Higiena niemowląt

Jeżeli czytasz ten artykuł, z pewnością jesteś mamą malucha, który jest dla Ciebie całym światem i chcesz wiedzieć wszystko o prawidłowej pielęgnacji dziecka. Niemowlę, czyli dziecko, które określane jest tym terminem od momentu poczęcia do końca pierwszego roku. Jest to bardzo ważny okres, gdyż szczególna waga, delikatna skóra i ciało noworodka wymaga specjalnej opieki i dużej ostrożności. Co więcej, nie każdy noworodek od razu przyzwyczaja się do życia poza brzuchem mamy, dlatego musimy zapewnić mu niezwykle delikatną opiekę, a co za tym idzie, stosowanie naturalnych i dostosowanych produktów dla niemowląt. Poniżej dowiesz się o tym, jakich kosmetyków używać oraz dlaczego skóra niemowląt jest tak charakterystyczna.

Skóra niemowląt – czemu należy uważać?

Jeżeli zajmujemy się dopiero co narodzonym dzieckiem, należy być szczególnie ostrożnym i dbać o jego pielęgnację w przemyślany i delikatny sposób. Wszystko ze względu na cienką warstwę naskórka niemowląt, przez co skóra jest bardzo wrażliwa i szczególnie reaguje na składniki, które wcieramy w ciało malucha. Z tego względu najbardziej sprawdzonymi produktami do higieny będą kosmetyki z zawartością naturalnych składników. Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych propozycji, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród mam.

Kosmetyki do higieny niemowląt

Jak już wiemy z powyższych akapitów, pielęgnacja niemowląt powinna być wyjątkowo delikatna. Z tego względu korzystamy z naturalnych kosmetyków, a jednym z nich, który ma niezwykle szerokie zastosowanie, są chusteczki nawilżane dla niemowląt. Naturalny skład sprawia, że produkt dostosowany jest do wszystkich części ciała i można stosować je zarówno do skóry, rączek, jak i traktować je jako chusteczki do twarzy dla niemowląt. Ich opracowany skład można dostosować do różnych rodzajów skóry, co jest szczególnie pomocne, gdy na ciele naszego dziecka występują podrażnienia czy innego typu niedoskonałości. Możliwość wyboru chusteczek nawilżających, oczyszczających czy relipidujących z naturalnym składem daje mamom szeroki i sprawdzony wybór.

Chusteczki nawilżane dla niemowląt

Chusteczki dla niemowląt są dostosowane przede wszystkim do wrażliwego naskórka, dlatego też bez obaw można używać ich do higieny wszystkich niemowląt. Charakteryzują się miękkością i aksamitnością, dzięki czemu delikatnie oczyszczają twarz, ciało i okolice pieluszkowe noworodków. Chusteczki są bezzapachowe głównie przez brak zawartości chemicznych produktów, które mogłyby zaszkodzić maleństwu.

Higiena niemowląt – zasady, które warto znać – podsumowanie

Główną zasadą, o której powinny wiedzieć wszystkie mamy, jest stosowanie naturalnych kosmetyków w pielęgnacji niemowląt. Sprawdzone produkty dostosowane są do wrażliwego naskórka, co pomaga łagodzić zaczerwienia, swędzenie i wiele innych dolegliwości, które mogą dolegać maleństwu. Produkt przeznaczony do skóry niemowląt w postaci nawilżanych chusteczek przydaje się zarówno w domu, jak i podczas spacerów, kiedy nasze maleństwo pobrudzi rączki czy twarz podczas spożywania posiłku. 

Źródło zdjęć: freepik.com 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here