W dzisiejszych czasach, czasach, w których żywność przetworzona jest czymś obecnym w każdym domu, ryzyko alergii pokarmowej wzrasta. Zwłaszcza u dzieci, nawet tych będących jeszcze w brzuchu. Jako kobiety w ciąży bądź ich partnerzy, musimy pamiętać o dobrej, zdrowej i zbilansowanej diecie, która pozwoli na prawidłowy rozwój dziecka i ograniczy ryzyko zachorowania, chociażby na choroby alergiczne.

To jedna z ważniejszych rzeczy, która w znacznym stopniu jest w stanie wpłynąć na wystąpienie alergii. Kolejnymi, bardzo ważnymi, naturalnymi sposobami na wzmocnienie odporności dziecka i dbanie o jego florę bakteryjną jest poród siłami natury, który w przeciwieństwie do cięcia cesarskiego wyposaża dziecko w odpowiednie bakterie już na starcie oraz karmienie piersią przez 6 pierwszych miesięcy życia.

Podczas karmienia piersią, warto zwrócić uwagę na reakcję organizmu dziecka po zjedzeniu produktów takich jak krowie mleko, jajka kurze czy niektóre owoce. Alergia może objawiać się atopowym zapaleniem skóry (AZS), często infekcjami dróg oddechowych, przewlekłą biegunką, wzdęciami brzucha czy kolkami. Podstawowym działaniem leczniczym u najmłodszych jest faktycznie dieta eliminacyjna, która wyklucza produkty dużego ryzyka. Czasami jednak odnalezienie takiego produktu trwa długo, a objawy są cały czas nieustępliwe. Możemy zmniejszyć ich nasilenie i problematyczność poprzez odpowiednie działanie na zewnątrz, jak i wewnątrz małego organizmu. Produktami, które nam w tym pomogą są emolienty – linia kosmetyczna Latopic dostępna na www.latopic.pl oraz Latopic doustny, który podawany regularnie przez 3 miesiące zmniejsza nasilenie zmian skórnych i wpływa na tolerancję białka mleka krowiego. Jest to jedyny preparat z polskimi bakteriami kwasu mlekowego przebadany na polskich dzieciach. Dzięki kompleksowemu działaniu tych produktów jesteśmy w stanie sami zadbać o poprawę kondycji naszego maluszka, którego męczy uporczywy świąd oraz problemy żołądkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here