Idealny prezent na ślub - porcelana w klasycznym wydaniu

Zbliża się sezon ślubny. Czas podjąć decyzję, jaki prezent podarujemy bliskim osobom. Nie zawsze koperta jest najlepszym pomysłem, choćby dlatego, że może być niezręcznie wręczać ją przyjaciołom. Znacznie lepiej będzie wybrać coś ponadczasowego i oryginalnego, np. porcelanę.

Dlaczego porcelana jest dobrym prezentem ślubnym?

Z okazji ślubu zwykle wręczamy prezentu albo użytkowe, albo sentymentalne. W tej pierwszej grupie znajdują się koperty, które młodzi z pewnością przeznaczą na takie rzeczy, których jakich najbardziej potrzebują. Na popularnych od jakiegoś czasu listach życzeń nowożeńców często znajdują się też ściśle określone typy urządzeń AGD czy elektroniki. W drugiej grupie mamy bardziej osobiste podarunki jak obrazy, antyki czy innego rodzaju sztukę. Czyli, prezenty, które mają przypominać młodym o relacji z osobami, które je podarowały. W tej grupie będzie też serwis obiadowy lub kawowy z porcelanay – prezent zarówno użytkowy, jak i sentymentalny.

Porcelana jest tym niezwykłym rodzajem prezentu, który – jeśli wybierzemy odpowiedni wzór – długo się nie zestarzeje i będzie codziennie cieszyć oko podczas wspólnych posiłków. Zwykle tradycyjne i doskonałe jakościowo zestawy porcelanowe towarzyszą parze przez całe życie. Rewelacyjna jakościowo polska porcelana jest teraz produkowana w takich warunkach, że nie trzeba obawiać się o jej delikatność czy uszkodzenia. Wiele linii kompletów szczególnie firmy Lubiana ma wzmocnione brzegi, a większość można myć w zmywarce. Do tego ilość oryginalnych wzorów i dekoracji, , jakie proponują producenci, jest na tyle szeroka, że z powodzeniem wpasuje się w nawet najbardziej wymagające gusta. 

Jaka porcelana na prezent ślubny?

Cechą porcelany, jaką wybierzemy na prezent dla młodej pary, powinna być ponadczasowa stylistyka. Nie każdy gustuje w kształtach z epoki rokoko, bo nie dla każdego styl z epoki Ludwika XV kojarzy się z czymś domowym i przyjemnym. Dlatego warto wybrać komplet porcelany o spokojniejszym stylu. 

Jeśli mowa o wzorach ponadczasowych, warto zwrócić uwagę na kolekcję Chodzież Kamelia. Kolekcja ta charakteryzuje się minimalistycznym wzornictwem i piękną linią, jaka z pewnością przypadnie do gustu zarówno zwolennikom porcelany w wydaniu klasycznym, jak i osobom, które w poracelnie chcą odnaleźć nieco współcześniejsze akcenty. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na zakup albo całego zestawu obiadowego, albo dobrać elementy ściśle według potrzeb nowożeńców. W końcu nie każda młoda para koniecznie potrzebuje zestawu obiadowego na dwanaście osób, może wystarczy kupić zestaw idealny dla sześciu osób i dobrać do niego takie elementy jak dostępny w kolekcji Chodzież Kamelia stylowy podgrzewacz czy solidną maselnicę. 

Jeśli kompletujemy zestaw samodzielnie, warto skorzystać z oferty hurtowniaporcelany.pl, gdzie dostępne są wszystkie elementy kolekcji. Można zatem też zdecydować się na serwis kawowy i dobrać do niego zestaw obiadowy tylko dla dwóch osób. Albo wzbogacić go o elementy takie jak sosjerka, okrągłe półmiski, waza i salaterka cylindryczna. Dzięki tak skomponowanemu zestawowi, młodzi będą mogli w miarę potrzeb dokupić do zestawu inne elementy. Ogromną zaletą zakupu zestawu o skromnych zdobieniach jest jego praktyczność. Delikatne formy idealnie sprawdzają się w każdym rodzaju wnętrz. Mogą służyć jako zastawy podczas eleganckich przyjęć, ale także świetnie się sprawdzą w codziennym użyciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here