Jak leczyć żylaki w naturalny sposób?

Jeżeli na swoich nogach dostrzeżesz charakterystyczne wybrzuszenia w kolorze niebieskim albo fioletowym, to oznacza, że cierpisz na problem z żylakami. Jest to bardzo kłopotliwa dolegliwość atakująca zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Nie jest to ładny widok, gdy spod napiętej skóry wyłania się nieelegancka, szpecąca nogi bruzda. Warto jednak wiedzieć, że żylaki to nie tylko kwestia estetyki, ale również schorzenie zdrowotne, jakie wymaga leczenia. Poza środkami farmakologicznymi czy zabiegami medycznymi, możliwe jest również zastosowanie wielorakich naturalnych metod walki z żylakami. Jakich? O tym dowiesz się z treści znajdujących się poniżej.

Powody

Przyczyn żylaków lekarze dopatrują się wiele. Może to być jednostajny – stojący albo wyłącznie siedzący tryb życia, ciąża, nadwaga czy kłopoty z krążeniem. Niemniej jednak bezpośrednim momentem w jakim powstaje żylak jest mocne osłabienie naczyń krwionośnych. Krew napiera na ich ściany, w konsekwencji tego ulegają one rozciągnięciu do tego stopnia, że dochodzi do ich nieładnego poszerzenia. Wówczas natomiast powstaje żylak. Niestety, jego jednorazowe pojawienie się sprawia, że ze szpetnym wybrzuszeniem będziemy chodzić do końca życia, o ile nie poddamy się jakimś fachowym metodom ich likwidacji. Rozszerzone żyły samoistnie nigdy nie wracają do pierwotnego stanu. Musimy zatem dbać o to, aby nie mieć kłopotów z zastawkami, ruszać się odpowiednio dużo i wzmacniać mięśnie nóg. Należy również zwracać uwagę na to, żeby dobrze dopasowywać obuwie, aby było komfortowe – zwłaszcza, gdy mowa o szpilkach, które obciążają stawy oraz forsują mięśnie.

Ważny jadłospis

Nie bez znaczenia okazuje się w tym przypadku wybór właściwej diety. Konieczne jest uzupełnianie ilości witaminy C i dostarczanie organizmowi białka zwierzęcego. W ten sposób ograniczamy przypadek tworzenia się żylaków. Nie jest natomiast wskazane, aby ktoś, kto ma tendencję do powstawania tego rodzaju wybrzuszeń spożywał nadmierne ilości cukru. Należy także zmniejszyć ilość kwasów tłuszczowych, gdyż doprowadzają one do powstawania stanów zapalnych, a w konsekwencji – zwiększenia tempa rodzenia się nowych żylaków.

Tylko wygodne buty

Nie możemy ze względów estetycznych wybierać obuwia do nas niedopasowanego czy niekomfortowego w noszeniu. Warto za wszelką cenę odciążać nogi, a w tym celu można chociażby w sezonie letnim przynieść im ulgę, wybierając japonki zamiast balerin czy Jak leczyć żylaki w naturalny sposób?adidasów. Do tego wzbogaćmy swój codzienny tryb życia o sport. Aktywność fizyczna uśmierzy ból kończyn dolnych, który często towarzyszy pojawiającym się żylakom.

Skuteczna maść

Jeszcze innym naturalnym sposobem na żylaki jest możliwa do samodzielnego wykonania maść z kilku składników dostępnych w zasięgu ręki. Są to: ocet jabłkowy, marchewka, żel z aloesu. Połowę filiżanki octu jabłkowego mieszamy z połową filiżanki żelu aloesowego i połową szklanki drobniutko pokrojonej marchwi. Wszystkie komponenty dokładnie mieszamy, aby doszło do ich połączenia. Gotową papkę nakładamy na żylaki i trzymamy jakieś pół godziny. Później spłukujemy letnią wodą. Z takim zabiegiem nie musimy się wstrzymywać. Możemy go realizować na stałe, aż do czasu zobaczenia efektów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here