fot. xblitz.pl

Przygotowania na przyjęcie nowego członka rodziny to moment szczególny dla przyszłych rodziców. Podczas kompletowania wyprawki dla noworodka zazwyczaj uwaga skupia się na doborze odpowiednich ubranek oraz akcesoriów niezbędnych w pierwszych chwilach życia dziecka. Tworząc listę niezbędników warto jest również pomyśleć o wyposażeniu dziecięcego pokoju. Dobrym sposobem na podniesienie poziomu bezpieczeństwa jest montaż specjalistycznego systemu monitorującego. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które umożliwi rodzicom stałą obserwację dziecka z dowolnego pomieszczenia w domu.

Niania elektroniczna z kamerą to nowa odsłona urządzeń montowanych w dziecięcych pokojach. Ich wcześniejszą wersją były rejestratory dźwiękowe, wyposażone w dwa nadajniki – nadawczy i odbiorczy. Takie rozwiązanie umożliwiało jedynie odbiór dźwięków dochodzących z pokoju, w którym znajdowało się dziecko. Nowoczesne systemy monitorujące są wyposażone w dwustronny układ dźwiękowy, który umożliwia swobodną komunikację z dzieckiem. Wystarczy jedynie uruchomić przycisk, który uaktywnia mikrofon, aby maluszek mógł usłyszeć głos.

Jedną z propozycji nowoczesnego systemu monitorującego jest produkt firmy xBlitz. Baby Monitor nie wymaga żadnych konfiguracji, zaraz po uruchomieniu, urządzenie jest gotowe do pracy. Nie ma potrzeby ustawiania żadnych dodatkowych opcji. Kolejnym udogodnieniem dla rodziców jest wbudowany czujnik temperatury, który wyświetla informację o poziomie temperatury w pokoju dziecka. To dodatkowa opcja umożliwiająca zapewnienie dziecku optymalnego poziomu ciepła podczas snu. Na maluchów również czeka przyjemna niespodzianka – urządzenie ma wbudowanych aż osiem melodii, które z pewnością uprzyjemnią moment zasypiania. Spokojne, uspokajające kołysanki są odtwarzane kolejno, jedna po drugiej.

Urządzenie monitorujące to bardzo praktyczne rozwiązanie, które zapewni bezpieczeństwo dziecku i uspokoi rodziców, którzy w każdej chwili będą mogli sprawdzić, co robi maleństwo, bez ciągłego zaglądania do jego pokoju. Podczas wyboru sprzętu, warto jest zwrócić szczególną uwagę na zasięg częstotliwości. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup urządzenia, które posiada możliwość monitoringu również na otwartej przestrzeni, kiedy przebywamy poza wnętrzem domu. Kolejną istotną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest sposób zasilania kamery oraz opcja trybu czuwania. Najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest dobór odbiornika, który posiada dwa sposoby zasilania: sieciowe i poprzez wbudowany akumulator. Kiedy przebywamy w domu i mamy dostęp do gniazdka sieciowego, kamera może pracować w podłączeniu do sieci. Drugie rozwiązanie, czyli akumulator, pozwala na swobodne przemieszczanie się z urządzeniem. To bardzo praktyczna opcja, kiedy chcemy być w stałym kontakcie z dzieckiem, przebywając na ogrodzie, balkonie lub tarasie. Podczas spokojnego snu maleństwa nie ma potrzeby, aby wyświetlacz LCD był uruchomiony, tryb czuwania zapewnia możliwość wygaszenia ekranu, kiedy w pokoju jest cicho. Ponowne, natychmiastowe uruchomienie następuje w momencie, kiedy dziecko budzi się i zaczyna płakać. Zazwyczaj opcja ta nie jest ustawiona automatycznie, podczas uruchomienia sprzętu, warto jest jednak uaktywnić ten tryb.

Elektroniczna niania powinna znaleźć się na wysokiej pozycji w liście niezbędnych rzeczy do wyposażenia dziecięcego pokoju. Urządzenie to posiada wiele przydatnych funkcji zarówno z perspektywy rodzica, jak i dziecka. Pomaga w szybkim usypianiu maleństwa i zapewnia z nim stały kontakt w dzień i w nocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here