W co ubierać niemowlaka zimą

Zima, pomimo, że może nas przywitać temperaturami mocno na minusie, także może sprzyjać spacerom, nawet jeśli nie miałyby być długie. Dodatkowo, czasem po prostu musimy przetransportować naszego niemowlaka z jednego miejsca do drugiego, bez znaczenia jaka jest to pora roku. Kluczem do sukcesu zimowych wyjść bez infekcji jest odpowiednie ubranie dziecka. Sprawdzając, czy jest mu ciepło przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, czy dziecko ma ciepły kark – to zdecydowanie najlepsza metoda, znacznie lepsza od sprawdzania ciepłoty rączek.

W co ubierać niemowlę zimą? Na co zwrócić uwagę?

Noworodki i naprawdę małe niemowlaki, które jeszcze nie siedzą ani nie chodzą z pewnością najlepiej będą czuły się w ciepłych, welurowych śpioszkach, czapeczce oraz grubym, pluszowym kombinezonie. Taki kombinezon – tak samo jak śpiochy – jest rozpinany na dole, co ułatwia dostanie się do pieluszki, kiedy trzeba będzie ją zmienić. Kombinezon stanowi jedną, zwartą całość, a dzięki temu nic się nie podwija i łatwo ubrać w niego tak małe dziecko. Dodatkowo, jest to naprawdę ciepłe rozwiązanie, szczególnie jeśli wybierzemy kombinezon z grubą warstwą ocieplenia. Kombinezony przejściowe, lepsze na jesień czy wiosnę, zazwyczaj takiego ocieplenia nie posiadają. Dobrze, jeśli dodatkowo kombinezon posiada kapturek.

W przypadku starszych niemowląt, takich które przymierzają się do chodzenia, można pokusić się o grubszą, puchową kurtkę, szalik oraz czapkę i grubsze rajtuzy lub też polarowe spodenki. Taki strój znacznie bardziej przypomina już ubranie dorosłego człowieka. Obowiązkowo trzeba też pomyśleć o rękawiczkach.

Wybierając ubranka niemowlęce na zimę zwróćmy uwagę, aby naprawdę były wykonane z ciepłych tkanin. Ubrania dla niemowląt na zimę powinny grzać, ale też być oddychające, aby dziecko się nie pociło. Dobrym rozwiązaniem jest też włożenie niemowlaka do ciepłego, puchowego śpiworka, zwłaszcza jeśli wychodzi on jeszcze w wózku głębokim, gdzie przez całą podróż praktycznie leży na płasko. Śpiworki mogą być wykonane z różnych materiałów w zależności od ich przeznaczenia.

Źródło: https://kochanyurwis.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here