„28. tydzień ciąży to początek trzeciego trymestru. Oznacza to, że masz droga mamo za sobą już 2/3 pięknego czasu oczekiwania na swoje maleństwo.
W 28 tygodniu dziecko może mieć już około 40 centymetrów i ważyć nieco ponad kilogram. Jest to bardzo ważny okres w rozwoju płodu. Przede wszystkim rozwijają się płuca, tworzą się pęcherzyki płucne. W tym okresie rozwija się również mózg. Na twarzy dziecka pojawiają się brwi, rosną mu rzęski oraz pierwsze włoski na głowie. Ciało mamy również bardzo się zmienia, dziecko stale przybiera na wadze, więc można zauważyć stale powiększający się brzuch, co będzie wpływać na cały organizm. Coraz częściej będą się pojawiać bóle nóg czy też puchnące stopy.
Równie ważne są kolejne tygodnie w łonie mamy, to okres silnego rozwoju maleństwa.
29. tydzień ciąży
Dzieci urodzone w dwudziestym dziewiątym tygodniu mają już duże szanse na przeżycie, jednak płuca maluszka są nadal słabo rozwinięte, dlatego w przypadku przedwczesnego porodu oddech dziecka będzie trzeba wspierać.
30. tydzień ciąży
To czas kiedy dziecko waży już ponad 1,5 kilograma. Mamy w tym czasie zauważają znaczy spadek ilości ruchów dziecka w brzuchu, to dlatego, że dziecko jest coraz większe i ma mniej miejsca na zmianę pozycji. Jednak jeśli niepokoi Cię ilość ruchów dziecka, niezwłocznie skonsultuj to na wizycie lekarskiej.
Trzeci trymestr, to dla przyszłej mamy czas szczególny, zaczyna przygotowywać się do dnia porodu, co wiąże się z licznymi obawami, dlatego powinna być otoczona szczególnym wsparciem.

http://dobrenawyki.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here