Wszyscy wiemy, jak łatwo jest „zdobyć” kilka kilogramów (szczególnie w okresie świątecznym) i jak trudno później się ich pozbyć. Osoby, którym się nie udaje (a jest ich bardzo wiele), latami żyją z nadwagą, a nawet z otyłością, co wpływa nie tylko na ich samopoczucie, ale także zdrowie. Warto wiedzieć, że nie musi tak być!

Nadmierne obciążenie organizmu wywołuje różne komplikacje. Pojawia się nadciśnienie tętnicze, żylaki, a nawet cukrzyca. Zaczynają się też kłopoty z sercem. Trudno nie wspomnieć również o samopoczuciu (zwłaszcza u pań), kiedy patrzymy w lustro i nie możemy pogodzić się z naszym wyglądem. Reklamy zalewają nas rewelacyjnymi pigułkami na odchudzanie, które jednak często w ogóle nie działają lub skutkują przeróżnymi skutkami ubocznymi. „Katowanie” się dietami też nie przynosi zadowalającego rezultatu, a to z powodu efektu jojo. Coraz częściej zaczynamy więc sięgać po naturalne rozwiązania – czy słusznie?

Lecznicze właściwości ziół

Ludzie od wieków leczyli się ziołami, bardzo często z dobrym rezultatem. Natura oferuje nam leki na każdą dolegliwość. Dzisiaj, po epoce leczenia preparatami chemicznymi, wracamy do korzeni. Nie szkodzi, że zioła wymagają odpowiedniego przygotowania (napary, wyciągi, wywary, nalewki, kompresy, kąpiele, okłady, maści itp.) i wytrwałości w stosowaniu, a ich działanie nie jest natychmiastowe. Dobroczynne działanie ziół zostało niejednokrotnie potwierdzone. Mięta, rumianek, nagietek, żywokost, pokrzywa, podbiał, dziurawiec, mniszek, jemioła, szałwia, krwawnik, babka lancetowata, arnika, czarnuszka, karczoch, skrzyp, aloes, herbata (zielona i czerwona), czy melisa – większość z tych roślin posiadamy w domowej apteczce i chętnie je stosujemy, ponieważ korzystnie wpływają na organizm i nie wywołują skutków ubocznych. Coraz częściej pojawiają się one także w składzie różnych leków, syropów i maści, dostępnych w aptekach (również na receptę).

Owoce, które leczą

Okazuje się, że nie tylko zioła potrafią skutecznie leczyć różne choroby. Podobne działanie wykazują również niektóre owoce – jak choćby głóg, maliny, winogrona, cytryny, aronia, czarny bez, granat, tarnina, róża, borówki, jagody, jarzębina, żurawina, czeremcha, dereń, jeżyna, kalina, rokitnik, jałowiec, goja, pigwa, cytryniec chiński, acerola, czy jagody acai. Naukowcy co chwila ogłaszają lecznicze właściwości kolejnych owoców. Jednym z najnowszych odkryć jest afrykańskie mango.

Właściwości owoców mango

Wyniki najnowszych badań dowodzą, że nawet zwykłe owoce mango wykazują właściwości lecznicze. Spożywanie miąższu mango obniża poziom cukru we krwi i przyspiesza metabolizm, dzięki czemu wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej w organizmie. Warto wiedzieć, że najskuteczniej działają składniki zawarte w pestce owocu.

Skuteczność afrykańskiego mango

Wspomagające odchudzanie właściwości tych owoców zostały potwierdzone w Kamerunie przez Juliusa E. Obena, Judith L. Ngondi oraz Samuela R. Minka z University of Yaounde. Naukowcy, po przeprowadzeniu badań w latach 2005 – 2009 stwierdzili, że przyjmowanie tabletek z african mango przez okres 4 tygodni skutkuje zmniejszeniem wagi ciała o ok. 5,3%. Zauważyli również, że spożywanie tych owoców pomaga usuwać toksyny z organizmu, obniża cholesterol, reguluje poziom glukozy we krwi, białka c-reaktywnego oraz adiponektyn (hormonów wykazujących działanie przeciwzapalne, przeciwmiażdżycowe i zwiększające insulinowrażliwość). Wyniki ich badań zostały opublikowane w piśmie „Lipids in Health and Disease”.

Strategia zdrowego odchudzania

Aby odchudzanie przyniosło długotrwałe efekty, niestety musi trwać długo. Wiąże się to ze zmianą nawyków żywieniowych, silną wolą, aktywnością fizyczną. Należy starać się tak dobierać produkty żywieniowe, aby proces odchudzania nie stał się pasmem wyrzeczeń, a samo jedzenie było łatwe, przyjemne, smaczne i kolorowe. Warto także wprowadzić odpowiednią suplementację, wspomagającą metabolizm i redukcję tkanki tłuszczowej, zawierającą najlepiej wyłącznie naturalne składniki (bez żadnej chemii, konserwantów, skrobi modyfikowanej itp.), jak na przykład, dostępny na stronie https://ekozakatek.com, ekstrakt z pestek afrykańskiego mango. Jest to produkt naturalny, bezpieczny i skuteczny, dlatego warto go wypróbować.

Dlaczego ekstrakt z pestek afrykańskiego mango robi taką karierę?

Swoją popularność suplement ten zawdzięcza doktorowi Mehmetowi OZ, który wystąpił w popularnym w Stanach Zjednoczonych programie telewizyjnym Oprah Winfrey Show. Stwierdził on, że po miesięcznej kuracji stosowania tabletek z ekstraktu z pestek mango stracił na wadze 7 kilogramów, nie podejmując przy tym ani dodatkowych ćwiczeń, ani nie stosując żadnej, specjalnej diety. Po przetestowaniu specyfiku na sobie zaczął polecać tabletki swoim pacjentom, uzyskując pozytywne rezultaty. Wiele osób już przekonało się o dobroczynnym działaniu african mango. W różnych publikacjach i w Internecie można znaleźć liczne, pozytywne opinie na ten temat.

Artykuł partnera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here