Szukasz pomysłu na to, jak spędzić wolny czas w okolicy Gdańska bez konieczności dalszego wyjazdu? Skorzystaj z niezwykle atrakcyjnego położenia Trójmiasta i wskocz na pokład łodzi. Miasto widziane z perspektywy wody wygląda zupełnie inaczej. Płynąc łodzią możesz też dotrzeć do ciekawych zakątków w relaksujący sposób, w kameralnym gronie bliskich osób, z dala od tłumu turystów.

Przygotowaliśmy pięć pomysłów na niezapomnianą przygodę na pokładzie. Czarter jachtu w Gdańsku to okazja do odkrycia fascynujących miejsc, które znajdują się w niedalekiej odległości od Trójmiasta z niecodziennej strony. Zobacz, gdzie możesz wybrać się podczas jednodniowego rejsu lub weekendowej wycieczki i zainspiruj się do podróży!

Pętla Żuławska

Pętla Żuławska

To prawdziwa gratka dla motorowodniaków. Pętla Żuławska to droga wodna, która łącznie ma ponad 300 kilometrów długości. Tym samym świetnie nada się też na dłuższy rejs. Jednak równie interesujące będzie również poznanie jej części. Można tu podziwiać wszechobecną naturę i odpocząć na kameralnych, spokojnych plażach. Szczególną atrakcją są zabytki hydrotechniki, takie jak: mosty zwodzone i zabytkowe śluzy. Dzięki nim ten znajdujący się w depresji obszar został zagospodarowany. W głównej mierze to zasługa osadników z Holandii, którzy przybyli na te tereny w XVI wieku.

Jastarnia

Półwysep Helski to kierunek, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jastarnia to miasteczko, które latem jest odwiedzane przez wielu turystów. Szukają tu relaksu na plaży, pięknych widoków i aktywnego wypoczynku. To dobre miejsce na sprawdzenie swoich sił na wietrze. Warunki sprzyjają uprawianiu windsurfingu i kitesurfingu.

Jastarnia

Wyspa Sobieszewska

Znajdująca się na terenie Gdańska, Wyspa Sobieszewska to przede wszystkim rezerwat przyrody Ptasi Raj. Na obszarze 190 hektarów, w otoczeniu dwóch jezior znajdują się gniazda ponad 40 gatunków. Niesamowity widok tysięcy ptaków w swoim naturalnym środowisku można podziwiać z wież obserwacyjnych. Od Wisły Śmiałej rezerwat oddziela kamienna grobla, a po drugiej stronie rzeki znajdują się dwie przystanie żeglarskie.

Zatoka Pucka

Zatoka Pucka to dla żeglarzy spore wyzwanie ze względu na liczne mielizny. Jednak warto się tu wybrać na krótką wycieczkę. Podobnie jak pobliska Jastarnia i Chałupy, Zatoka Pucka przyciąga fanów windsurfingu i innych sportów wodnych. Dużym plusem jest tu ciepła woda w kąpieliskach. Ze względu na niewielkie głębokości na tym obszarze, temperatura wody jest tu często dużo wyższa niż w innych okolicach na wybrzeżu bałtyckim.

Zalew Wiślany

Zalew Wiślany

Zalew Wiślany to wewnętrzne wody morskie, które dobrze nadają się dla żeglarzy i motorowodniaków. Podobnie jak w przypadku Zatoki Puckiej to akwen, który nie jest szczególnie głęboki, pływając po nim należy więc zachować ostrożność. Niemniej jednak to atrakcyjna okolica. Można tu zwiedzić zabytkowy Frombork, klimatyczne Kąty Rybackie czy Krynicę Morską, w której czuć atmosferę przedwojennego kurortu.

Zarezerwuj łódź przez internet

Wszystkie te miejsca możesz zobaczyć decydując się na wynajem łodzi na platformie Click&Boat. To nowoczesna i bezpieczna wyszukiwarka czarterów jachtów żaglowych i łodzi motorowych, na której można zarezerwować jednostki należące do osób prywatnych i profesjonalnych armatorów. Wśród tysięcy łodzi dostępnych w portach na całym świecie, znajdziesz tu także jachty dostępne w Polsce: na Mazurach, w Trójmieście, w obszarze Pętli Żuławskiej i w Szczecinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here