Współczesne standardy projektowania stron internetowych.

Internet już od dawna jest jedną ze sfer w której nie tylko dobrze być, ale nawet należy być jako firma aby utrzymać konkurencyjność w swojej branży. Jednakże wyłącznie funkcjonowanie strony internetowej dziś już nie wystarcza, gdyż w obecnych czasach trzeba zwracać uwagę dodatkowo na wiele innych czynników.

STRONY W STANDARDZIE RWD

Bardzo ważne jest, by firmowa strona funkcjonowała, a także poprawnie prezentowała się na wszystkich sprzętach bez względu na ich rozdzielczość ekranu. Szczególnie w obecnych czasach, gdy dostęp do sieci internetowej jest niczym nowym i istnieje możliwość używania go nawet z wykorzystaniem urządzenia mobilnego typu smartfon czy tablet.

Żeby otrzymać taki efekt, powinno się zadbać o to, żeby strona była responsywna, inaczej: typu RWD (Responsive Web Design). To znaczy, żeby dostosowała rozmiar obrazów i czcionki na witrynie internetowej do tego, jaką rozdzielczość ma ekran sprzętu. Dzięki temu niepotrzebne jest tworzenie wersji witryny na smartfony, bo możliwości witryny internetowej typu RWD gwarantują poprawne uruchamianie jej na wszystkich urządzeniach. Przy tym, co warto dodać, strony oparte na RWD są dużo przychylniej oceniane przez algorytm Google. Projektowanie stron internetowych tego typu jest dziś więc absolutnym standardem.

SKUTECZNE POZYCJONOWANIE STRON

Współcześnie osoby korzystające z internetu najczęściej ograniczają się do wyboru firm, których domeny znajdują się wysoko w SERP-ach, czyli wynikach wyszukiwania. I dlatego poza tym, że strona internetowa profesjonalnie wygląda, istotne jest, by osiągała TOP 10 wyników wyszukiwania w wyszukiwarce Google. System wyszukiwarki Google, mając na uwadze dużo czynników, ocenia na jakim miejscu uplasuje się dana strona internetowa. Realizując pewne wyznaczniki, możliwe jest by doprowadzić do wzmocnienia miejsca strony w TOP10  wyników wyszukiwania.

Zabiegi prowadzące do dokonania tego noszą nazwę pozycjonowania stron. Jest ono jednym z najlepszych sposobów reklamowania się w internecie. Jest niemal tak istotne, jak projektowanie stron zgodnych z aktualnymi standardami. Przy skutecznie wykorzystanym pozycjonowaniu łatwo otrzymać zadowalający procent wartościowych odwiedzin witryny (inaczej mogących doprowadzić do konwersji). Aczkolwiek by projektowanie stron internetowych i ich pozycjonowanie przynosiło efekty, należy właściwie dobrać słowa kluczowe, na które witryna będzie pozycjonowana, a także wybrać skuteczny zespół zabiegów SEO, który podniesie witrynę internetową do TOP 10 w wynikach wyszukiwarki.

Artykuł powstał przy udziale: Midas Media – Projektowanie stron internetowych. Gdynia. Tel. 512 143 160 | admin@midasmedia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here