Damski zegarek

Zegarek to wyjątkowy dodatek, oprócz funkcji praktycznej, spełnia się równie świetnie jako ozdoba. Gdy jest odpowiednio dobrany, może zostać założony na praktycznie każdą okazje, stanowiąc część stylizacji. Istnieje również możliwość zestawienia go z biżuterią, która uzupełni cały zestaw.
Na co warto zwrócić uwagę podczas jego wyboru?

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-wybrac-damski-zegarek/

Co warto uwzględnić podczas wyboru zegarka?

Wygląd zegarka jest ważny, ale nie najważniejszy. Podstawą jest dobry mechanizm, to on podzielił ten gadżet na dwa rodzaje. Jakie? Pierwsza odmiana to zegarek kwarcowy, natomiast druga to zegarek mechaniczny. Pierwszy rodzaj wyróżnia się tym, że jest zasilany na baterię. Z kolei drugi zegarek ma napędzane mechanicznie, jak sama nazwa wskazuje. Kolejna różnica to to, że w zegarku kwarcowych wskazówka sekundnika, cyka równo co sekundę, a w zegarku mechanicznym jej przemieszczenie po tarczy jest płynne. Co jest bardziej przyjemne dla ucha.

Zegarki kwarcowe mimo, że są prostsze posiadają sporo zalet. Chociażby to, że jak zegarek przestanie chodzić, żeby ożył wystarczy wymienić jego baterię na nową. Co więcej koszt takiej usługi jest niski. Z kolei jeżeli zegarek mechaniczny przestanie działać, naprawa jest trudniejsza i bardziej kosztowna.

Który zegarek lepiej się sprawdzi, ze szkłem mineralnym, czy szafirowym?

Szkiełko jest drugim bardzo ważnym elementem zegarka, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Zazwyczaj w przypadku damskich wersji wykorzystywane jest szkiełko mineralne. Jest to nieco gorsza jakość, niż szkiełka szafirowego, ale spokojnie wytrzymała. Na pewno lepiej jest kupić taki zegarek, niż tani egzemplarz, pozbawiony jakości. Na przykład ze szkiełkiem hesalitowym, które jest bardzo kiepskie. Szkiełko szafirowe jest najlepsze pod względem trwałości. Jest niezwykle wytrzymałe, odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania. Po opisie każdy już wie, czym się różnią poszczególne rodzaje szkieł i które wybrać, w przypadku kobiecego zegarka.

Zegarek na pasku czy bransoletce?

Wybór paska uzależniony jest głównie od preferencji użytkowniczki. Jeżeli od zawsze marzyłyśmy o skórze krokodyla, taki zegarek wybierzmy. Zaletą pasków skórzanych jest to, że są bardzo trwałe, przez co posłużą nam przez wiele lat. Na rynku jest też duża różnorodność, jeżeli chodzi o kolorystykę i wzornictwo, to też zaleta.. Z kolei wybór bransolety jest trudniejszy, ponieważ należy zastanowić się nad jej wyborem, a co ważniejsze sprawdzić jej jakość.

Zobacz też: http://www.bazanciarnia.pl/zegarek-damski-jak-nalezy-go-nosic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here