I mnóstwa zaawansowanych rolkarzy też! Wygląda to tak łatwo… Wystarczy postawić jedną nogę przed drugą i gotowe. Tak jak chodzenie…. Tak, jasne. Ale pamiętaj, nie urodziłeś się chodząc. Trzeba było nauczyć się, jak i przez jakiś czas nie raz trzeba było się przewrócić.

Nauka jazdy na łyżwach nie jest tak trudna. Ale aby oszczędzić sobie tylną stronę ciała – i wiele innych wrażliwych obszarów (np. swojego ego) – lepiej unikać tych typowych błędów początkujących rolkarzy:

1) Noszenie rolek, które nie pasują

Jeśli założysz nieodpowiednie np. za duże rolki będziesz tak chwiejny, że będziesz miał kłopoty w ogóle w nich ustać, nie mówiąc już o jeździe. Poza tym zapewnisz sobie pęcherze i spędzisz większość czasu na wywrotkach. Zrób sobie przysługę: zacznij jazdę od łyżew, które pasują!

2) Zjeżdżanie z górki – bez modłów.

Zjeżdżanie w dół wzgórza jest takie zabawne! Wszystko, co musisz zrobić, to skierować rolki w dobrym kierunku i gotowe. Boom! Wiele pięknych relacji z rolkami zostało zniszczonych przez szybkie zjazdy z wzgórza. Nowi rolkarzy muszą ćwiczyć abstynencję na wzgórzu. Po prostu powiedz nie – wzgórzom, póki nie umiesz jeździć.

3) Jazda bez ochraniaczy

Czy odbyłbyś poważną rozmowę filozoficzną bez czytania Fausta? Nie! Nawet nie myśl o jeździe na rolkach bez sprzętu ochronnego. To oszczędza Ci dużo skóry i może nawet uratować życie.

4) Zbyt szybkie rolki

Duże koła, niskie buty… takie rolki Spokey na pewno są sexy. Ale czy jesteś na to gotowy?

5) Maratonowanie w pierwszym dniu

Tak tak. Jesteś mistrzem. Dobrze. Słyszałem już tę gadkę … Ale nie sądź, że możesz jechać 30 kilometrów na rolkach już pierwszego dnia… Chyba że lubisz spędzać czas z panem bólem!

6) Ignorowanie przepisów

Są przepisy ruchu drogowego – nawet na trasie rowerowej. Zignoruj je i prawdopodobnie skończy się to gorzej niż myślisz. Poznaj przepisy, zanim trafisz na szlak!

Zatem zastanów się porządnie czy te błędy cię dotyczą – a jeśli tak, to koniecznie postaraj się z nimi jak najszybciej coś zrobić. Dla dobra twojego i innych. Przecież jazda na rolkach ma być czystą przyjemnością, prawda? Zatem najwyższa pora coś z tym zrobić!

Więcej rolkowych porad? Znajdziesz je na rolki.net.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here