Ultrasonografia (USG) – bezbolesne i skuteczne badania diagnostyczne

0
2110

Badania ultrasonograficzne, czyli USG są obecnie często używane podczas diagnostyki różnych schorzeń. Nowoczesny sprzęt do USG pozwala na szybkie, bezbolesne i wygodne sprawdzenie stanu różnych organów w organizmie, dając natychmiastowe wyniki.

Ultrasonografia, w skrócie określana jako USG, jest jedną z podstawowych technik używanych obecnie w medycynie. Na podstawie wyników badania USG podejmuje się następnie decyzje o wprowadzeniu odpowiedniej terapii, jeśli jest ona konieczna.

USG – szerokie zastosowanie w medycynie

Badanie USG jest badaniem obrazowym, które polega na obrazowaniu wielkości i kształtu poszczególnych narządów ciała, między innymi narządów układu pokarmowego, moczowo-płciowego, krwionośnego, oddechowego, nerwowego.

Pod kontrolą sprzętu USG wykonuje się również część badań i zabiegów, na przykład biopsje.

Na czym polega badanie USG?

Badanie ultrasonograficzne wykorzystuje specjalistyczne urządzenia USG, które potrafią emitować fale akustyczne o wysokiej częstotliwości – ultradźwięki te są niesłyszalne dla ludzkiego ucha.

Fale te rozchodzą się w ciele człowieka, ale nie są dla niego niebezpieczne. Każdy narząd nieco inaczej odbija ultradźwięki, co pozwala lekarzowi na zobaczenie wnętrza ciała bez potrzeby inwazyjnych zabiegów.

Dodatkowym plusem badań ultrasonograficznych jest fakt, że w większości przypadków nie wymagają one specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Jest ono konieczne jedynie w przypadku badań jamy brzusznej – nie należy wtedy jeść ciężkostrawnych potraw i na badanie stawić się na czczo.

Nowoczesny sprzęt USG to podstawa ważnego badania

Aby badanie USG było wiarygodne, konieczne jest wykorzystanie wysokiej jakości sprzętu, który znajduje się w odpowiednim stanie technicznym.

Aktualnie lekarze nie muszą jednak inwestować w nowy sprzęt – rozwiązaniem jest sprzęt poleasingowy, który podawany jest rekondycjonowaniu, czyli wyróżnia się optymalną sprawnością.

Sprzęt tego rodzaju dostarcza firma MedCorp, w której ofercie znajduje się pełna gama nowoczesnych aparatów USG wraz z kompleksową obsługą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here