Zalety garaży blaszanych

Garaże blaszane to coraz popularniejsza alternatywa dla tradycyjnych garaży murowanych, drogich i skomplikowanych w budowie. Garaże wykonane z blachy to lekkie i proste w montażu konstrukcje, których koszt całkowity jest stosunkowo niski. Jakie są zalety garaży z blachy?

Tanie rozwiązanie

Jedną z ważniejszych zalet garażu blaszanego jest niski koszt jego zakupu oraz montażu. Nieskomplikowana konstrukcja garażu może dodatkowo zachęcić niektóre osoby do samodzielnego złożenia całej budowli, co pozwoli zaoszczędzić dodatkowe pieniądze. Garaż z blachy kupić można już od tysiąca złotych.

Szybkość i łatwość montażu

Ze względu na nieskomplikowaną konstrukcję, czas budowy garażu nie powinien przekroczyć tygodnia. Jeżeli zdecydujemy się na zakup gotowego modelu, na konstrukcję będzie trzeba poczekać około dwóch tygodni. Dotyczy to modeli o niestandardowych wymiarach. Garaże blaszane o typowych wymiarach dostępne są u producenta od ręki.

Możliwość przeniesienia całej konstrukcji

Garaże blaszane posiadają jeszcze jedną istotną zaletę – w zależności od potrzeby, istnieje możliwość przetransportowania całej konstrukcji w nowe miejsce. Wynika to bezpośrednio z braku posadawiania garażu na stałych, betonowych fundamentach.

Jak przygotować podłoże pod garaż?

Liczne zalety garaży z blachy sprawiają, że rozwiązanie to zyskuje coraz liczniejsze grono zwolenników. Jednak, aby w pełni cieszyć się funkcjonalnością nowego garażu, należy posadowić go na odpowiednim podłożu. Przed montażem konstrukcji należy zwrócić uwagę na odpowiednie odwodnienie terenu, które pozwoli uniknąć nierównomiernego osiadania terenu pod garażem oraz podmywania gruntu. Warto zatem odpowiednio przygotować grunt poprzez wypoziomowanie terenu wylewką betonową lub gotowymi płytami betonowymi.

Czy warto ocieplać garaże blaszane?

Nieocieplany garaż blaszany chroni samochód jedynie przed negatywnym wpływem opadów atmosferycznych. Warto zatem rozważyć ocieplenie ścian garażu płytami styropianowymi, dzięki czemu zyskamy ochronę termiczną naszego auta.

Źródło: https://www.maritom.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here