Corvette C6

Chevrolet Corvette C6 – fascynujący samochód produkowany przez firmę należącą do koncernu General Motors. Auto zaprezentowane w 2005 roku a okres jego produkcji to lata 2004 – 2013. Jego poprzednią wersją był Chevrolet Corvette C5. Samochód produkowany z trzema skrzyniami biegów z czego dwie z nich, to przekładnie automatyczne. W 2005 roku stosowana była 4- biegowa a od 2006 roku wprowadzono 6- biegową odmianę z manualną skrzynią. Auto produkowane w Stanach Zjednoczonych z typem nadwozia coupe (2- drzwiowe) lub kabriolet. Corvette posiada dwa miejsca i napęd na tylne koła. Wnętrze C6 nie ma wiele do zaoferowania, deska rozdzielcza wykonana jest z nieciekawego tworzywa a konsola środkowa nie sprawia dobrego wrażenia. Auto posiada w swoim wyposażeniu dwustrefową klimatyzację, poduszki powietrzne, tempomat, pamięć ustawień lusterek bocznych i fotela, radio satelitarne oraz Bluetooth.
Samochód przy rozłożonych siedzeniach posiada pojemność bagażnika około 634l. Auto osiąga prędkość 300 km/h a jego przyspieszenie od 0 do 100 wynosi 4,1 s. Średnie spalanie w cyklu mieszanym szacuje się na 13,0l/100km.
W C6 problem sprawia układ elektryczny oraz zawieszenie. Jeśli myślimy o zakupie takiego pojazdu, warto zwrócić uwagę na stan hamulców (zwłaszcza w droższych modelach auta) ich wymiana jest bowiem bardzo kosztowna. Silniki cieszą się dobrą opinią, jednak auto spala bardzo dużo paliwa. Miłośnicy tego typu samochodów, pokochają mocniejszą odmianę Corvette za doskonałe brzmienie silnika.
Samochód używany można kupić już za 99 800 zł.

http://www.guzikcidotego.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here