niedziela, Wrzesień 24, 2017

500+, a polska turystyka zagraniczna

0

Efekt 500+ jest zauważalny także dla branży turystycznej. Okazuje się, że rodziny z dwójką dzieci coraz chętniej wyjeżdżają na zagraniczne wakacje.

Jak zamówić fotokalendarz dla bliskiej osoby?

0

Prezenty dla bliskich osób mogą przyjąć różne formy, jednak od pewnego czasu największą popularnością cieszą się podarunki spersonalizowane. Są to głównie przedmioty codziennego użytku, które są przygotowane z myślą o konkretnej osobie – nikt inny nie otrzyma identycznego prezentu. Wśród najbardziej znanych i jednocześnie najbardziej lubianych prezentów spersonalizowanych znajdują się fotokalendarze.

Fotokalendarz – prezent, który łączy sprzeczności

Fotkolanedarz jest prezentem, który z racji swojego charakteru, zwykle jest wręczany w okresie świąt Bożego Narodzenia. Jego wyjątkowy urok tkwi w połączeniu mierzenia upływających dni ze zdjęciami, na których czas został zatrzymany. To niezwykłe połączenie sprawia, że kalendarz ze zdjęciami z jednej strony pełni funkcję praktyczną, a z drugiej – przywołuje wspomnienia i nierzadko wywołuje wzruszenie.

Kalendarze z fotografiami są wręczane przede wszystkich starszym członkom rodziny. Cieszą się z nich babcie, dziadkowie oraz rodzice, których dzieci dorosły i rozpoczęły życie z dala od rodzinnego domu. Prezent sprawi radość również parom, które dzięki niemu będą mogły każdego dnia spoglądać na swoje wspólne zdjęcia.

Projekt, zamówienie, odbiór kalendarza krok po kroku

Jeżeli chce się wręczyć fotokalendarz biskiej osobie, powinno się najpierw przygotować jego projekt. Do tego celu niepotrzebne są specjalne umiejętności. Wchodząc na stronę http://www.fotocalendar.pl/, można skorzystać z aplikacji, dzięki której tworzy się projekt kalendarza. Aplikacja umożliwia wykadrowanie zdjęć, wskazanie, które z nich mają znaleźć się na poszczególnych planszach kalendarza, a także dodanie efektów w postaci ozdobnych ramek. Istnieje również możliwość stworzenia oryginalnych kolaży ze zdjęć – przykładowo, w kolażu można połączyć różne fotografie wykonane na wspólnych wakacjach lub w czasie rodzinnych uroczystości. Producenci fotokalendarzy zalecają, by unikać korzystania z fotografii, na których znajduje się wiele drobnych szczegółów. Detale mogą bowiem stać się słabo widoczne po wydrukowaniu zdjęć w zmienionym formacie.

Gdy projekt kalendarza ze zdjęciami jest gotowy, powinno się wykonać płatność. Następnie czeka się kilka dni na zrealizowanie zamówienia i jego wysyłkę – najczęściej gotowy prezent otrzymuje się po 4 dniach roboczych. W okresie przedświątecznym i tuż przed Nowym Rokiem okres oczekiwania na fotokalendarz może się wydłużyć ze względu na dużą liczbę zamówień. Z tego powodu warto zamówić wyjątkowy podarunek dla bliskiej osoby już w październiku lub listopadzie.

Ubezpieczenie OC. Dlaczego jest obowiązkowe?

0

Każdy posiadacz samochodu wie doskonale, że zanim wyjedzie na drogę, musi mieć wykupione ubezpieczenie OC.

Czym jest owo OC?

To ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Służy temu, żeby w razie wypadku i poszkodowanych w nim osób, można było owym ofiarom wypłacić odszkodowanie. Oczywiście niemal każda osoba powie, że ona jeździ bezpiecznie i nie ulega wypadkowi, jednak nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co się wydarzy na drodze. Ponieważ żadna lub prawie żadna osoba nie zgodzi się na dobrowolne leczenie ofiary wypadku, ubezpieczenie to jest obowiązkowe.

Warto jednak pamiętać, że sprawca wypadku nawet jak jest bardzo poturbowany, nie podlega odszkodowaniu i jeśli jechał z nią członek rodziny, również mu nie podlega. Ubezpieczenie OC zawsze jest sprawdzane w standardzie, gdy jesteśmy zatrzymani przez patrol drogowy. Jest ono tak samo istotne jak prawo jazdy, które musimy mieć przy sobie w czasie jazdy. Za brak ubezpieczenia podczas prowadzenia samochodu, przewidziana jest kara pieniężna oraz punkty karne.

odszkodowaniazoc.pl

Zanim ruszysz w podróż, sprawdź opony

0
fotolia.com, 117876677 | Autor: Alena Ozerova

Bardzo często pamiętamy o sprawdzeniu sprawności samochodu wyjeżdżając w podróż służbową, jednak nie możemy zapomnieć o przeglądzie auta również podczas wyjazdu na urlop lub do rodziny na święta. Zanim wyruszysz w drogę, sprawdź więc opony!

Jak zwalczać mrówki w ogrodzie?

0

Mrówki wyglądają niegroźnie. Te niewielkie stworzenia są jednak w stanie powodować wiele szkód, o które byśmy je nie podejrzewali. Począwszy od uszkadzania drewnianych części budynków, poprzez przesuszanie ziemi, odkrywanie korzeni, aż po uszkadzanie roślin. Całe szczęście istnieje wiele sposobów zwalczania tych szkodników. Niestety ich kolonie są bardzo liczne i często zdarza się, że żyjące jednostki tworzą je od nowa we wcześniejszych miejscach.

Domeny internetowe – trzy sposoby na dodatkowe źródło dochodu

0

W dzisiejszych czasach dosyć łatwo znaleźć sposób na dodatkowe źródło dochodu. Jednym z nich jest sprzedaż lub wydzierżawienie domeny internetowej. Sposób o tyle łatwy i przyjemny, że nie wymaga wychodzenia z domu.

Alergie pokarmowe u dzieci – skąd się biorą i co na nie poradzić

0

W dzisiejszych czasach, czasach, w których żywność przetworzona jest czymś obecnym w każdym domu, ryzyko alergii pokarmowej wzrasta. Zwłaszcza u dzieci, nawet tych będących jeszcze w brzuchu. Jako kobiety w ciąży bądź ich partnerzy, musimy pamiętać o dobrej, zdrowej i zbilansowanej diecie, która pozwoli na prawidłowy rozwój dziecka i ograniczy ryzyko zachorowania, chociażby na choroby alergiczne.

Sposób karmienia noworodka inwestycją w jego przyszłość

0

W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o znaczeniu karmienia piersią. Naturalne mleko matki jest, bez najmniejszych wątpliwości, najlepszym pokarmem dla noworodka i niemowlaka.

Zegarki damskie – niezbędny dodatek każdej kobiety

0
materiał: crazytime.pl

Bardzo często mówi się, że niezbędnym dodatkiem damskiej stylizacji jest właściwie dobrana torebka, czy też buty. Tymczasem okazuje się, że wiele kobiet przykłada bardzo dużą wagę do odpowiednio dobranego zegarka. I nic dziwnego – ten z pozoru błahy dodatek może całkowicie odmienić daną stylizację.

Jaką torebkę wybrać na wesele?

0
fotolia.com, 170193383 | Autor: victoria_fox

Wesele jest okazją do zaprezentowania się w oryginalnych i eleganckich kreacjach. Nowa sukienka, przyciągające uwagę szpilki oraz niewielka torebka to jedne z najważniejszych elementów weselnego ubioru.

ZOBACZ TEŻ