Fotele gamingowe - jak wybrać najlepszy fotel dla gracza?

Gry zapewniają dużo rozrywki i dobrego humoru. Ulubione tytuły potrafią nas tak wciągnąć, że często na graniu spędzamy nawet kilka godzin. W związku z tym warto zadbać nie tylko o dobrej jakości sprzęt, ale również o wybór fotela gamingowego. Dobre rozwiązanie zapewni odpowiednie podparcie pleców oraz wyższy komfort, a w dłuższej perspektywie pozwoli zachować dobre zdrowie. Producenci oferują coraz nowsze rozwiązania – różnią się designem, funkcjami oraz użytymi materiałami. Jak więc wybrać dla siebie idealny fotel gamingowy? Podpowiadamy!

Fotel dla gracza – jakie funkcje powinien mieć najlepszy fotel?

Krzesła gamingowe nie należą do najtańszych, dlatego wiele osób twierdzi, że są niepotrzebnym wydatkiem. Grać przecież można na zwykłym fotelu lub krześle. Jest w tym oczywiście trochę prawdy, ale nie będzie to dla nas ani wygodne, ani też zdrowe dla naszego kręgosłupa. Po pierwsze krzesła gamingowe stworzone są z myślą o graczach, więc najlepiej odpowiadają naszym potrzebom. Po drugie, jeśli spędzamy długie godziny przy komputerze na niewygodnym fotelu lub krześle, to bardzo szybko zaczniemy odczuwać bóle pleców, karku czy nadgarstków. Jakie więc funkcje powinien mieć najlepszy fotel dla graczy?

Przede wszystkim fotel do gry powinien mieć odpowiednie podparcie, które nie tylko będzie dopasowane do naturalnych krzywizn kręgosłupa, ale również da się regulować. Jakościowe fotele dla graczy wyposażone są w dwie poduszki – lędźwiową i szyjną, które dopasowują się do kręgosłupa i wymuszają prawidłowe ułożenie sylwetki podczas siedzenia. Funkcja regulacji pozwoli dopasować je do swojego wzrostu. Najlepszy fotel dla gracza powinien mieć także regulowane podłokietniki (2D, 3D lub 4D), które pozwolą nie tylko na dostosowanie ich wysokości, ale również szerokości rozstawu oraz położenie w płaszczyźnie poziomej. Kolejna ważna funkcja, to regulowane odchylenie do tytułu, które bywa bardzo przydatne w przerwach między rozgrywkami (zapewnia odpoczynek) oraz do oglądania filmów. Funkcja bujana, zwana też mechanizmem tilt, również jest mile widzianą funkcjonalnością. Kołysanie odpręża, po emocjonujących i trudnych pojedynkach zapewni odprężenie, reset umysłu i powrót do walki ze zdwojoną siłą.

Design, parametry i materiały – na co zwrócić szczególną uwagę?

Oferta foteli dla graczy jest bardzo szeroka i zróżnicowana zarówno pod względem cenowym, jak i jakościowym. By wybrać dla siebie odpowiednie rozwiązanie, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii:

  •    Konstrukcja

Szkielet najlepszych krzeseł gamingowych wykonany jest z solidnego materiału – np. ze stali, by zapewnić wytrzymałość oraz długie użytkowanie. Podstawa, w której mieszczą się koła, może być już aluminiowa, co przełoży się na lekkość fotela oraz łatwiejsze przemieszczanie się w nim.

  •    Materiał obicia i rodzaj wypełnienia

Najczęściej spotkać można fotele do gry wykończone materiałem tekstylnym, tkaniną skórą ekologiczną oraz skórą naturalną. Każde z tych rozwiązań jest dobre. Fotele tekstylne nie są śliskie, więc ciało nie będzie się do nich przyklejać. Rozwiązania z tkaniny są przewiewne i zapewniają skórze oddychanie. Fotele ze skóry ekologicznej są łatwe do czyszczenia, a ze skóry naturalnej są wytrzymałe. Warto sprawdzić także rodzaj wypełnienia – najlepiej sprawdza się tzw. zimna pianka, ponieważ nawet z biegiem czasu się nie odkształca.

  •    Wysokość, szerokość oraz głębokość fotela

Fotel do gier powinien zapewnić wygodę. Dlatego przed zakupem dobrze by było określić wymiary siedziska (szerokość i głębokość) oraz wysokość oparcia. Jeśli o tym zapomnimy, to nie dość, że uniemożliwimy sobie korzystanie z ergonomicznych funkcji fotela, to jeszcze będzie nam niewygodnie.

  •    Maksymalne obciążenie

Każdy model ma swoją specyfikację i określa, jaka jest maksymalna waga osoby, która może użytkować fotek. Tego parametru nie wolno przekraczać, by nie doprowadzić do uszkodzenia samej konstrukcji lub mechanizmów regulacji. Dlatego przy zakupie, zwróćmy na nią uwagę i dobierzmy fotel odpowiednio do swojej wagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here