Co robić w wolnym czasie w dużym mieście?

Być może właśnie przeprowadziłeś się do większego miasta i nie wiesz jak zapełnić swój wolny czas. Znajomych (póki co) jak na lekarstwo, a weekendy spędzane przed komputerem wcale cię nie bawią. Poniżej przygotowaliśmy kilka rozwiązań na weekendowe popołudnie (i nie tylko) na przykładzie Gdańska. Być może dla osób, które dotąd mieszkały w mniejszych miejscowościach, będzie to przydatna ściągawka.

Na początek banał, czyli siłownia

Zawsze warto zadbać o swój wygląd – poczujemy się pewniejsi w kontaktach międzyludzkich, a pracując nad sylwetką na siłowni w Gdańsku poprawimy wydolność i siłę. Znajdziemy tutaj cały szereg renomowanych placówek, takich jak chociażby sieć City Fit, z której asortymentem zapoznasz się pod adresem https://cityfit.pl. Być może do tej pory nie mieszkałeś w miejscu, gdzie byłoby profesjonalne centrum fitness. Teraz masz ku temu najlepszą okazję – ofert jest mnóstwo, a ty możesz przebierać w cenach, jakości wyposażenia czy opiece instruktorskiej. Siłownie w Gdańsku ponadto co jakiś czas organizują imprezy tematyczne, więc będziesz miał okazję poznać nowe osoby.

Wieczór w kinie

Kochasz kino i z niecierpliwością czekasz na nowe premiery? Zakup karnet i nie przepłacaj za pojedyncze bilety. Wiele kin oferuje specjalne pakiety, których kwota szybko się zwraca – im więcej oglądasz, tym mniej płacisz. Co więcej, dla stałych klientów są dodatkowe udogodnienia, takie jak pierwszeństwo przy rezerwacji, powiadomienia o premierach i inne akcje specjalne.

Grupy językowe

Znajdziesz je w mediach społecznościowych takich jak Facebook – znasz angielski, ale chciałbyś doszlifować go, mówić płynnie? Nic łatwiejszego – na takiej grupie znajdziesz osobę, która chętnie w zamian poprosi cię o naukę języka polskiego. Raz rozmawiacie wyłącznie po angielsku, raz po polsku. I to wszystko za darmo – no, może wliczając kawę czy herbatę w kawiarni. Miło spędzony i dobrze spożytkowany czas gwarantowany.

Wieczorki tematyczne w klubach

Lubisz tańczyć? Masz do siebie dystans? Być może świetnie będziesz się czuł w różnego rodzaju wieczorach tematycznych – co jakiś czas w klubach organizowane są dni kuchni włoskiej czy meksykańskiej, testowanie różnego rodzaju trunków, czy potańcówki w stylu lat 20., 50. czy 90. Dobra zabawa i możliwość poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach – to główne atuty tych miejsc.

Wymiany ciuchowe

Tak zwane „ciuchowiska” są idealnym miejscem nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn. Tym bardziej, że często to właśnie panowie wchodzą tam za darmo. Zasada jest prosta – wchodzisz, płacisz symboliczne wpisowe (które często jest przeznaczone na jakąś akcję charytatywną), wrzucasz swoje ubrania, książki czy płyty, z których już nie będziesz korzystać, do wspólnej puli i w zamian zabierasz te rzeczy, które ci się podobają. Dzięki temu nie tylko możesz pozbyć się nietrafionych zakupów, ale także podziałać na rzecz środowiska – zamiast wyrzucać, po prostu skorzysta na tym ktoś inny.

Duże miasto daje większe możliwości. Znajdziemy tu przede wszystkim więcej osób, które mają niebanalne pomysły, mające szanse znaleźć zwolenników. Znika także bariera w postaci wstydu – chociażby na siłowni w Gdańsku nie musimy się przejmować, że spotkamy znajomego, który później w towarzystwie skomentuje nasze trudne zmagania. W większych miejscowościach jesteśmy bardziej anonimowi oraz mamy większą szansę, że spotkamy kogoś o wspólnych zainteresowaniach – nawet, jeśli są one rzadkie bądź nietypowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here