System rekrutacyjny

Współczesne agencje pracy i duże przedsiębiorstwa chętnie korzystają z nowoczesnych systemów rekrutacji. System rekrutacyjny umożliwia firmom dotarcie do większej ilości potencjalnych pracowników, pozwala w szybszy sposób przygotować spersonalizowane ogłoszenia pracy, a także lepiej filtrować nadesłane zgłoszenia. Pracownicy działu HR mają możliwość sprawniejszego dodawania, zmieniania i usuwania ofert pracy. Dodatkowo system rekrutacyjny pozwala kierownictwu wyższemu kontrolować funkcjonowanie całego działu rekrutacyjnego. Wszystkie zmiany zachodzące w bazie poświęconej rekrutacji mogą być przesyłane do kierownictwa (raporty notatek rekruterów, statusy projektów według rekruterów, spotkania według rekruterów, raporty zadań rekruterów). Wprowadzane dane przez rekruterów można eksportować do plików PDF lub Excela, co z kolei znacząco ułatwia wykonywanie obowiązków menedżerów działu HR, czyli mierzenie efektywności pracy rekruterów.

Jakie zalety gwarantuje wdrożenie innowacyjnego systemu rekrutacji?

Innowacyjny system rekrutacyjny zapewnia dostęp do przeróżnych funkcji, które usprawnią i optymalizują proces rekrutacji w firmie. Przede wszystkim system wywiera znaczący wpływ na funkcjonowanie działu HR:

  •       rekruterzy mogą z łatwością tworzyć spersonalizowane ogłoszenia pracy – mają dostęp do różnorodnych szablonów i szat graficznych, które budują pozytywny wizerunek firmy i swoim wyglądem sugerują, na jakie stanowisko poszukiwany jest pracownik
  •       przygotowane przez rekruterów ogłoszenia mogą być dodawane na wielu źródłach jednocześnie( strona firmowa, intranet, bezpłatne i płatne portale ogłoszeniowe, social media) i zintegrowane ze stroną firmową – każda oferta dodana w systemie pojawia się natychmiast na stronie firmowej (zakładka Kariera)
  •       rekruterzy mają możliwość sprawniejszego zarządzania ofertami pracy (wystawianie, zmienianie i usuwanie ogłoszeń, wyszukiwanie najważniejszych informacji z otrzymanych formularzy, selekcja formularzy, łatwa komunikacja z kandydatami, proste dodawanie, usuwanie i archiwizowanie danych, efektywne wyłanianie talentów)
  •       osoby zajmujące się rekrutowaniem mogą dokładniej monitorować swoje działania, co z kolei przekłada się na sprawne optymalizowanie procesów (analiza KPI) – tworzenie przejrzystych raportów, przegląd najlepszych źródeł pozyskiwania kandydatów, lejek kandydatów oraz podsumowanie wartości projektów
  •       rekruterzy mogą sprawnie przesyłać efekty swojej pracy do kierownictwa – raporty notatek rekruterów, statusy projektów i spotkania według rekruterów, czytelne raporty w plikach PDF z podsumowaniem projektu, możliwość eksportu do Excela wszystkich list

System rekrutacji to nie tylko wyżej wymienione usprawnienia, to również gwarancja, że firma działa w sposób zgodny z obowiązującym prawem (RODO). Wszystkie dane wprowadzane do systemu rekrutacji są adekwatne do przetwarzania danych zgodnie z RODO i z zaleceniami Inspektora Ochrony Danych. Takie udogodnienie pozwala osobom pracującym w dziale HR oraz kierownictwu wyższemu zagwarantować, że obowiązki przez nich wykonywane są zgodne z prawem (raporty ważności zgód, automatyczne usuwanie kandydatów po zamknięciu rekrutacji, możliwość archiwizacji pewnych informacji, systematyczne testy bezpieczeństwa, zabezpieczenia fizyczne i logiczne). Więcej informacji odnośnie zalet systemu rekrutacji można dowiedzieć się na elevatosoftware.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here