Certyfikacja CE maszyn importowanych z Chin

Importowanie maszyn z Chin może oznaczać dla inwestorów bardzo duże oszczędności i ogromne szanse na rozwój prowadzonej działalności. Trzeba do tego podejść rozsądnie i zadbać o to, aby import maszyn odbył się w sposób legalny oraz całkowicie bezpieczny. Odpowiada za to m.in. obowiązująca na rynku europejskim certyfikacja CE, dzięki której można bez większych problemów sprowadzić wybrane towary z Chin.

Czy oznakowanie CE na maszyny z Chin jest potrzebne?

Certyfikacja CE na maszyny z Chin jest jak najbardziej potrzebna, ponieważ w przeciwnym razie towar może zostać skonfiskowany, a importerzy narażą się na surowe konsekwencje. Certyfikacja wyrobów CE mówi o tym, że produkty są zgodne z dyrektywami Unii Europejskiej i spełniają wszelkie niezbędne wymogi jakościowe oraz bezpieczeństwa. Certyfikacja maszyn CE doprowadzi do tego, że Urząd Celny nie będzie robił żadnych kłopotów z przepuszczeniem towaru i nie zatrzyma go. Co istotniejsze importerów obowiązuje również certyfikat CE na maszyny używane.

Certyfikacja maszyn CE z Chin – jak ją uzyskać?

Chcąc realizować bezpieczny import z Chin warto pamiętać właśnie o wspomnianej certyfikacji CE. Co najważniejsze certyfikacja CE maszyn to obowiązek nakładany na producenta konkretnego towaru. To on musi zdobyć certyfikat CE maszyny, tak aby maszyna była dopuszczona na rynek europejski.

W pierwszej kolejności producenci powinni zadbać o to, aby maszyny były zgodne z unijną dyrektywą maszynową, m.in. pod kątem funkcjonalności, przeznaczenia oraz parametrów technicznych. Konieczne jest spełnienie rozmaitych wymogów oraz przeprowadzenie wiążących testów jakościowych i bezpieczeństwa, dzięki czemu import maszyn z Chin dojdzie w ogóle do skutku. Na tej podstawie odbywa się oznakowanie CE maszyn.

Import maszyn z Chin – ile kosztuje certyfikat CE?

Zabierając się za import z Chin krok po kroku warto również przeanalizować koszt certyfikacji CE. Wiedza na temat tego ile kosztuje certyfikat CE okaże się bardzo przydatna, gdyż pozwala na wdrożenie pewnych przygotowań finansowych.

Jeśli zainteresowani chcą nanieść znak CE na maszyny muszą liczyć się z wydatkiem rzędu kilku/kilkunastu tysięcy złotych. Dzięki temu jednak maszyny z Chin mogą być sprowadzone w sposób legalny i bezpieczny (zgodnie z zasadami). Import maszyn z Chin to bardzo poważne przedsięwzięcie, dlatego opłaca się mieć u boku doświadczonego pośrednika, który wyjaśni mniej zorientowanym osobom na czym to wszystko polega i czym tak właściwie jest znak CE na maszynach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here