Dbasz o środowisko, prowadzisz aktywny tryb życia i poszukujesz gadżetu, który zapewni Ci wygodę użytkowania? Sprawdź butelkę z filtrem Dafi – już niedługo nie będziesz mógł wyobrazić sobie życia bez niej!

Odpowiednie nawodnienie organizmu to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia. Gdy jesteś odwodniony, organizm bardzo szybko da ci o tym znać – poczujesz się zmęczony, zdenerwowany, zacznie cię boleć głowa, a z czasem pogorszy się wygląd twojej cery i praca narządów wewnętrznych. Ludzkie ciało w ponad 70% składa się z wody. Ta jest niezbędna dla pracy twojego organizmu, jego odpowiedniej wydolności, a także funkcjonowania mózgu. Niestety nawet osoby, które dbają o zdrowy styl życia często piją jej za mało – zapomną kupić wodę w drodze do pracy bądź nie mają wyrobionego nawyku częstego spożywania wody. Niestety w przypadku picia wody nawyk jest kluczowy – pragnienie odczuwamy dopiero, gdy jesteśmy odwodnieni! Jak wyrobić w sobie nawyk popijania wody, zaoszczędzić pieniądze i przy okazji zadbać o środowisko naturalne? Wypróbuj butelki z filtrem!

Jak wyrobić sobie nawyk popijania wody?

Wbrew pozorom wystarczy tylko trochę samozaparcia, aplikacja w telefonie i butelka z filtrem. Miej zawsze przy sobie butelkę z przefiltrowaną wodą. W pracy kładź ją w widocznym miejscu na biurku, by rzucała ci się w oczy. Dzięki temu jest mniejsze prawdopodobieństwo, że całkowicie o niej zapomnisz. Istnieje wiele aplikacji na telefon, których zadaniem jest przypominać o piciu wody. Wypróbuj takie ułatwienie przez kilka miesięcy.

 

Dlaczego warto wybrać butelkę z filtrem?

Chociaż woda z kranu jest zdatna to picia, to mało kto z przyjemnością ją spożywa. Dlaczego? Bo jej smak oraz zapach nie należą do najlepszych. Co więcej, w wodzie kranowej dalej znajdują się zanieczyszczenia, które można usunąć za pomocą specjalnych filtrów. Zastanawiasz się, czy takie filtrowanie wody jest czasochłonne? Wystarczy, że nalejesz wodę z kranu do butelki z filtrem Dafi i możesz ruszać w drogę. Przefiltrowana woda ma o wiele lepszy smak i zapach, dlatego jej regularnie picie staje się łatwiejsze. Co więcej, filtr zawarty w butelce Dafi eliminuje chlor oraz zanieczyszczenia wytrącane z sieci wodociągowych. Węgiel zawarty w filtrze usuwa chlor.

Zalety butelki z filtrem

Butelka z filtrem Dafi jest poręczna, wygodna, cieszy oko, wspiera dbanie o środowisko, a także jest na tyle mała, że zmieści się w większości torebek.

Ekologia

Wybór butelki z filtrem Dafi czy codzienne kupowanie plastikowej butelki z wodą? Decyzja powinna być oczywista. Jeden filtr Dafi może zastąpić aż 300 – 0,5 litrowych butelek ze sklepu. Butelka Dafi jest wykonana z surowców najwyżej jakości, a do tego pozwala zadbać o środowisko naturalne. Pomyśl, ile śmieci produkujesz na co dzień i zastanów się, czy to nie doskonały sposób, by zmniejszyć zaśmiecanie planety? To takie małe zmiany, które mógłby przemyśleć każdy z nas.

Poręczna

Butelka z filtrem jest poręczna, dlatego bez problemu zabierzesz ją ze sobą do pracy, na siłownie i wszędzie tam, gdzie potrzebujesz. Pojemność 0,5 litra jest optymalna do regularnego nawadniania organizmu. Gdy zabraknie ci wody wystarczy, że uzupełnisz butelkę wodą z kranu i dalej będziesz cieszył się wygodą użytkowania.

Oszczędność pieniędzy

Kupno takiej butelki to inwestycja na dłuższy czas. Jedyne o czym musisz pamiętać, to wymiana filtra. Przez ten czas uzupełniasz butelkę, tyle razy ile potrzebujesz i cieszysz się z tego ekologicznego i wygodnego rozwiązania. To także oszczędność – przez długi czas nie musisz kupować plastikowych butelek z wodą. Pyszną wodę masz zawsze przy sobie!

Przygotowanie do pierwszego użycia

Gdy już kupisz butelkę z filtrem w sklepie internetowym: www.sklep.dafi.pl, to przed pierwszym użyciem dokładnie umyj ją w środku. Co ważne – butelki nie wolno ani wyparzać, ani myć w zmywarce. Potem wypłucz filtr pod zimną wodą – minimum 30 sekund. Nalej wody do butelki, zakryj ustnik i kilka razy potrząśnij. W tym momencie może pojawić się lekko szary kolor, jednak to zjawisko zupełnie normalne. Wylej wodę i wlej jeszcze raz. Gdy to zrobisz przepuść całą przed ustnik. Nalej jeszcze raz wodę z kranu i już! Woda jest gotowa do spożycia!

O czym warto pamiętać?

Przy korzystaniu z butelki z filtrem należy pamiętać o jego regularniej wymianie, a także wypiciu przefiltrowanej wody maksymalnie do 12 godzin od jej filtrowania.

Butelka z filtrem to wybór doskonały dla każdego, kto dba o zdrowy tryb życia i środowisko. Jesteśmy społeczeństwem coraz bardziej świadomym i chcemy, by nasze codzienne wybory wspierały środowisko naturalne. Dzięki zakupowi butelki z filtrem zmniejszamy zaśmiecanie planety plastikowymi odpadkami, a także oszczędzamy pieniądze. Do tego dbamy także o siebie – regularne picie wody małymi łyczkami chroni nas przed odwodnieniem i pogorszonym samopoczuciem. W rezultacie łatwiej nam się skupić, nasz organizm lepiej pracuje, a my czujemy się o niebo lepiej! Jedna butelka to wiele korzyści!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here