Innowacja w wynagradzaniu pracowników

Motywowanie pracowników do wytężonej pracy to obecnie nie jest już metoda kija i marchewki. Okazuje się, że pracownicy dużo lepiej wykonują swoje obowiązki, gdy dostarcza się im głównie marchewki!

Czy taka motywacja działa?

Nagradzanie pracowników za pomocą dodatkowych profitów jest bardzo skutecznym sposobem motywowania. Kary w przypadku pracy w firmie nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ pracownik musi czuć, że praca jest dla niego przyjemnością i daje mu korzyści. Na stronie https://nais.pl/ można znaleźć bardzo innowacyjny, ciekawy i dający doskonałe rezultaty system premiowania pracowników. Tych najlepszych nagradza się – poprzez karty cityfit. Są to vouchery na różne usługi, bony zniżkowe i inne drobiazgi, które pozwalają pracownikowi zakosztować różnych dodatkowych przyjemności zupełnie za darmo – w ramach dodatkowej premii za pracę.

Upominki lepsze niż pieniądze?

Premia w pracy nie powinna być traktowana przez pracowników jako standard. Dlatego tak ważne jest, aby miała ona charakter uznaniowy – czegoś w rodzaju prezentu, który jest miłym dodatkiem, a nie ma wymiaru typowo pieniężnego. W przypadku przyznawania premii finansowej pracownik może uznać, że takie wynagrodzenie mu się należy i być zdziwionym, gdy w kolejnym miesiącu do pensji nie zostanie doliczony dodatek.

Z kolei popularne w korporacjach karty multisport na wejścia do obiektów sportowych nie są koniecznie perfekcyjnym rozwiązaniem. Z takich kart nie mogą, ale też nie chcą korzystać wszyscy, dlatego dla wielu pracowników taka motywacja jest bez znaczenia. Dzięki Nais pracownik samodzielnie wybiera, na co chce przeznaczyć daną pulę nagród. Wystarczy, że zaloguje się na stronę Nais i poda niezbędne dane do odbioru nagrody. Może wybierać na przykład spośród bonów zniżkowych na zakupy do znanych sieciówek, bonów na posiłki w restauracjach, na rozrywkę dla niego i dla rodziny w niektórych miejscach. Jako dodatek za dobrą pracę, możliwość wyjścia gdzieś z rodziną i miłego spędzenia czasu jest z pewnością bardzo przyjemny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here