Czym najlepiej zasłonić okna przed słońcem

Miło jest, kiedy w okresie jesienno-zimowym do naszego mieszkania wpadają promienie słońca. Ogrzewają wnętrze i zarazem skutecznie motywują do codziennych obowiązków. Jednak w okresie lata nadmierne nasłonecznienie bywa dość mocno dokuczliwe. Wówczas warto pomyśleć o praktycznych osłonach okiennych.

Wybór osłon okiennych jest duży, ale…

Teraz bez problemu możemy kupić osłony okienne, które różnią się mechanizmem, funkcjonalnością, wyglądem, kolorem, rozmiarem itd. Ogólnie sprawę ujmując, wybór jest bardzo duży. Wśród oferowanych osłon znaleźć można żaluzje, rolety, zasłony materiałowe (w całości uszyte z tkaniny), a także… plisy (np. https://rolety.eu/pl/8-plisy). I to właśnie te ostatnie cieszą się w ostatnim czasie największą popularnością. Wynika to z ich funkcjonalności i atrakcyjnego wyglądu.

Dlaczego warto wybrać plisy okienne?

Plisy okienne są niesamowicie atrakcyjne wizualnie. Dziś można je dostać niemal w każdym kolorze i do tego w bardzo wielu odcieniach. Osłony te tworzone są również pod zamówienie, na okna niestandardowe. Stanowią świetną dekorację okna i z powodzeniem mogą zastąpić firanki oraz zasłony, choć wraz z nimi komponują się równie dobrze. Zdobią całe pomieszczenia i tworzą w nich wyjątkowy klimat. Nadają się do wnętrz urządzonych w każdym stylu. Style plis są mocno zróżnicowane, a to gwarantuje możliwość satysfakcjonującego doboru.

Plisy są niezwykle proste w montażu, a jego zaletą jest bezinwazyjność. Nie potrzeba skomplikowanych narzędzi, a instrukcja znajduje się w opakowaniu. Do wykonania tej czynności nie potrzeba pomocy ze strony osób trzecich.

Plisy są funkcjonalne. Reguluje się je zarówno od dołu, jak i od góry. To pozwala na regulację intensywności wpadającego światła. Dzięki ich konstrukcji można z łatwością stworzyć prywatność w oczekiwanym stopniu.

Osłony okienne w postaci plis idealnie nadają się do zastosowania w kuchni, salonie, sypialni i w pokoju dziecka. Mogą być świetnym wyborem do biura i innych pomieszczeń niekoniecznie mieszkalnych.

Zobacz także: http://ilovepoland.pl/dekorowanie-salonu/

Gdzie kupić plisy i na jaki wydatek trzeba się nastawić?

Teraz plisy można dostać w każdym sklepie z asortymentem wykończenia wnętrz. Dostępne są również w marketach budowlanych. Coraz częściej, szczególnie w dużych miastach, otwierają się sklepy, które zajmują się sprzedażą wyłącznie osłon okiennych, więc i tam ich wybór jest niemały. Zaleca się jednak kupno plis u producenta, co pozwala uniknąć pośredników.

Ile kosztują tego rodzaju osłony? Do najdroższych nie należą, co wiele osób dziwi, bo przecież są bardzo funkcjonalne. Proste, nieduże plisy można dziś kupić w granicach 50 zł. Wpływ na ich cenę ma jakość zastosowanych materiałów, rozmiar plis, sposób wykończenia i mechanizm. Ceny zależą również od punktu sprzedaży. To u producenta właśnie można zastać najatrakcyjniejszą ofertę pod względem wyboru i ceny.

Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś się na konkretne osłony okienne albo na przykład miałbyś chęć poznać bliżej sposób działania plis, zapraszamy na stronę rolety.eu. Chętnie o nich opowiemy, doradzimy i zaproponujemy konkretne osłony okienne w rozsądnej cenie. A wszystko to po to, byś mógł cieszyć się nimi przez wiele długich lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here