękawice. Oprócz tego są wyposażeni w profesjonalne środki czyszczące i dezynfekujące, których zastosowanie pozwala wyeliminować zagrożenie mikrobiologiczne i umożliwić ponowne korzystanie z lokalu. Firmę, która świadczy kompleksowe usługi w tym zakresie, znajdziesz na stronie sprzataniepozgonie.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here