Wczasy bez paszportu – gdzie pojechać na dowód osobisty?

Dużą popularnością wśród kierunków wakacyjnych cieszą się te, do których można wjechać bez konieczności posiadania paszportu. Które z nich warto odwiedzić? Poniżej przedstawiamy propozycje krajów, do których warto wyjechać na wakacje, posiadając jedynie dowód osobisty.

Wyspy Kanaryjskie – turystyczny raj

Leżące na Oceanie Atlantyckim egzotyczne Wyspy Kanaryjskie – Teneryfa, Gran Canaria, Fuertaventura, La Palma, Lanzarote i wiele innych kuszą turystów piękną, słoneczną pogodą, krystalicznie czystą wodą i złotymi plażami. To jedna z najczęściej wybieranych wakacyjnych destynacji Polaków. Każdego roku biura i portale turystyczne, np. https://dreamtours.pl/ oferują mnóstwo wycieczek w te rejony. Na Wyspy Kanaryjskie można wjechać na dowód osobisty i to już za stosunkowo niewielkie pieniądze. Niewysokie ceny wycieczek w połączeniu z szeroką i dobrze zorganizowaną bazą turystyczną sprawiają, że jest to kierunek z pewnością wart przemyślenia.

Portugalia i Hiszpania

Kontynentalną Portugalię i Hiszpanię, leżące na Półwyspie Iberyjskim, łączy wspólna historia oraz wielkie walory podróżnicze. To niezwykle chętnie wybierane co roku kierunki wakacyjne, o czym świadczy często wybierana oferta kierunków First Minute https://dreamtours.pl/wakacje/first-minute. Kraje te łączą w sobie bogactwo historii – średniowiecznych zamków, antycznych akweduktów i królewskich pałaców z pięknem przyrody – morza, gór i zapierających dech w piersiach widoków. To wszystko sprawia, że w krajach tych znajdą coś dla siebie zarówno turyści pragnący zwiedzać, jak też odpoczywać na łonie natury. Wszystkie te atrakcje są dostępne dla Polaków bez obowiązku posiadania paszportu, jedynie na dowód osobisty. Dodatkową zaletą są korzystne ceny lotów oraz samego utrzymania w owych krajach.

Egzotyczna Gruzja

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywa również Gruzja. Piękne plaże nad Morzem Czarnym, błotne wulkany, ośnieżone szczyty Kaukazu, liczne zabytki świeckie i sakralne sprawiają, że kraj ten jest prawdziwym rajem dla turystów. Wielką zaletą są również niskie ceny, smaczne jedzenie oraz niezwykle przyjaźni i gościnni ludzie. To już Azja, ale bliskość Europy, bardzo dobre i liczne połączenia lotnicze i szeroka baza hotelowa sprawiają, że kraj ten zdaje się być dosłownie w zasięgu ręki.

Wakacyjnych kierunków, do których wybrać się można bez paszportu, jest o wiele więcej. Zapraszamy do przejrzenia szerokiej oferty podróżniczej: https://dreamtours.pl/wakacje/wczasy-bez-paszportu i wybrania wypoczynku dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here