500+ dla firm

0
2812

Program „Rodzina 500+” wzbudził wiele kontrowersji i podzielił polskie społeczeństwo na dwa obozy – popierające ustawę i przeciwstawiające się wydawaniu pieniędzy pochodzących z podatków. Mimo tego sam rząd postanowił pociągnąć temat dalej. Przygotował program 500+ dla firm, który ma pomóc młodym osobom chcącym rozwijać się w świecie biznesu. Nie jest to jednak opcja, z której każdy bez wyjątku będzie mógł skorzystać. Rząd przygotował jasne reguły dotyczące tego, kto może, a kto nie może ubiegać się o dotacje dla własnego biznesu.

Co prawda program jeszcze nie obowiązuje, ale stanie się aktualny już niedługo, bo wraz z początkiem przyszłego roku. Od 1 stycznia 2020 roku niektórzy przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z praktycznych ulg podatkowych. Dzięki nim zdołają zaoszczędzić nawet do pół tysiąca złotych na miesiąc – a dla młodych i początkujących przedsiębiorców jest to spora suma pieniędzy. Kto jednak będzie mógł na tym zyskać? Do kogo tak dokładnie kierowany jest nowy program rządu?

500 plus dla firmy będzie przysługiwać tylko wybranym jednostkom. Według planowych założeń skorzystają z niej ci przedsiębiorcy, których przychody w ubiegłym roku kalendarzowym nie przekroczyły sumy stu dwudziestu tysięcy złotych, jednocześnie prowadząc swoją działalność przez okres wynoszący przynajmniej sześćdziesiąt dni. Bardzo ważne jest to, by jednocześnie spełniać oba warunki. W przeciwnym wypadku z ulgi podatkowej nie będzie można skorzystać.

Trzeba jednak przyznać, że nowy program 500+ to wspaniała szansa dla wielu młodych osób, które dopiero zamierzają pójść na swoje i od razu chcą w tym celu otworzyć własny biznes. Od teraz, dzięki nowemu pomysłowi rządu, będą mieć prawo do opłacania mniejszych podatków. Zasady całego programu dokładnie opisane są na stronie cenabiznesu.pl/-500-plus-dla-firm-kto-moze-skorzystac, na którą warto zajrzeć, by uzyskać dodatkowe informacje. Mogą okazać się one bardzo przydatne. Na pewno skorzystają na nich osoby, którym zależy na tego rodzaju ulgach dla firm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here