wtorek, Październik 20, 2020

Szczoteczka elektryczna. Czy warto ją mieć?

0
Szczoteczki elektryczne

Szczoteczki elektryczne w ostatnim czasie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów. Dzięki nim można znacznie efektowniej i przyjemniej wyczyścić zęby. Wiele osób zastanawia się jednak, który model wybrać, by mieć pewność, że będzie w 100% zgodny z oczekiwaniami i preferencjami ich przyszłego użytkownika. Na jaki model warto więc zwrócić uwagę?

Najlepsze prezenty imieninowe dla całej rodziny

0
prezenty imieninowe

Osoby, które kochasz i szanujesz zasługują na najlepsze prezenty na imieniny. Nie wiesz, co wybrać? Postaraj się przypomnieć rzeczy, które lubi solenizant i dopasuj podarunek do indywidualnych zainteresowań. Będzie to jasny dowód na to, że znasz całkiem nieźle obdarowywaną osobę. Upewnij się, że będzie to coś niezwykłego i nie-standardowego.

Perły cena – ile kosztuje perła prawdziwa?

0
Perły cena
Fot. Unsplash by Tiffany-anthony

Perły kojarzone są z luksusem i bogactwem. Nic więc dziwnego, że mogli sobie na nie pozwolić tylko królowie, szlachta czy tez arystokraci. Biżuteria z pereł jest prawdopodobnie najstarszą znaną człowiekowi na świecie ozdobą. Perły były synonimem luksusu, przez co często były wybierane przez reprezentantki wpływowych elit. Jak w dzisiejszych czasach wygląda cena pereł? Tego dowiecie się z naszej opowieści.

Perły prawdziwe, czyli kilka słów o ich historii

Odnaleziony naszyjnik w Egipcie datuje się na ok. 2500 lat p.n.e. W starożytności były bardzo cennymi klejnotami, na które mogli sobie pozwolić tylko nieliczni. W ówczesnym czasie wyłowienie perły, która nadawałaby się do wykorzystania w biżuterii graniczyła z cudem. Należy mieć na uwadze, że tylko jedna małża na wiele tysięcy wytwarza taką perłę. Odnalezienie jej było więc bardzo czasochłonne i zarazem niebezpieczne. Wzrost zapotrzebowania na perły hodowlane spowodował, że w dniu dzisiejszym na naszyjnik z pereł może sobie pozwolić każdy.

Perły cena – co na nią wpływa?

Na cenę pereł wpływa przede wszystkim ich rodzaj. Perły dzielimy na słodkowodne i morskie. Te słodkowodne hodowane są w jeziorach i rzekach. Z tego względu, że pereł słodkowodnych można wyhodować więcej, ich cena jest dużo tańsza niż cena pereł morskich.  Na cenę pereł ma wpływ także ich kształt. Choć perły kojarzone są głównie z okrągłym kształtem, ich różnorodność w przyrodzie jest o wiele większa. Oprócz okrągłych pereł mamy również perły owalne (ryż) lub w kształcie łezki, perły półokrągłe, a także h kształt. nikiem wpływającym na cenę pereł jest ylko królowie, szlachta czy tez arystokraci. perły barok (wszystkie inne kształty).

perły i ich cena

Wielkość pereł a ich cena

Wielkość jest jednym z podstawowych czynników, od których uzależnia się cenę pereł. Przeważnie oblicza się ją w milimetrach. Im perły są większe, tym cena wzrasta. Kolejnym kryterium do wyceny perły stanowi jej powierzchnia. Ponieważ perła jest naturalnym wytworem natury, dlatego bardzo rzadko bywa idealna. Na jej powierzchni występują różne defekty, po których z łatwością można odróżnić prawdziwe perły od falsyfikatów, które zazwyczaj są idealne gładkie. Im mniej chropowatej powierzchni i skaz, tym perła jest droższa. Intensywność połysku również istotnie wpływa na cenę pereł, ponieważ om mocniejszy połysk, tym perła ma większą zdolność do odbijania przedmiotów wokół siebie.

Cena naszyjnika z pereł – od czego zależy ?

Wysokość ceny naszyjnika z pereł uzależniona jest od wielu czynników. Pierwszym z nich jest to, czy zdecydujemy się na zakup pereł sztucznych czy naturalnych jak na stronie https://esclusiva.pl/Naszyjniki-z-perel . Ceny naszyjników z pereł sztucznych zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Cena prawdziwych pereł zależy m. in. od stopnia ich połysku. Im bardziej  błyszcząca, tym perła ma większą zdolność do odbijania przedmiotów wokół siebie, a co za tym idzie ich cena jest wyższa. Koszt naszyjnika uzależniony jest również od powierzchni perły – im grubsza powłoka tym perła jest trwalsza. Wisior z równymi perłami, pozbawiony skaz i silnym połysku będzie kosztował co najmniej kilkaset złotych za najmniejsze rozmiary i tysiące złotych za większe perły.

Wyciskarka do owoców i warzyw – jak może Ci pomóc?

0
Wyciskarka do owoców i warzyw

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że wyciskarka do owoców i warzyw to definitywny must have w dzisiejszych czasach. Dlaczego? Ponieważ ludzie zwyczajnie konsumują zbyt mało świeżych warzyw i owoców, co z kolei przekłada się na nasz stan zdrowia i życie. Złe samopoczucie wynika ze zbyt małej ilości witamin i minerałów, które spożywamy podczas codziennych posiłków. Ile zatem można uznać za odpowiednią ilość? Przyjęto, że 500g to definitywna podstawa. Wydaje Ci się, że to dużo? Wystarczy jeden duży pomidor i jedno jabłko. Istotna jest jednak również różnorodność produktów, dlatego warto wyposażyć się w asortyment, który pomoże Ci poradzić sobie ze zbyt małą ilością wartościowych składników odżywczych.

Czemu wyciskarka ma pomóc?

Ponieważ dla osób, które nie przepadają za owocami i warzywa, o wiele łatwiej przyjąć dwie szklanki soku owocowo-warzywnego w ciągu dnia, niż spożyć te same produkty w formie stałej. Wyciskarka do owoców i warzyw potrafi wycisnąć niemal wszystkie soki z surowców, lecz należy pamiętać, że wiele składników odżywczych pozostaje w pulpie. Zaczynając od soków, warto wprowadzać nawyki żywieniowe małymi krokami, aż będziemy przyzwyczajeni do spożywania dużej ilości nieprzetworzonych owoców i warzyw – nawet do granicy między 800-1000g, która jest idealna dla zdrowej dorosłej osoby.

Jaki model wybrać?

W ofercie renomowanych producentów sprzętu elektronicznego znaleźć można zarówno bardzo drogie urządzenia, jak i kosztujące zaledwie 10% tej ceny. Są one jednak do siebie bardzo podobne. Z czego więc wynika różnica? Pierwszą rzeczą, na którą koniecznie musimy zwrócić uwagę, są oczywiście parametry techniczne. Wyciskarka do owoców i warzyw powinna być mocna (lecz bez przesady, jeśli nie będziesz używać jej do celów biznesowych) i mieć sporą wydajność – zwłaszcza gdy w Twoim domu nie będziesz jedyną osobą, która z niej korzysta. Droższe wyciskarki wykonane są zazwyczaj również z dużo bardziej wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia tworzyw. Dzięki temu otrzymujesz dłuższą gwarancję producenta. Jeśli więc Twój budżet pozwala Ci zainwestować w markowy asortyment od renomowanych producentów, warto z tej opcji skorzystać.

Popularne przepisy, które pomogą rozwiązać problem

Sprawdź podstawowe przepisy, które pokażą Ci, w jaki sposób łączyć smaki. Następnie zacznij eksperymentować. To naprawdę fantastyczne i wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci poznawać zupełnie nowe aromaty i sprawi, że soki warzywne przestaną kojarzyć się z czymś mało przyjemnym. Wyciskarka do owoców i warzyw ma niemal nieograniczone możliwości.

Dobór odpowiedniego hostingu, domeny i działań optymalizacji strony

0
serwer

Założenie własnej strony internetowej to działania, które wymagają od inwestora wykonania wielu czynności. Pierwszym etapem jest zapewnienie witrynie odpowiednie hostingu, jak również nadanie jej odpowiedniej domeny. Kolejnymi czynnościami są stworzenie witryny w oparciu graficznym, jak również wypromowanie jej w sieci.

Czy pożyczanie pieniędzy od rodziny to dobry pomysł?

0
pożyczanie pieniędzy od rodziny

Wiele osób, które pilnie potrzebują gotówki na samym początku myślą od pożyczeniu pieniędzy od rodziny. Nie da się ukryć, że jest to rozwiązanie bardzo wygodne – brak formalności oraz konieczności płacenia dodatkowych kosztów może kusić. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że prócz tego, że takie rozwiązanie ma wiele przekonujących zalet, to posiada także swoje wady i warto je dobrze przemyśleć.

Czy pożyczki rodzinne to dobre rozwiązanie? Czy lepiej jest pożyczać pieniądze od krewnych i przyjaciół niż od banku? Zapraszamy do artykułu, w którym specjaliści kredytowi https://splatakredytow.pl/ odpowiedzą na wszystkie najpopularniejsze pytania dotyczące pożyczek rodzinnych.

Zalety pożyczania pieniędzy od rodziny

Na samym początku warto wspomnieć o zaletach pożyczek rodzinnych, których z pewnością nie brakuje. Tak jak już wspomnieliśmy, pożyczając pieniądze od bliskich, nie musisz wypełniać mnóstwa formalności, a pieniądze otrzymujesz praktycznie od ręki. Dodatkowo takie pożyczki są nieoprocentowane, co oznacza, że musisz oddać tyle, ile w rzeczywistości pożyczyłeś. W każdym banku oraz firmie pożyczkowej klient prócz kwoty, którą miał do dyspozycji musi także oddać dodatkowe koszty związane z oprocentowaniem, ubezpieczeniem itd.

Kolejną bardzo dużą zaletą pożyczania od rodziny jest to, że najczęściej nie ma z góry określonego terminu, w którym należy oddać pieniądze. Wiele osób traktuje takie pożyczki na zasadzie „gdy będziesz miał, to oddasz”. Taką pożyczkę można też rozłożyć na wygodne raty. Aby otrzymać pieniądze, nie musisz też wychodzić z domu – często wystarczy jedynie telefon, a przelew po chwili pojawia się na koncie bankowym.

Minusy pożyczek rodzinnych

Jak każda pożyczka także ta rodzinna ma swoje minusy. Największym minusem pożyczek rodzinnych jest możliwość zepsucia relacji z osobą, od której pożyczyliśmy pieniądze. Bardzo często pożyczając coś od bliskiej osoby, nie czujemy aż tak dużego obowiązku oddania tego w odpowiednim czasie. Spłata pożyczki od rodzeństwa, rodziców czy dziadków przeciągająca się przez wiele miesięcy, a nawet lat może być powodem do kłótni oraz utraty zaufania. W ekstremalnych przypadkach pożyczkobiorca może całkowicie przestać się odzywać i nie będzie czuł się w obowiązku, aby oddać pożyczoną sumę.

Prawdopodobieństwo powstania takie niezręcznej sytuacji możesz zminimalizować dzięki umowie. Warto ją stworzyć, aby uniknąć zbędnych kłótni oraz nieporozumień. Stanowi ona zabezpieczenie dla obu stron, dlatego nie warto z niej rezygnować. Na takim dokumencie nie może zabraknąć informacji na temat kwoty pożyczki czy też terminu spłaty. Tak naprawdę im więcej informacji się tam znajdzie tym lepiej.

Podsumowanie

Jeśli obawiasz się, że pożyczka rodzinna nie jest najlepszym rozwiązaniem i nie chcesz narazić się na konflikty, to lepiej będzie skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy https://splatakredytow.pl/. Znajdzie on dla Ciebie korzystny kredyt, pomoże w dopełnianiu wszelkich formalności oraz pomoże uniknąć zapożyczania się u krewnych.

Czym kierować się podczas wyboru opon do auta?

0
opony

Wybór opon do samochodu to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja. To opony mają fundamentalny wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy. Właśnie dlatego przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym podpowiemy, na jakie elementy powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu opon. Wśród czynników decydujących o wyborze wyróżniamy:

  1. Informację na etykiecie opony
  2. Rodzaj bieżnika w oponach
  3. Rok produkcji opon
  4. Cenę opon

Informacje zawarte w tym artykule z pewnością pomogą Ci w podjęciu optymalnej decyzji.

Jakie informacje znajdują się na etykiecie opony?

Na etykiecie opony znajdziesz następujące dane:

– rozmiar opony,

– indeks nośności i prędkości opony,

– klasę oporów toczenia,

– klasę przyczepności na mokrej nawierzchni,

– głośność.

Rozmiar opony powinieneś bezwzględnie dopasować do zaleceń producenta Twojego auta. Producenci dopuszczają zastosowanie kilku rozmiarów opon do danego modelu. Nigdy jednak nie powinieneś wykraczać poza te zalecenia. Wybór niewłaściwych opon będzie miał duży wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy. Najprostszym przykładem jest założenie zbyt dużych opon, które podczas skręcania kół ocierają się o nadkole pojazdu.

Analogicznie powinieneś postąpić w przypadku indeksu nośności i prędkości. Szczególnie ten pierwszy parametr ma duże znaczenie. Decyduje on o wytrzymałości opony na określone obciążenie. Przekroczenie maksymalnej wartości obciążenia dla danej opony znacznie skraca jej żywotność i grozi rozerwaniem w trakcie jazdy.

Klasa oporów toczenia definiuje, jaki opór generuje opona w trakcie jazdy. Ma to wpływ na poziom spalania w Twoim aucie. Klasa przyczepności określa, jak opona zachowuje się podczas hamowania na mokrej nawierzchni. Parametr głośności opony wyraża w decybelach hałas, jaki generuje opona w trakcie jazdy. Z reguły opony zimowe, ze względu na głębszą rzeźbę bieżnika, są głośniejsze od letnich.

Jaki rodzaj bieżnika w oponach jest najlepszy?

Każdy rodzaj bieżnika ma swoje określone zalety. Najtańsze są opony z bieżnikiem symetrycznym. Czy to oznacza, że są najgorsze? Jeśli masz kompaktowe auto i poruszasz się nim wyłącznie po mieście, to w zupełności wystarczą Ci opony z bieżnikiem symetrycznym. Lepsze właściwości na mokrej nawierzchni (hamowanie, ruszanie) mają opony z bieżnikiem kierunkowym. Jeśli Twoje auto robi przebiegi autostradowe, to powinieneś postawić na opony z bieżnikiem asymetrycznym. Jest on najbardziej zaawansowany technologicznie.

Czy warto zwracać uwagę na rok produkcji opon?

Warto zwracać uwagę na rok produkcji opon, ale nie można też popadać w skrajności. Pamiętaj, że opona zachowuje swoje optymalne właściwości przez 5-6 lat użytkowania. Im starsze opony kupujesz, tym bardziej skracasz tę żywotność. Oczywiście nie oznacza to, że po 6 latach opona się rozpadnie. Straci jednak część swoich właściwości, a to będzie mieć bezpośredni wpływ na obniżenie bezpieczeństwa podczas jazdy.

Czy warto kupować tanie opony?

Kupując opony, zawsze najpierw bierz pod uwagę ich jakość. Cena na pewno nie powinna być głównym czynnikiem determinującym zakup. Nie oznacza to jednak, że nie można znaleźć tanich opon, które zapewnią bezpieczeństwo podczas jazdy. Tak naprawdę wszystko zależy od sposobu użytkowania pojazdu, jego klasy oraz rocznych przebiegów. Im bardziej eksploatujesz swoje auto, tym większy nacisk musisz położyć na dobrej jakości opony.

Dobre i tanie opony znajdziesz w sklepie TireExpert. Na stronie tireexpert.pl będziesz mógł dobrać opony do swojego auta. W każdej chwili możesz także skorzystać z pomocy doradców pracujących w sklepie.

Sukienki rozkloszowane – krótki poradnik dla osób planujących zakup

0
Sukienki rozkloszowane

Sukienki to jedno z kluczowych ubrań w garderobie wielu kobiet. Nie powinno to dziwić – niektóre fasony sukienek stały się nie tyle popularne, co po prostu kultowe. „Małe czarne”, sukienki na wesele, sukienki rozkloszowane – to tylko kilka przykładów. Każda kobieta może wskazać swój ulubiony fason, który uważa za ponadczasowy lub „dobry na każdą okazję”. Szczególnie sukienki rozkloszowane cieszą się od kilku lat niesłabnącą popularnością. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jak dobrać sukienkę rozkloszowaną, by uniknąć nieudanego zakupu, na co zwrócić uwagę w czasie przeglądania dostępnych sukienek oraz – gdzie warto ich szukać.

Sukienki rozkloszowane – najważniejsze informacje

Sukienki rozkloszowane kojarzą nam się przede wszystkim z czasami współczesnymi. Wbrew jednak pozorom, początków tego typu sukienek można by upatrywać w okolicach XIV wieku. Wówczas, w powszechnym użyciu znajdowały się tuniki, których tradycyjne kroje zaczęto powoli modyfikować, dodając między innymi – rozszerzony dół.

W czasach współczesnych sukienki rozkloszowane rozsławiły gwiazda popkultury – w tym między innymi Marilyn Monroe. Często noszone przez tę celebrytkę sukienki rozkloszowane w długości midi stały się jej wizytówką.

Obecnie dostępne sukienki rozkloszowane daleko odbiegają od swojego historycznego pierwowzoru. Znajdziemy różne długości sukienek rozkloszowanych – zarówno mini, midi, jak i maxi. Głównym ich atutem jest zdolność do podkreślania kształtu kobiecej sylwetki oraz odsłanianie nóg w czasie przemieszczania się. Ponadto, sukienki rozkloszowane podzielić można na te przeznaczone do noszenia na co dzień oraz na sukienki na specjalne okazje.

Sukienka rozkloszowana – dla kogo?

Zgodnie z opinią specjalistów od stylizacji ubioru – sukienki rozkloszowane są uniwersalne i mogą sięgać po nie kobiety różnych rozmiarów. Jest to ich zdecydowana zaleta, zwłaszcza w porównaniu do sukienek o bardziej równomiernych krojach. Z tych ostatnich korzystają bowiem przede wszystkim osoby szczupłe.

Również kwestia długości sukienki jest stosunkowo uniwersalna. Po długość mini sięgają zarówno kobiety o rozmiarach XS, jak i XL. Niezależnie od tego, czy nasza sylwetka jest mniej lub bardziej doskonała, możemy zatem sięgać po sukienki rozkloszowane. Warto jednak pamiętać o podstawowej zasadzie – by nie zaniżać (ani nie zawyżać) swojego rozmiaru.

Sukienki rozkloszowane o długości midi (dostępne między innymi w ofercie Tessita, pod adresem: tessita.com/kategoria/sukienki) są dedykowane dla kobiet o każdym wzroście. Szczególnie dobrze pasują jednak kobietom poniżej 170 cm wzrostu. Rozkloszowany spód działa wówczas na ich korzyść, sprawiając, że sylwetka wydaje się dłuższa o kilka centymetrów.

Na jaką okazję sukienka rozkloszowana?

Sukienki rozkloszowane pasują do różnorodnych okazji. Z tych casualowych korzystamy na co dzień, podczas pracy, podczas spotkań towarzyskich oraz w czasie wyjść na miasto. Z ich pomocą możemy przygotować olśniewające kreacje na wiosnę lub lato.

Sukienki rozkloszowane wykorzystuje się także podczas specjalnych okazji. Do takich należą między innymi: ślub, bal, spotkania rodzinne oraz liczne inne. Wówczas, radzimy sięgnąć po sukienki ozdobione motywami koronkowymi lub wykonane w fasonie nazywanym body naked. Polega on na zastosowaniu dużej ilości haftów oraz drobnych siateczek, które opinają talię.

Jak zacząć przygodę z bieganiem?

0
Jak zacząć przygodę z bieganiem

Piękna sylwetka, miarowy oddech i dynamiczny krok. Doskonała kondycja to marzenia niemal każdego z nas, niezależnie od wieku i płci. Zazwyczaj jednak siła determinacji jest zdecydowanie mniejsza od marzeń i plan, by w końcu wziąć się za siebie, jest odkładany na przyszły poniedziałek, następny tydzień, kolejny miesiąc i wreszcie znika on w mrokach zapomnienia. Dziś podpowiemy, jak łagodnie i bezboleśnie wejść w świat sportu i zostać w nim na dłużej.

Dlaczego bieganie?

Ten rodzaj sportu cieszy się ogromną popularnością między innymi ze względu na niski próg wejścia. Nie są tu wymagane specjalistyczne treningi, nie potrzebujemy też zaawansowanego sprzętu. Biegać możemy wszędzie, choć warto wybierać określone miejsca i nawierzchnie — o tym jednak za chwilę. Na wstępie wymieńmy korzyści płynące z amatorskiego biegania. Na pewno uda nam się zredukować poziom stresu. Obcowanie z naturą, oderwanie od codziennych obowiązków, poprawa małych, osobistych rekordów to wartości same w sobie. A jeżeli dodamy do tego poprawę krążenia krwi i podwyższenie poziomu dobrego cholesterolu HDL, to uzyskamy prostą i skuteczną receptę na zminimalizowanie ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego. I to zminimalizowanie nie byle jakie, bo aż o 45%.

Oprócz wzmocnienia układu krążenia wzmacniamy również układ kostny i stawowy, a także spalamy mnóstwo kalorii. Wydatek energetyczny przynosi najpiękniejszą nagrodę w postaci widocznego zrzucenia kilogramów. Ten ostatni argument będzie zapewne najskuteczniejszą zachętą, nie umniejszajmy jednak znaczenia zalet mniej spektakularnych niż dbałość o zdrowie i sylwetkę. Sam fakt wyjścia z domu znacząco wpłynie na nasze samopoczucie i dostarczy mnóstwo pozytywnych bodźców. Gdzie biegać? Można wszędzie, choć najlepsze będą parki i tereny nieco oddalone od cywilizacji. Zyskamy nie tylko możliwość oddychania czystszym powietrzem, ale też nieutwardzone nawierzchnie, które zdecydowanie łagodniej obejdą się z naszymi stawami niż wielkomiejski bruk i asfalt.

Od czego zacząć?

Najpierw zakupy. Najważniejsze są buty. Tu nie ma miejsca na półśrodki, buty muszą być porządne, przeznaczone do biegania i dopasowane do naszej stopy. Nie chodzi tylko o rozmiar, ale też typ. Jeśli takie zwroty, jak stopa pronująca, neutralna lub supinająca nic nam nie mówią, to warto będzie skorzystać z porady profesjonalistów. Oferta rynkowa jest bogata, dobrym miejscem do zapoznania się z asortymentem jest adres https://www.runshop.pl/obuwie-damskie-do-biegania,c10.html. Znajdziemy tu nie tylko godne polecenia, markowe obuwie do biegania, ale mamy też szansę natrafienia na atrakcyjne wyprzedaże. Istotna jest także odzież do biegania, która powinna chronić zarówno przed przegrzaniem, jak i wychłodzeniem. Panie szybko docenią zalety sportowego stanika — jest dużo wygodniej. 

Na początek nie przesadzajmy z wysiłkiem. Jeśli aktywność fizyczna jest nam całkowicie obca, to dobrym pomysłem będą coraz dłuższe spacery. Kiedy 45 minut ciągłego wysiłku nie będzie dla nas stanowiło wyzwania, zacznijmy marsz przeplatać biegiem, najpierw w stosunku 1:1, z czasem zwiększając udział biegu. Dobrze będzie, jeśli na treningi poświęcimy 3 lub 4 dni w tygodniu, pamiętając, by przerwy między nimi nie przekraczały 2 dni. Nie przesadzajmy z tempem i nie bójmy się pytać. Bardziej doświadczeni biegacze chętnie dzielą się doświadczeniami. Warto z nich skorzystać — nasze zdrowie i samopoczucie zdecydowanie warte jest wysiłku.

Która sucha karma będzie najlepsza dla Twojego pupila?

0
karma dla psa sucha

Wybór karmy dla psa nie jest łatwy. Z tym wyzwaniem boryka się wielu właścicieli, czworonożnych pupili. Która karma dla psa sucha będzie najlepsza? Jak czytać skład produktu? Dlaczego karma sucha jest dobrym wyborem? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Zalety suchej karmy

Przede wszystkim należałoby podkreślić, że karma dla psa sucha posiada wiele zalet. To bardzo wygodne rozwiązanie dla właściciela. Nie ma bowiem ryzyka, że nałożone do miski jedzenie zepsuje się po kilku godzinach. A tak może się wydarzyć w przypadku karmy mokrej. Jeżeli Twój pies nie jest zatem nauczony zjadania posiłku zaraz po jego nałożeniu, to doskonały sposób na jego karmienie. Twój pupil po prostu będzie podchodził do miski wtedy, kiedy będzie tego potrzebował. Poza tym karma dla psa sucha swoim składem w żadnej sposób nie ustępuje wersji mokrej. To również wysokiej jakości, pełnowartościowe jedzenie. Dodatkowo tego typu karma zaspokaja potrzebę gryzienia u psa oraz zapobiega osadzeniu się kamienia nazębnego.

Karma o dobrym składzie

Kupując suchą karmę dla psa, warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim należy stawiać na produkty wysokiej jakości, sprzedawane w specjalistycznych sklepach zoologicznych, a nie w pierwszym lepszym markecie. Solidny producent nie pozwoli bowiem sobie na zaserwowanie naszym pupilom śmieci. Wysokiej jakości karma posiada szereg wartościowych składników, które zostały odpowiednio zbilansowane i w pełni zaspokajają potrzeby żywieniowe psów. Dodatkowo taka karma dla psa sucha zawiera wiele witamin i składników mineralnych, wspierających rozwój psa i zapewniających mu długie życie. Specjalistyczne karmy nie zawierają też żadnych sztucznych i szkodliwych dodatków.

Najlepsza sucha karma – jaki skład?

Dokonując zatem zakupu karmy dla psa, warto spojrzeć na skład produktu. Powinna ona zawierać dużą porcję mięsa – co najmniej 20-30 procent produktu. Lepiej podarować sobie wieprzowinę, ale drób, królik, jagnięcina, wołowina – są jak najbardziej dopuszczalne. Psy mogą też spożywać karmy rybne – z pstrągiem albo z łososiem. A dodatkowo w karmie powinny się znaleźć odpowiednio wyselekcjonowane warzywa, owoce, a także zdrowe dodatki. W ramach tych dodatków można wymienić między innymi składniki, ułatwiające trawienie, wspierające odporność, poprawiające wchłanianie substancji odżywczych, zatrzymujące wodę, poprawiające amortyzację stawów i tak dalej. Tę funkcję może pełnić chociażby suszona cykoria, olej z łososia, siemię lniane i inne.

ZOBACZ TEŻ