poniedziałek, Czerwiec 25, 2018

Zespół PCOS

0

Zespół policystycznych jajników – czy można zajść w ciążę? Zespół policystycznych jajników to dolegliwość trudna do zdiagnozowania, gdyż nie zawsze daje jasne objawy. Czasami wszystkie razem bywają one niejednoznaczne. Przy chorobie tej utrudnione może być miesiączkowanie, owulacja i zajście w ciążę, jednak nie zawsze tak jest. Zespół jajników policystycznych to dolegliwość ściśle kobieca, której popularność jest raczej średnia. Warto w celu sprawdzenia długookresowej możliwości zajścia w ciążę, regularnie sprawdzać swoje narządy i inne zdrowotne objawy u ginekologa, ginekologa-endokrynologa i endokrynologa. Zespół policystycznych jajników – czy można zajść w ciążę? Na to i wiele innych, dość popularnych pytań, znajdziemy bardzo wiele odpowiedzi przeszukując zasoby sieci, jak i radząc się fachowców-lekarzy w odpowiednich placówkach medycznych. Persymona – jak wykorzystać owoc w praktyce. Persymona to bardzo smaczny owoc, którego pożyteczne działanie jest znaczne i warto uwzględnić produkty na nim oparte w naszej i naszej rodziny codziennej diecie. Liszajec u dziecka – nie ignoruj tego problemu, bo może on spowodować pogorszenie samopoczucia. Liszajec to dość uciążliwa i zauważalna na pierwszy rzut oka dolegliwość skórna, która wyraźnie daje się we znaki, powodując dyskomfort. Trzeba koniecznie ją zwalczać, stosując odpowiednie działania od zewnątrz i od wewnątrz. Liszajec u dziecka – nie ignoruj tego problemu – koniecznie udaj się do odpowiedniego specjalisty, najlepiej wyszukanego w zasobach internetu.

http://www.malemen.pl/

Ciąża

0

Ciąża jest najpiękniejszym okresem w życiu każdej kobiety mimo odczuwania wielu dolegliwości takich jak nudności, bóle głowy, rozdrażnienie czy też senność. Jest to stan, dzięki któremu w naszym ciele rozwija się nowe życie. Nie zdajemy sobie sprawy, jak może wpłynąć to na nasz dotychczasowy nastrój, oraz samopoczucie. Ważne jednak jest jej wczesne rozpoznanie, by zadbać o siebie i swój organizm jak najlepiej.
4. tydzień ciąży jest zakończeniem jej 1 miesiąca. W tym tygodniu można zauważyć pęcherzyk wielkości ziarnka maku, ale jesteśmy już w stanie zauważyć zmiany zachodzące w naszym organizmie poprzez senność, uczucie zmęczenia, czy też pobolewające piersi. Na tym etapie możemy podejrzewać, że znajdujemy się w stanie błogosławionym, lecz nie mamy żadnej pewności.
5. tydzień ciąży to czas w którym możemy zauważyć brak zbliżającego się okresu, w tym czasie możemy wykonać test ciążowy, który da nam znak, czy mamy do czynienia z ciążą, ale jednak najbardziej wiarygodnym źródłem informacji jest jednak badanie htcg, lub wizyta u swojego ginekologa, który potwierdzi nasze podejrzenia, lub im zaprzeczy.
6. tydzień ciąży jest drugim miesiącem powstawania nowego życia w ciele kobiety. W tym okresie możemy czuć zmęczenie, lub wręcz tryskać energią. Mogą pojawić się huśtawki nastrojów, które są wywoływane przez burze naszych hormonów, oraz zmian zachodzących w naszym organizmie. Ta wczesna faza pozwala przyzwyczaić się powoli do myśli o swoim stanie, oraz powoli nadchodzących zmian w organizmie.

http://ortho-med.pl/

Wyprawka do szpitala – co powinna spakować przyszła mama?

0

Poród to wydarzenie, które niesie ze sobą masę sprzecznych emocji. Z jednej strony przyszłe mamy chcą jak najszybciej pozbyć się wielkiego brzucha, który coraz bardziej utrudnia życie i w końcu wziąć na ręce swoje dziecko. Z drugiej jednak strony ogromnie się stresują tym co je czeka i rozmyślają nad tym jak rozpoznać że nadchodzi zawał serca? Do tego końcówka ciąży wiąże się z całą masą planowania co nie ułatwia zapanowania nad stresem.

W końcu musimy przeorganizować swoje życie i przestrzeń, by było w nim miejsce na nowego członka rodziny. Jak się przygotować na dziecko w domu? Przede wszystkim musimy nabyć wszystkie niezbędne rzeczy dla noworodka. Stworzyć dla niego miejsce do wypoczynku. Nie możemy też zapominać o sobie. Przyszła mama również musi zaopatrzyć się w rzeczy,które potrzebne jej będą do porodu. Wyprawka do szpitala jest równie ważna co sama wyprawka dla noworodka. Musimy mieć trzy koszule. Jedną do porodu i dwie na później. Takie, które nadają się do karmienia. Stanik do karmienia również jest niezbędnym elementem wyposażenia torby do porodu. Nie należy też zapominać o specjalnych poporodowych podpaskach oraz majtkach, które możemy ubrudzić. Zawsze możemy kupić w aptece specjalne jednorazowe majtki. Jednak najważniejsze są dokumenty. Musimy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz dokumenty, które zawierają w sobie naszą kartę ciąży oraz wszystkie badania. To najważniejszy element naszej wyprawki. Do dokumentów warto załączyć przygotowany wcześniej plan porodu. Dzięki niemu położne będą wiedzieć jakie są nasze oczekiwania.

http://www.juniorhandling.pl/

Trzeci trymestr – ostatnia prosta przed rozwiązaniem

0

„28. tydzień ciąży to początek trzeciego trymestru. Oznacza to, że masz droga mamo za sobą już 2/3 pięknego czasu oczekiwania na swoje maleństwo.
W 28 tygodniu dziecko może mieć już około 40 centymetrów i ważyć nieco ponad kilogram. Jest to bardzo ważny okres w rozwoju płodu. Przede wszystkim rozwijają się płuca, tworzą się pęcherzyki płucne. W tym okresie rozwija się również mózg. Na twarzy dziecka pojawiają się brwi, rosną mu rzęski oraz pierwsze włoski na głowie. Ciało mamy również bardzo się zmienia, dziecko stale przybiera na wadze, więc można zauważyć stale powiększający się brzuch, co będzie wpływać na cały organizm. Coraz częściej będą się pojawiać bóle nóg czy też puchnące stopy.
Równie ważne są kolejne tygodnie w łonie mamy, to okres silnego rozwoju maleństwa.
29. tydzień ciąży
Dzieci urodzone w dwudziestym dziewiątym tygodniu mają już duże szanse na przeżycie, jednak płuca maluszka są nadal słabo rozwinięte, dlatego w przypadku przedwczesnego porodu oddech dziecka będzie trzeba wspierać.
30. tydzień ciąży
To czas kiedy dziecko waży już ponad 1,5 kilograma. Mamy w tym czasie zauważają znaczy spadek ilości ruchów dziecka w brzuchu, to dlatego, że dziecko jest coraz większe i ma mniej miejsca na zmianę pozycji. Jednak jeśli niepokoi Cię ilość ruchów dziecka, niezwłocznie skonsultuj to na wizycie lekarskiej.
Trzeci trymestr, to dla przyszłej mamy czas szczególny, zaczyna przygotowywać się do dnia porodu, co wiąże się z licznymi obawami, dlatego powinna być otoczona szczególnym wsparciem.

http://dobrenawyki.pl/

Naczyniaki i inne kłopoty

0

Jak radzić sobie z powracającym problemem chorych zatok? Masaż na cellulit – bańka chińska czy profesjonalny zabieg? Naczyniak – objawy i sposoby leczenia naczyniaków. To cały zestaw zagadnień, które na pewno zainteresują sporą grupę osób. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ są to rzeczy z życia wzięte. A gdzie w takim razie szukać rzetelnych informacji, które pomogłyby w rozwiązaniu naszych zdrowotnych kłopotów? Nie ma najmniejszych wątpliwości, że jeśli chodzi o zdrowie, najbezpieczniej jest udać się do specjalisty, czyli do stosownego lekarza. Kto jak nie lekarz może nam pomóc? To oczywiste, bo przeciętny Kowalski raczej nie zna odpowiedzi na pytania typu: Jak radzić sobie z powracającym problemem chorych zatok? Masaż na cellulit – bańka chińska czy profesjonalny zabieg? Nie mówiąc już o kwestii, takiej jak: naczyniak – objawy i sposoby leczenia naczyniaków. To poważne sprawy, bo dotyczą zdrowia, a to przecież wartość najważniejsza w naszym życiu. Kiedy człowiek jest młody, nie zawsze docenia swoje zdrowie, niestety. Później rzecz jasna niejeden z nas żałuje popełnionych błędów, ale jest już za późno. No cóż, żeby można było uczyć się na cudzych błędach, ale tak nie jest. A szkoda. Mielibyśmy dużo mniej kłopotów. Tak więc, dbajmy o ten cenny dar, jakim jest zdrowie. Medycyna jest już w obecnej dobie na takim poziomie, że czasami lekarze dokonują niemalże cudów. Pomyślmy więc sobie, że naprawdę mamy farta, bo żyjemy w takich czasach. Trudno nie zgodzić się z teorią Hipolita Taine’a, który twierdził, że jednym z determinantów życia człowieka jest moment, w którym żyje.

http://radiobc.pl/

Badania i zanieczyszczenia

0

Czasem każdy z nas wykonuje najróżniejsze badania. Można wykonać badanie krwi, moczu, tarczycy, cholesterolu, poziomu cukru, poziomu hormonów męskich, żeńskich – można wykonać najróżniejsze badania na własne życzenie lub też na podstawie skierowania, które wręczy Wam lekarz. Badania – jak je właściwie interpretować ? Dostajecie wyniki do ręki, wizyta u lekarza za kilka dni lub za kilka godzin, a Wy wpatrujecie się w kartkę i nie wiecie, co macie z nią zrobić. Oczywiście ich odczytanie na pierwszy rzut oka nie jest trudne. Bardzo często te wyniki, które wykraczają poza normę można od razu zauważyć, bo wszystkie laboratoria zaznaczają je w specjalny sposób. Jednak, czy od razu to oznacza poważną chorobę? Oczywiście, że nie. Nie warto się nakręcać, że grozi nam śmiertelna choroba lub coś w tym stylu. Trzeba udać się do lekarza, który najtrafniej zinterpretuje wyniki Waszych badań. Zanieczyszczenie powietrza w domu to temat, który w ostatnim czasie jest żywo omawiany w najróżniejszych mediach. Takie zjawisko zawsze było obecne i zawsze będzie obecne, tym bardziej, że auta, które w dużej mierze są odpowiedzialne za stan powietrza coraz częściej pojawiają się na ulicach. Można jak najbardziej przeciwdziałać przeciwko takim zanieczyszczeniom zakupując specjalne oczyszczacze powietrza do domu. Ból brzucha w ciąży – ignorować czy umówić wizytę u lekarza? Jeżeli tak ból Was naprawdę mocno niepokoi to warto ominąć własnego lekarza, tylko od razu jechać do szpitala, gdzie od ręki wykonają Wam najpotrzebniejsze badania.

http://www.ubiesa.pl/

Na co zwrócić uwagę, kupując lodówkę do zabudowy? Przeczytaj

0

Lodówka do zabudowy to sprzęt, którego zakup rozważa wiele osób urządzających kuchnię. Zanim jednak zdecydujesz się na wybór konkretnego modelu, musisz porównać je pod kątem wielu istotnych parametrów. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę.

Jak skontaktować się z firmą windykacyjną?

0

Zostałeś klientem firmy windykacyjnej? Jeśli tak, to właśnie z nią powinieneś się kontaktować w sprawie swoich zobowiązań – np. wówczas, gdy chcesz ustalić warunki ugody. Jak to zrobić? Zadanie jest bardzo proste, ponieważ każda firma windykacyjna udostępnia swoim klientom wiele możliwości kontaktu.

Portfel na wakacjach

0

Zbliżające się wakacje to nie tylko czas cudownego odpoczynku, relaksu, zapomnienia o codziennych obowiązkach. To też czas, kiedy nasze wydatki są nieco większe niż na co dzień. Każdy z nas chce choć na chwilę uciec od wielkomiejskiego gwaru, obowiązków, kiepskiej pogody (choć ta ostatnio nas rozpieszcza). Co jednak zrobić, jeśli na naszym koncie nie ma wystarczającej ilości środków, które na taki spokojny wyjazd by nam pozwoliły. Na szczęście jest kilka rozwiązań.

Po pierwsze, przeglądaj oferty

Wakacje wcale nie muszą być takie drogie. Wystarczy nie realizować od ręki pierwszego pomysłu, który nam przyjdzie do głowy. Biura podróży mają bowiem tak szeroką ofertę, że wcale nie trzeba na zagraniczne nawet wakacje wydać 5000 zł od osoby. Przede wszystkim, są takie destynacje, które są dużo tańsze, a wcale nie mniej atrakcyjne. Choćby Egipt, Turcja czy Tunezja. Po drugie, oferty first i last minute to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby choć trochę „zaoszczędzić” na urlopie. Po trzecie w końcu, zawsze możemy postawić na samodzielność. Indywidualny wynajem pokoju w hotelu i rezerwacja biletów lotniczych to nie są kompetencje przekraczające zdolności statystycznego Polaka. Samodzielna organizacja takiego wyjazdu rzeczywiście może przynieść nam określone i wymierne oszczędności w wakacyjnym budżecie.

Po drugie – pożyczka

Jeśli mimo wszystko ewidentne braki na koncie nie pozwalają Wam swobodnie myśleć o wakacyjnym wyjeździe, warto skorzystać z pożyczki. Szczególnie, że mówimy tutaj o małym i krótkotrwałym raczej zadłużeniu. Chwilówki online mogą się więc tutaj doskonale sprawdzić. Typowe pożyczki pozabankowe są bowiem udzielane od kwoty 100 do 5000 zł (w przypadku pierwszej pożyczki), na okres od jednego do kilku miesięcy. Spłata takiego zadłużenia nie powinna więc stanowić większego problemu. Co ważniejsze, spora część firm udzielających takich pożyczek oferuje 0% dla pierwszego zadłużenia. Dodatkowo, cała procedura przyznania tego typu finansowania jest niezwykle prosta i czytelna. Na stronie firmy wypełniany odpowiedni formularz. Nie musimy dostarczać żadnych zaświadczeń z pracy, a weryfikacja naszej zdolności odbywa się przede wszystkim na podstawie ujawnionych przez nas danych. Cała procedura często trwa ok. 15 minut i po tym czasie na naszym koncie znajdują się środki finansowe, które z powodzeniem możemy spożytkować na wakacyjny wyjazd lub inne letnie aktywności. Warto jednak pamiętać, że pożyczka powinna być przez nas wzięta na kwotę, co do której mamy absolutną pewność, że będziemy ja w stanie spłacić. Dzięki takiemu podejściu, na wakacjach i po nich będziemy mogli się cieszyć spokojem.

Ubrania przyczyną zmian skórnych?

0

Źródeł problemów skórnych często szukamy w brudnym otoczeniu, niewłaściwej diecie bądź zetknięcia się z zakażoną, chorą osobą bądź zwierzęciem. Jednak bardzo często główną przyczyną zmian skórnych jest to co jest najbliżej skóry czyli ubrania.
Najczęściej obok wysypki występuje liszaj płaski – skąd się bierze i jak leczyć? Jest on wywołany przez niewłaściwe tkaniny w jakie się ubieramy. Warto zatem zbadać się pod kontem alergicznym, ale także dowiedzieć się w co się ubieramy i z obserwacji wyeliminować szkodliwe materiały. Bardzo często różne syntetyczne tkaniny powodują zmiany skórne. Tutaj należy sobie zadać pytanie – z jakich tkanin wykonywane są ubrania sportowe? Właśnie z tkanin syntetycznych, ale przepuszczających powietrze. Należy unikać tych co nie pozwalają na swobodną wymianę powietrza pod ubraniem gdyż człowiek podczas wysiłku się męczy i poci. Bez filtracji powietrza można doznać wysypki lub nawet poważniejszych chorób.
Tutaj warto wspomnieć również o bieliźnie, która również powinna być zrobiona z naturalnego materiału, przepuszczającego powietrze. Najbardziej na ten aspekt bielizny powinny być wyczulone kobiety gdyż syntetyczne tkaniny mogą doprowadzić do takich chorób jak pochwica i dyspareunia. Te nieprzyjemne zakażenia są nie tylko uciążliwe poprzez dyskomfort jaki się odczuwa, ale także są niezwykle ciężkie do wyleczenia. Warto zatem zaopatrywać swoją garderobę tylko w ubrania z naturalnych materiałów nie szkodzących zdrowiu i pochodzących z dobrych, sprawdzonych źródeł.

http://www.manukazdrowie.pl/

ZOBACZ TEŻ