sobota, październik 1, 2022

Czy telefon na kartę to dobre rozwiązanie dla studenta?

0
Czy telefon na kartę to dobre rozwiązanie dla studenta

Życie uczelniane w dużej mierze kręci się dookoła internetu. Zdalne wykłady, nudne zajęcia, podczas których można zabić czas, scrollując TikToka, szybkie wyszukiwanie informacji, w tym o nowych niedrogich knajpach w mieście, wielogodzinne chatowanie z przyjaciółmi… i oczywiście dołączanie do grona zainteresowanych imprezą na Facebooku. Bo kto dziś zaprasza na domówkę face-to-face? Studencki smartfon z całą pewnością musi zatem być zawsze uzbrojony w duży pakiet gigabajtów, najlepiej niezbyt drogi i bez zobowiązań. Czy zatem telefon na kartę będzie dobrym rozwiązaniem? Sprawdzamy korzyści, które przynosi!

Telefon na kartę – najważniejsze zalety

Ilu studentów, tyle podejść do życia. Jedni stawiają na niekończące się imprezy w akademiku, inni nieustannie biegają między wykładami a wieczorną czy weekendową pracą, jeszcze inni każdego dnia zastanawiają się, czego chcą od swojego dorosłego życia. Tym, co ich łączy, jest potrzeba braku nadmiernych zobowiązań. I to właśnie największa zaleta telefonu na kartę – nie musisz wiązać się żadną umową z operatorem.

Korzystasz, kiedy potrzebujesz, płacisz, gdy możesz i tylko tyle, ile chcesz. Raz wydajesz na rozmowy, SMS-y oraz internet 30 zł miesięcznie, a raz doładowujesz tylko piątkę, bo akurat przygotowujesz się do sesji i w zasadzie nie podnosisz nosa znad notatek. Nie musisz też zastanawiać się, czy wystarczy Ci na obiad, czy musisz dzwonić do rodziny po słoiki, bo masz rachunek za telefon do zapłacenia.

Telefon dla studenta bywa też źródłem małych problemów. Podajesz numer osobie, którą poznałeś czy poznałaś w klubie i wydawała się wtedy całkiem atrakcyjna… Ale zaczyna wysyłać zdecydowanie za dużo SMS-ów. A blokada numeru nic nie daje, bo co chwilę pisze z innego. W ofercie na kartę rozwiązujesz ten kłopot, sprawnie i łatwo zmieniając numer na nowy. Nie musisz „walczyć” z operatorem, po prostu idziesz do sklepu po nowy starter albo zamawiasz go online, rejestrujesz – i gotowe.

Nie można też zapomnieć o zmianach na rynku telefonii komórkowej. Co rusz pojawiają się nowe korzystne oferty od różnych operatorów lub w innej taryfie. I wtedy okazuje się, że w stosunku do znajomego, który przeszedł do innej sieci, zaczynasz przepłacać. Telefon na kartę pozwala Ci zmieniać usługodawcę oraz taryfy wtedy, kiedy chcesz, bez kłopotów w postaci kosztów zerwanej umowy. Ostatnio na przykład chętnie wybierane jest Orange na kartę, między innymi ze względu na świetną ofertę internetu.

Orange na kartę – najlepsze oferty dla studenta

Mając telefon na kartę w Orange, można swobodnie przełączać się między dostępnymi taryfami: Orange Yes, Orange SMART, Orange Bez limitu oraz Orange Free. Każda z nich oferuje świetne rozwiązania dla studentów:

  • Orange Yes na kartę – można wybrać nielimitowane rozmowy albo SMS-y do wszystkich w Orange i nic za to nie płacić lub pakiet rozmów i SMS-ów bez limitu do wszystkich za 30 zł.
  • Orange SMART na kartę – taryfa, w której po każdym doładowaniu dostajesz bonusowe gigabajty. Za im więcej doładujesz, tym więcej darmowego internetu wpadnie na Twoje konto; np. przy doładowaniu za 5 zł dostajesz 250 MB na 5 dni, a przy takim za 30 zł – 2,5 GB na 25 dni.
  • Orange Bez limitu na kartę – w tym przypadku przez cały miesiąc masz darmowe rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci bez limitu i minimum 15 GB internetu w kraju oraz 2,26 GB w roamingu. A jeśli ustawisz cykliczne korzystanie z tej opcji, to co miesiąc będziesz dostawać 1 GB więcej.
  • Orange Free na kartę – klienci po każdym doładowaniu dostają darmowe GB, których liczba jest uzależniona od nominału doładowania. „Wrzucając” na konto 5 zł, dostaniesz 2,5 GB na 2 dni, a 30 zł – już 15 GB na 31 dni.

Reklama.

Najlepsze lakiery hybrydowe – wybierz swój zestaw!

0
Najlepsze lakiery hybrydowe

Lubisz szaleństwo na paznokciach? Pokochałaś manicure hybrydowy, ale Twoja kolekcja lakierów aż prosi się o to, by rozszerzyć ją o nowe kolory? Sprawdź, jakie efekty są teraz w modzie i wybierz dla siebie najlepsze lakiery hybrydowe!

Pozycjonowanie firmy pod kątem widoczności w Internecie

0
Pozycjonowanie firmy pod kątem widoczności w Internecie

Pozycjonowanie jest ważne, ponieważ pomoże Ci wyróżnić się na tle konkurencji. Pomoże Ci również stworzyć wyjątkową propozycję wartości, która sprawi, że potencjalni klienci zauważą Twoją firmę i zechcą się nią zająć. Pozycjonowanie odnosi się do jawnych lub ukrytych sposobów, w jakie firma próbuje wpłynąć na indywidualną perspektywę marki, produktu lub usługi. Można to osiągnąć poprzez reklamę, marketing w mediach społecznościowych i public relations. Aby mieć pewność, że Twoja strona jest wysoko w google, można skorzystać z pomocy firmy https://efectownia.pl/.

Pozycjonowanie firmy pod kątem widoczności w Internecie

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą firmę, czy duże przedsiębiorstwo, celem jest pozycjonowanie firmy pod kątem widoczności w Internecie. Aby uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania i uzyskać większy ruch, możesz zrobić wiele rzeczy. Firmy coraz częściej inwestują w marketing online, aby zwiększyć widoczność swoich produktów i usług. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest pozycjonowanie i jak można je wykorzystać, aby Twoja firma odniosła sukces w Internecie.

O widoczności firmy w Internecie decyduje wiele czynników. Jednym z nich jest użycie słów kluczowych w treściach publikowanych w Internecie.

Słowa kluczowe są częścią optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO). Im więcej użyjesz słów kluczowych, tym większe szanse na znalezienie przez osoby, które szukają tego, co masz do zaoferowania.

Drugim czynnikiem, który decyduje o tym, jak widoczna będzie Twoja firma w Internecie, jest projekt i układ strony. Jeśli wygląda dobrze, będzie bardziej prawdopodobne, że będzie miał wyższą pozycję na stronach wyników wyszukiwania.

Jakie są składniki dobrej strategii marketingu online?

Istnieje wiele strategii marketingu cyfrowego, które można wykorzystać do promocji firmy. Ważne jest, aby wybrać ten, który najlepiej odpowiada potrzebom firmy.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zbadanie, co robi konkurencja i jakie są jej mocne strony. Następnym krokiem byłoby zidentyfikowanie grupy docelowej i stworzenie dla niej planu marketingowego. Pomoże to ocenić, jak dobrze strategia będzie dla nich działać i czy zapewni im przewagę konkurencyjną nad konkurencją.

Następnym krokiem jest ustalenie, jakie kanały medialne, takie jak media społecznościowe, e-mail marketing czy SEO, należy wykorzystać do promocji produktów lub usług firmy. Ważne jest również, aby zastanowić się, jakie treści powinny być produkowane i gdzie powinny być publikowane na różnych kanałach, takich jak blogi lub e

Strategia marketingu online to plan, który pomaga firmie osiągnąć jej cele. Jest to zestaw taktyk z nadrzędnym celem i wizją.

Dobra strategia marketingu online powinna zawierać następujące składniki:

– Określ swoje cele i zadania

– Stwórz swoją strategię marketingu cyfrowego

– Skonfiguruj swój plan marketingu cyfrowego

– Zidentyfikuj najlepsze kanały dla swojej marki

Jeżeli nie wiesz jak się do tego zabrać, firma https://efectownia.pl/ pomoże Ci uzyskać satysfakcjonujące efekty. Twoja firma zwiększy przychody.

Jak zoptymalizować treść pod kątem wyszukiwarek

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to proces ulepszania zawartości Twojej witryny, tak aby była lepiej pozycjonowana na stronach wyników wyszukiwania.

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że treść ma przejrzystą strukturę, która obejmuje nagłówki, podtytuły i akapity. Pomoże to wyszukiwarce zrozumieć, o czym jest Twoja treść i odpowiednio ją uszeregować.

Drugim krokiem jest uwzględnienie słów kluczowych w treści. Pomoże to w pozycjonowaniu SEO, a także da więcej możliwości znalezienia Twojej witryny podczas wyszukiwania online. Trzecim krokiem jest użycie słów kluczowych w metatagach, tytułach stron, adresach URL i nagłówkach.

Aby zoptymalizować treści pod kątem wyszukiwarek, musisz zrozumieć, jak działają i jak ludzie z nich korzystają.

Jednym z najważniejszych czynników optymalizacji pod kątem wyszukiwarek jest gęstość słów kluczowych. Twoje słowo kluczowe powinno być powtarzane co najmniej raz na 100 słów. Drugim czynnikiem jest długość treści. Powinien mieć od 500 do 800 słów.

7 sposobów na poprawę jakości wody

0
7 sposobów na poprawę jakości wody

Jako użytkownicy końcowi chcielibyśmy, aby woda którą otrzymujemy w kranie była nie tylko wizualnie czysta, ale też zdrowa i nadająca się do picia. Co takiego dzieje się z wodą zanim trafi ona do naszych kranów? Z jakimi zanieczyszczeniami borykają się urzędy i laboratoria, które są odpowiedzialne za dobrą jakość wody? Kiedy tak naprawdę woda jest zdatna do spożycia? Zapraszamy czytelników https://mojewygodnewnetrze.pl/ do zapoznania się z tym krótkim tekstem o jakości wody, sposobach jej oczyszczania przemysłowych i domowych.

Testy jakim podlega woda

Wygląd

Pierwszym testem jakiemu jest poddawana woda, jest ogląd jej stanu. Wygląd wody powiem może nam dać szereg szereg informacji o jej stanie. Zatem sprawdza się jej barwę, zapach, przejrzystość i smak. W przypadku barwy zmianę obserwuje się w takim wypadku, gdy woda zawiera związki chemiczne i metale. Za barwę odpowiadać będzie również obecność mikroorganizmów w wodzie. Natomiast smak i zapach, niezależnie od składu chemicznego, określa to, czy konsument będzie akceptował wodę do spożycia. Skład chemiczny wody może być zdrowy, ale w przypadku, gdy ma nietypowy smak lub zapach jest odrzucana przez konsumenta jako niedobra.

Bakterie

Woda nie musi być całkowicie wolna od bakterii, aby była zdatna do spożycia. Proces uzdatniania wody ogranicza ilość bakterii w wodzie, najczęściej stosowaną metodą jest chlorowanie wody. Nowocześniejszą metodą jest ozonowanie wody.

Właściwości fizyczne i chemiczne

W procesie uzdatniania wody ustala się również jaka jest zawartość metali, odczyn oraz przewodność. Właściwości te mogą być różne w zależności od źródła wody, mogą być też informacją o kondycji sieci wodociągowej albo o zaistnieniu skażenia metalami ciężkimi.

Twardość wody

To parametr, o którym słyszy się najwięcej i najczęściej. O tym z jak twardą wodą mamy do czynienia decyduje zawartość w wodzie związków magnezu i wapna. To właśnie one są odpowiedzialne za niszczenie naszych instalacji, pralek, zmywarek, Osadzając się na rurach tworzą nieestetyczne białe naloty. Dla naszych domowych urządzeń twarda woda jest utrapieniem. Nie tylko osadzający się kamień zaburza pracę urządzenia, ale również pod warstwą osadu często dochodzi do powstawania korozji. O ile kamień zawarty w wodzie wodociągowej jest szkodliwy dla domowych urządzeń, o tyle dla zdrowia już nie. Twarda woda, a więc zawierająca duże ilości wapnia i magnezu są nam potrzebne do życia. Takie składniki mineralne są dobrze przyswajane przez organizm na co wpływa jego forma z jonizowana. Obserwowane negatywne skutki działania twardej wody na organizm człowieka, to jedynie przesuszenie drobne skóry lub włosów. Zatem kierując się jedynie względami zdrowotnymi nie mamy powodu usuwać związków wapnia i magnezu z wody.

Domowe oczyszczanie wody

Gotowanie

Kiedyś bardzo powszechny sposób uzdatniania wody do picia. Obecnie nieco zapomniany ze względu na istnienie dużej ilości filtrów, w które możemy zaopatrzyć się w sklepach. Aby oczyścić wodę metodą gotowania należy doprowadzić ją do wrzenia i utrzymywać w tym stanie 5 – 10 minut. Im dłużej woda jest gotowana, tym będzie bardziej czystsza. Wadą tej metody jest to, że woda po tak długim gotowaniu staje się mniej smaczna.

Poprawa smaku

Aby wodę używać do pojenia ludzi warto ją po przegotowaniu poprawić smakowo. Najlepszą metodą jest dołożenie do niej składników poprawiających jej smak. Wśród produktów, które podniosą smak wody są mięta, bazylia, imbir, ogórek, cytryna, truskawki lub pomarańcze. Zaprawianie wody niewielką ilością soku z tych produktów lub wrzucenie całych owoców (lub warzyw) sprawi, że woda będzie smaczna. Dodatek warzyw i owoców wpłynie też na regulację trawienia, wzmocni układ odpornościowy i wpłynie na detoksykację organizmu.

Miedź

Sposobem nieco zapomnianym, a znany już od starożytności jest przechowywanie wody w naczyniach miedzianych. Obecność miedzi sprawia, że zabijane są bakterie i wirusy bytujące w wodzie. Miedź także alkalizuje wodę. Jednak nie jest to szybka metoda, aby woda stała się zdatna do picia trzeba przechowywać wodę w naczyniu miedzianym co najmniej 16 godzin. Współcześnie naukowcy  też zauważają wiele pozytywów spożywania wody przechowywanej w miedzianych naczyniach. Taka woda wpływa zbawiennie na skórę, reguluje trawienie i poprawia funkcjonowanie tarczycy.

Filtry

Technologia domowego filtrowania wody używa wiele różnych sposobów, aby sprawić wodę zdatną do picia.

Sedymentacja

To metoda oczyszczania wody wykorzystująca siłę grawitacji. Woda przepływając przez taki filtr pozostaje wolna od substancji o wielkości 1 µm. Najbardziej znanymi filtrami wykorzystującymi tę metodę to filtr siatkowy i filtr sznurkowy. Filtracja tą metodą pozwoli na oczyszczenie wody z cząstek wielkości w przybliżeniu ziarenka piasku.

Technologia węglowa

To najbardziej znany sposób oczyszczania wody, a filtr oparty jest na istnieniu węgla aktywnego o specjalnej konstrukcji, ma on właściwości absorpcyjne. Filtr węglowy usunie substancje organiczne, fenole i chlor. Tą metodą również poprawimy smak wody.

Zmiękczanie wody

Technologię zmiękczania na ogół stosuje się w filtrach, które obsługują cały dom. Polega ona na usuwaniu związków magnezu i wapnia i zastępowania ich jonami sodu.

Odwrócona osmoza

To metoda pozwalająca na usunięcie praktycznie wszystkich zanieczyszczeń. Wodę w ten sposób można oczyścić z bakterii, wirusów i związków organicznych. Woda zostaje przez membranę przepuszczona pod wysokim ciśnieniem. W ten sposób zostają zatrzymane wszelkie zanieczyszczenia.

W jakiej sytuacji potrzebujemy adwokata w sprawie spadkowej?

0
W jakiej sytuacji potrzebujemy adwokata w sprawie spadkowej

Nie każdy z nas spodziewa się spadku. Informacja o tym, że zostaliśmy ujęci w testamencie albo dziedziczymy czyjeś długi może być dla niektórych dużym zaskoczeniem, nie zawsze miłym. Co więcej, przyjęcie lub odrzucenie spadku wiąże się z koniecznością podjęcia pewnych czynności prawnych, czy tego chcemy, czy nie. Czy w każdej sprawie spadkowej potrzebny jest adwokat? W tym artykule wyjaśniamy, kiedy można poradzić sobie bez udziału prawnika.

Kiedy obejdziemy się bez pomocy adwokata?

Prawo spadkowe jest dość skomplikowane, nie wymaga jednak tego, aby każdorazowo wynajmować adwokata w sprawach spadkowych. W wielu sytuacjach z pewnością poradzimy sobie sami. Dzieje się tak np. gdy mamy do czynienia z testamentem, co do którego spadkobiercy nie zgłaszają uwag i przyjmują wolę zmarłego. Otwarcie testamentu może nastąpić u notariusza lub w sądzie. Zgodnie z prawem spadkowym mamy sześć miesięcy na to, aby złożyć oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu spadku. O ile ta decyzja jest dla nas prosta i wszyscy spadkobiercy zgadzają się z treścią testamentu, na tym etapie nie będziemy potrzebowali pomocy adwokata w sprawie spadkowej, choć oczywiście możemy skorzystać z jego usług, aby mieć pewność, że wszystko przebiega zgodnie z prawem spadkowym i naszym najlepszym interesem.

Długi spadkowe

Pamiętajmy, że spadek to nie tylko dobra materialne, ale wszystkie pożyczki, kredyty, rachunki i inne zobowiązania płatnicze zmarłego. Należności spadkowe mogą pojawiać się także po śmierci spadkodawcy, a ich skład mogą wchodzić koszty pogrzebu, postępowania spadkowego, zapisów testatora czy zachowku. Wiele osób w takiej sytuacji woli skorzystać z pomocy adwokata w sprawie spadkowej, aby oszacować koszty.

Zachowek – kto ma do niego prawo?

Testator (autor testamentu) ma prawo przekazać swój majątek osobom, które sam wybierze, nawet jeśli oznacza to pominięcie najbliższych krewnych. Tego typu sytuacje wcale nie należą do rzadkości. Spadkobiercy muszą uszanować jego decyzję, jednak prawo spadkowe w pewnym stopniu chroni również interesy rodziny zmarłego, nawet jeśli została ona pominięta. Pojawia się instytucja zachowku, czyli pewnej kwoty, o którą mogą ubiegać się osoby pominięte w testamencie. Prawo spadkowe mówi o tym, że zachowek przysługuje jedynie spadkobiercom ustawowym, czyli dzieciom, rodzicom i małżonkowi zmarłego. Spadkodawcy, którzy nie chcą przekazywać majątku rodzinie, mogą próbować uniknąć zachowku na różne sposoby, a pominiętym spadkobiercom może się wydawać, że nie mają szans na pieniądze. Adwokat w sprawie spadkowej powinien oszacować możliwości i przedstawić różne opcje działania.

Podważenie testamentu

To kolejna sytuacja, w której warto skonsultować się z adwokatem w sprawie spadkowej. Powszechna opinia mówi o tym, że testamentu w formie aktu notarialnego nie można podważyć. Tymczasem nie jest to zgodne ze stanem faktycznym, a prawo spadkowe przewiduje różne sytuacje. Co więcej może to zrobić nie tylko spadkobierca czy członek najbliższej rodziny, ale każdy, kto wykaże, że ma w tym interes. W tego typu sytuacjach warto skorzystać jednak z porady adwokata w sprawie spadkowej.

Artykuł powstał ze współpracy z: https://www.kancelariamlynska.pl/adwokat-spadek-gdansk/

5 pomysłów na plenerową sesję ślubną

0
5 pomysłów na plenerową sesję ślubną

Zdecydowana większość par młodych decyduje się na romantyczną sesję fotograficzną w plenerze. W ten sposób można zyskać nie tylko piękną pamiątkę ze ślubu, ale także odkryć zupełnie nowy wymiar intymności. Na dodatek przeważnie można samemu wybrać miejsce, w którym zostaną wykonane zdjęcia. Sprawdź, gdzie często są organizowane sesje plenerowe dla świeżo upieczonych małżonków.

Sesja w lesie

Polska przyroda może być pięknym tłem sesji fotograficznej dla pary młodej. Plener ślubny w lesie zachwyca właściwie o każdej porze roku. Wiosną warto poszukać miejsca z kwitnącymi drzewami i pączkującymi liśćmi, latem można natomiast liczyć na otoczenie soczystej zieleni. Wiele osób marzy też o zdjęciach na tle jesiennego lasu w ognistych kolorach. Z kolei zimą intrygujący efekt mogą zapewnić oszronione gałęzie. Sesja w lesie może okazać się strzałem w dziesiątkę zwłaszcza w przypadku państwa młodych, którzy zdecydowali się na stroje w stylu boho bądź rustykalnym.

Sesja na łące

W dobie mody na wesela boho i wiejskie inspiracje coraz więcej par wybiera sesję na łące. Takie miejsce sprawdzi się przede wszystkim wiosną, gdy przyroda budzi się do życia i zachwyca bogactwem kwiatów. Ponadto może być dobrym pomysłem w przypadku zdjęć wykonywanych latem. W lipcu bądź sierpniu warto postawić na łąkę, która znajduje się w pobliżu pola ze snopkami zboża. W ten sposób można uzyskać niezwykle romantyczny efekt. Ponadto świetnym pomysłem może być zorganizowanie przed ślubem nastrojowej sesji narzeczeńskiej w tym samym miejscu, a następnie stworzenie kolażu zdjęć sprzed i po ślubie.

Sesja na plaży

Zdjęcia z sesji ślubnej na plaży zawsze mają w sobie odrobinę magii. W tym przypadku w zależności od miejsca i pory dnia można uzyskać zupełnie inne efekty. Przykładowo można zorganizować niezwykle romantyczną sesję z fotografami z firmy Zatrzymać Chwilę nad polskim morzem o zachodzie słońca. Z kolei zdjęcia wykonane o poranku na plaży nad jeziorem mogą zapewnić intrygującą nutę tajemniczości. Pozytywną dawkę energii bez wątpienia da natomiast sesja ślubna na egzotycznej plaży z turkusową wodą, złotym piaskiem i strzelistymi palmami.

Sesja w parku

Jednym z najłatwiejszych miejsc na ślubną sesję jest park. W większych miastach nie brakuje pięknych ogrodów z romantycznymi alejkami, które mogą posłużyć za tło zdjęć świeżo upieczonych małżonków. Jeśli park bywa zatłoczony, to warto pomyśleć o sesji plenerowej np. w godzinach porannych bądź w dni powszednie. Fotografie w eleganckim parku idealnie pasują do strojów w stylu klasycznym i glamour.

Sesja w mieście

Nie tylko przyroda może zapewnić wyjątkowe otoczenie do sesji w plenerze. Równie zachwycające efekty można uzyskać przypadku zdjęć wykonanych w pobliżu np. zabytków. Choć można zdecydować się na wyjazd z fotografem do Paryża bądź Wenecji, to równie dobrze można postawić na Polskę. Urokliwe uliczki starówek w polskich miastach także gwarantują bardzo romantyczny klimat sesji ślubnej.

Dlaczego warto robić zakupy przez internet?

0
Dlaczego warto robić zakupy przez internet

Czy wiesz, że już 70% użytkowników sieci przyznaje, że przynajmniej raz w miesiącu dokonuje zamówień w e-sklepach? Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ branża e-commerce przeżywa wzmożony rozwój, a Polacy trwale zmienili swoje tendencje zakupowe. Zamówienia realizowane online cieszą się ogromną popularnością ze względu na komfort realizowania zakupów oraz optymalne bezpieczeństwo. Dowiedz się więcej i dołącz do grona zadowolonych klientów e-sklepów.

Zakupy bez konieczności wychodzenia z domu

Koniec ze staniem z długich kolejkach do sklepowej kasy, koniec z dojazdami do galerii handlowej i konieczności dopasowania realizacji zakupów do godzin otwarcia punktów handlowych. Możesz robić zamówienia niezbędnych dóbr bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Robisz zakupy dokładnie wtedy, kiedy masz na to czas i ochotę, bez względu na godzinę czy dzień tygodnia. Nie musisz nawet wychodzić z domu, ponieważ Twoje zamówienie zostanie dostarczone w ekspresowym tempie pod wskazany adres. 

Komfort i błyskawiczny czas dostarczenia zamówienia 

Z zakupów w sieci bardzo często korzystają klienci, którzy mają problem z transportem towarów. Okazuje się, że zamówienie rzeczy o dużym gabarycie staje się naprawdę wygodne, ponieważ towar zostaje dostarczony pod same drzwi. Większość sklepów online współpracuje z profesjonalnymi przewoźnikami, a najpowszechniejszą formą dostawy są przesyłki kurierskie – Globkurier to jedna z firm, na którą możesz liczyć, realizując zakupy za pośrednictwem internetu. Dzisiaj zamawiasz, jutro produkt masz w domu, to domena zakupów w sieci. 

Zakupy w niskiej cenie 

Okazuje się, że prowadzenie sklepu internetowego generuje znacznie niższe koszty, aniżeli tego stacjonarnego. Odchodzą przecież koszty związane z koniecznością wynajmu powierzchni sklepowej do ekspozycji towaru czy zatrudnianiem pracowników do obsługi klienta. Generowane oszczędności można więc przeznaczyć na promocję sklepu online oraz organizowanie znacznie częściej specjalnych promocji cenowych. Rabaty, kody, wyprzedaże, a nawet stale niższe ceny, to standard w przypadku sklepów działających w sieci. Warto również podkreślić, że korzystając z zamówień internetowych, można łatwo porównać ceny w konkurencyjnych e-sklepach, aby dokonać zamówienia w tym, który oferuje dany towar najtaniej. 

Bezpieczeństwo płatności 

Polacy coraz bardziej przekonują się do płatności mobilnych. Co więcej, jesteśmy liderami, biorąc pod uwagę korzystanie z kont internetowych i dokonywanie przelewów online. Mamy pełne zaufanie do banków i nie ma w tym nic dziwnego. Wszelkie płatności są doskonale zabezpieczone, a ryzyko kradzieży środków jest znacznie niższe, aniżeli noszenie gotówki w portfelu. 

Co więcej, e-sklepy udostępniają dogodne formy płatności, na przykład z przelewem ekspresowym, dzięki czemu środki od razu trafiają do sprzedawcy. Innowacją, z której coraz częściej korzystają klienci, są też odroczone płatności. Dzięki takiej opcji klient nabywa towar od razu, za to płaci za niego w kolejnym miesiącu.

Gdańsk: likwidacja kasy fiskalnej – o czym musisz pamiętać?

0
Gdańsk: likwidacja kasy fiskalnej

Posiadanie kasy fiskalnej to obowiązek wielu przedsiębiorców. Sam zakup to jednak nie wszystko. Pewne formalności dotyczą również likwidacji kasy fiskalnej. Gdańsk gwarantuje szeroki dostęp do fachowców. Upewnij się jednak, że wiesz, jak to zrobić krok po kroku.

Kto może zlikwidować kasę fiskalną?

Kasy fiskalne muszą być wykorzystywane w wielu przedsiębiorstwach. Jednocześnie to wyjątkowy typ urządzeń, który podlega fiskalizacji. W związku z tym, jeżeli chcesz przestać ich używać, np. w przypadku zamknięcia działalności, zapełnienia pamięci fiskalnej urządzeń starszego typu lub skorzystania z możliwości uzyskania zwolnienia z kasy fiskalnej, musisz stosować się do ściśle określonych procedur.

Sam wniosek o wyrejestrowanie kasy fiskalnej to nie wszystko. Musi poprzedzić go skrupulatne przygotowanie samego urządzenia, które będzie wymagało także działania ze strony serwisanta obsługującego kasy fiskalne i terminale.

Kto obsługuje kasy fiskalne? Gdańsk i trójmiasto

Istotną rolę w procesie likwidacji kasy fiskalnej odgrywa wyspecjalizowany serwis. Gdzie zrobić przegląd kasy fiskalnej i dokonać jej odczytu? Bardzo często jest to ta sama firma, która zajmuje się sprzedażą urządzeń. Jeżeli poszukujesz doświadczonych ekspertów specjalizujących się w sprzedaży i serwisie kasy fiskalnej w Gdańsku, zainteresuj się współpracą z firmą Kotrak: https://sklep.kotrak.com/kontakt-gdansk,31.

Co trzeba zrobić, aby zlikwidować kasę?

Aby zakończyć korzystanie z kasy, najpierw trzeba będzie wygenerować raport dobowy, a następnie raport miesięczny jeśli korzystasz z kasy z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. W następnym kroku należy zmienić tryb jej pracy na „do odczytu”.

Kolejnym krokiem jest natomiast odczyt kasy fiskalnej, który opiera się na wystawieniu raportu fiskalnego rozliczeniowego. Specjalista przygotuje także protokół z odczytu pamięci kasy fiskalnej.  Protokoły oraz wniosek o wyrejestrowanie kasy fiskalnej powinny zostać w ciągu 5 dni złożone do odpowiedniego urzędu skarbowego.

Co ważne: wniosek musi być złożony w tym samym urzędzie skarbowym, w którym urządzenie było rejestrowane. Musi zawierać przede wszystkim numer unikatowy, fabryczny i ewidencyjny kasy, datę jej fiskalizacji, miejsce instalacji, powód wyrejestrowania oraz dane podatnika.

Kogo dotyczy obowiązek kasy fiskalnej online?

Jedna z najnowszych regulacji dotyczących kas fiskalnych to obowiązek przejścia na urządzenia łączące się z Internetem. Dzięki temu samodzielnie przekazują dane do Centralnego Repozytorium Kas, co znacznie przyspiesza wymianę informacji oraz gwarantuje zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa.

Wszyscy przedsiębiorcy będą zobowiązani do korzystania z kas online od 1 stycznia 2023 roku. Już teraz ten obowiązek dotyczy jednak niektórych rodzajów działalności, w tym między innymi mechaników samochodowych, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, zakładów gastronomicznych czy obiektów specjalizujących się w świadczeniu usług medycznych.

Tanie kasy fiskalne online są dostępne już za niecały tysiąc złotych. Co ważne: ustawodawca przewiduje również możliwość uzyskania specjalnej ulgi, która pozwala na odniesienie dodatkowych oszczędności w przypadku zakupu kasy fiskalnej online. Mogą z nich skorzystać zarówno przedsiębiorcy, którzy zmieniają urządzenie obowiązkowo, jak i ci, którzy robią to dobrowolnie przed wskazanym czasem. Ulgą można przy tym objąć zakup kilku modeli, jednak warunkiem jest rozpoczęcie korzystania z nich w ciągu 6 miesięcy.

5 środków czystości, które musi mieć nowoczesny dom

0
5 środków czystości, które musi mieć nowoczesny dom

Nie ma domu, który nie potrzebowałbym środków czystości. Niezależnie od tego jak często i starannie dbasz o swój dom, każdy w którymś momencie potrzebuje gruntownego czyszczenia. Z pewnością pomogą w zachowaniu porządku najlepsze odkurzacze pionowe, jednak obok nich nadal potrzebne będą środki czystości do sprzątnięcia podłóg, blatów, toalet i innych elementów domu. Które z środków czystości są najbardziej potrzebne, które powinien mieć nowoczesny dom?

Uniwersalny płyn czyszczący

Wiele pań domu uwagi uniwersalne płyny czyszczące. Są to środki, które mogą zastąpić niemal każdy inny preparat. Płyn będzie skuteczny zarówno przy myciu podłóg, parapetów, lamp, jak i mebli. Uniwersalne środki czyszczące są delikatne dla dłoni i mają łagodną substancję zapachową. Często sprzedawane są jako koncentraty, zatem zakup jednej butelki pozwala preparat użytkować długo. Niemniej uniwersalny płyn czyszczący może nie być skuteczny przy silnych zabrudzeniach różnych powierzchni. Wówczas należy skierować swoje zainteresowanie w kierunku preparatów dedykowanych do czyszczenia konkretnego rodzaju brudu lub konkretnej powierzchni.

Płyn do podłóg

Płyny do podłóg mogą być różne w zależności od powierzchni, którą mają czyścić. Są specjalne płyny dedykowane do drewna i paneli podłogowych, A są takie, które lepiej sprawdzają się przy czyszczeniu kamienia gresu czy płytek. Przy czyszczeniu parkietu drewnianego istotna jest również jego pielęgnacja, a więc zawarte w płynie rozmaite włoski. Gdy myjemy gres czy kamień, istotne będzie niepozostawianie przez płyn smug na powierzchni podłogi. W każdym wypadku dobry płyn usunie uporczywe plamy, zostawi powierzchnię odporną na kolejne zabrudzenia i delikatnie ją nabłyszczy.

Płyn do mycia naczyń

Nawet jeśli mamy w domu zmywarkę, to płyn do mycia naczyń jest nieodzownym środkiem czyszczącym, który musimy posiadać w domu. Przede wszystkim dlatego, że mycie naczyń każdym innym płynem może być szkodliwe dla zdrowia. Jego pozostałości powiem zwykle w niewielkich ilościach pozostają na naczyniu. Płyn do mycia naczyń pomocny będzie przy zmywaniu dużych elementów jak wazy czy patelnie, które zwyczajnie nie zmieszczą się w zmywarce. Płyn również przyda się wtedy, gdy mamy szczególnie zabrudzone naczynia kuchenne, które wymagają odmoczenia. Ważne jest aby skład płynu był taki żeby nie podrażniał u dłoni.

Płyn do szyb

Szyby i lustra w domu to szczególne elementy, które wymagają dokładnego czyszczenia. Niełatwo jest uzyskać nieskazitelną powierzchnię, bez smug, używając tylko wody. Płyn do szyb i luster ma bowiem taki skład, że szybko usuwa wszelkie zacieki, plamy, odciski i inne zabrudzenia pojawiające się na przezroczystej powierzchni. Płyn do szyb powinien nie tylko dobrze zbierać zabrudzenie, ale też szybko wysychać. Dzięki temu przecierając szybę ściereczką nasączoną płynem wycieramy ją do czysta pozostawiając suchą i bez smug.

Żel do toalety

Chyba już żadna współczesna gospodyni domowa nie wyobraża sobie życia bez żelu do toalety. Żel taki pozwala nie tylko utrzymać higienę, niwelując wszelkie bakterie namnażające się wokół toalety, ale też doskonale czyści wszelkie zabrudzenia. Współczesne płyny mają tak dobrany skład, że wystarczy zalać nim wnętrze toalety, odczekać wymagany czas podany na opakowaniu, a następnie spłukać muszlę wodą. Taki sposób użycia sprawia, że żele stały się nieodzownym akcesorium czyszczącym w każdym domu. Do uzyskania krystalicznie czystej toalety nie wymaga się wysiłku ani uciążliwego szorowania. Płyn poprzez swoje działanie załatwi zarówno sprawę bakterii jak i brudu.

Czym kierować się przy wyborze drzwi wewnętrznych? Przydatne wskazówki!

0
Czym kierować się przy wyborze drzwi wewnętrznych

Jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia wnętrz domów jednorodzinnych, czy apartamentów ulokowanych w blokach mieszkalnych są drzwi wewnętrzne. Wytyczają one poszczególne strefy, odgradzają od siebie pomieszczenia i zapewniają prywatność. Równocześnie tak bardzo rzucają się w oczy, że można uznać je za istotny element dekoracyjny. Ta mnogość funkcji, jaką mają spełniać drzwi wewnętrzne, sprawia, że ich wybór nie może być dziełem przypadku. Warto dokładnie przemyśleć tę decyzję. Już teraz zobacz, na co zwrócić uwagę, żeby dokonać w tym zakresie trafionej inwestycji.

ZOBACZ TEŻ