Czy każde srebro można sprzedać na skupie?

0
580

Srebro jest metalem wykorzystywanym w wielu branżach. Korzysta z niego elektronika, złotnictwo, branża automotive, ma też znaczenie w różnych gałęziach chemii, a nawet w branży higienicznej i medycznej. To znaczy, że zapotrzebowanie na ten materiał stale rośnie, a jego część można pokryć z recyklingu. Jakie srebro można sprzedać na skupie?

Czy wszystkie elementy przyjmuje skup srebra?

Pojęcie „złom srebra” jest bardzo szerokie i wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z różnego rodzaju srebrnymi odpadami. To słuszne skojarzenie, ponieważ na skupie można zwykle sprzedać różnego rodzaju techniczne i jubilerskie druty czy płytki srebrne. Przeważnie są one dość czyste, ale już na przykład wytopy srebrne mogą być w różnym stopniu zanieczyszczone. Tutaj bardzo ważne jest, żeby w materiale znajdowała się minimalna ilość wolframu, który w recyklingu trudno jest odseparować, jednak co do zasady tego rodzaju złom srebra można sprzedać na każdym skupie.

Złomem srebra będą też stare sztućce srebrne czy zastawa. Dziś nie jest ona szczególnie popularna, a jej utrzymanie w ładnym stanie bywa kłopotliwe. Jeśli więc jeszcze nosi wyraźne śladu zużycia czy jest zdekompletowana, to ma niską wartość rynkową, za to sam surowiec nadal jest cenny. Na tej samej zasadzie sprzedać można srebrne monety kolekcjonerskie lub bulionowe czy sztabki inwestycyjne. Te ostatnie, w związku z tym, że nie tylko mają wysoką czystość, ale często jeszcze precyzyjnie wskazany skład, mogą osiągać całkiem wysokie ceny.

Do skupu można też oddać biżuteryjny złom srebra prób 800, 925 i 999 czy elementy posrebrzane. Tu oczywiście wyceny też będą różne w zależności od zawartości srebra, natomiast w każdym przypadku więcej zyskuje się na sprzedaży złomu, niż na jego przechowywaniu u siebie.

Do listy produktów ze srebra lub zawierających srebro, które można sprzedać z zyskiem na skupie, warto jeszcze dodać srebrne elementy z akumulatorów czy srebrne lub posrebrzane wtyki i złącza elektryczne.

Sprzedać można nieograniczoną ilość srebra

Skup złomu srebra przyjmuje zwykle każdą ilość materiału. Wiele firm w przypadku większych partii może nawet zaoferować własny transport. To o tyle istotne, że niekiedy na stałe ze skupami współpracują też duże firmy, które muszą zagospodarować swoje odpady srebra czy wytopy. Z drugiej strony, także osoby prywatne, które chcą spieniężyć swoje srebrne sztabki inwestycyjne czy uporządkować domowe kolekcje bibelotów i biżuterii, mogą na skupie zrobić to z niemałym zyskiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here