Domowe sposoby na czyszczenie srebra

Niemal w każdym domu znajdziemy wyroby wykonane ze srebra. Najczęściej są to drogocenne dla nas pamiątki rodzinne lub biżuteria, którą nosimy na co dzień. Z doświadczenia wiemy, że srebro z czasem pokrywa się ciemnym nalotem i nie wygląda już tak atrakcyjnie, jak w dniu zakupu. Aby temu zapobiec i aby zachowało przez lata swój blask, należy o nie odpowiednio zadbać. W sklepach znajdziemy sporo specjalistycznych produktów do czyszczenia srebra. Jednak możemy to równie skutecznie zrobić domowymi sposobami.
1. Pasta do zębów. Na początek, przedmiot, który będzie czyszczony myjemy wodą z mydłem. Następnie nakładamy pastę i polerujemy do uzyskania pożądanego efektu. Płuczemy i suszymy.
2. Folia aluminiowa. Wykładamy głębokie naczynie folią aluminiową, wypełniamy je gorącą wodą z dodatkiem łyżki soli. Wkładamy do tego roztworu srebrne wyroby na kilka minut, po czym wyjmujemy i suszymy. Tym sposobem możemy wyczyścić nieco większe przedmioty.
3. Cytryna. Przekrawamy cytrynę na pół a jej wnętrze zasypujemy solą. Polerujemy srebrny przedmiot, po czym zostawiamy go na ok. 15 minut. Następnie płuczemy wodą i suszymy.
4. Soda oczyszczona. Czyszczenie srebra sodą to jeden z lepszych sposobów. Szczególnie polecany do drobniejszych obiektów, np. biżuterii. Ocet (1/4 szklanki) ostrożnie mieszamy z łyżeczką sody. Czekamy aż przestanie się pienić, następnie wrzucamy nasze srebro do roztworu. Po upływie kilku minut, osuszamy i polerujemy na sucho.
5. Skórka od banana. Również dobra metoda, ale w razie potrzeby zabieg trzeba powtórzyć. Polerujemy srebro wewnętrzną stroną skórki od banana. Na koniec płuczemy je wodą i suszymy.
6. Popiół. Łącząc popiół z sokiem z cytryny przygotowujemy pastę. Delikatnie polerujemy i jak powyżej, również płuczemy pod wodą i osuszamy.
Stosując co jakiś czas którąś z powyższych metod sprawimy, że srebro będzie zawsze wyglądało jak nowe. Nie straszne nam będą nawet takie momenty, gdy znajdziemy zapomniane, pociemniałe srebrne, przedmioty, które leżały gdzieś na strychu od wielu lat.

http://www.przedsiebiorczapani.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacje w Bułgarii
Następny artykułCzyszczenie auta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here