Jak przechowywać kapiszony?

0
1304

Problem niewypałów w przypadku broni kapiszonowej to w zdecydowanej większości przypadków wina nieodpowiedniego przechowywania kapiszonów, ich niewłaściwego montażu lub zakupu kapiszonów słabej jakości. Za duży odsetek niewypałów może odpowiadać również zużyta lub słaba sprężyna kurka, ewentualnie rozklepane kominki. By minimalizować liczbę niewypałów, kapiszony warto przechowywać w szczelnych pojemnikach Cappers, które jednocześnie usprawnią proces ich nakładania na kominki.

Wilgoć Twój wróg

Przechowywanie kapiszonów w nieodpowiednich warunkach, w miejscach o dużej wilgotności powietrza, to jedna z najczęstszych przyczyn ich nieprawidłowego działania i dużej zawodności. Dlatego przed wyjściem na strzelnicę kapiszony warto przełożyć do specjalnego kapiszonownika, na przykład do uniwersalnego, metalowego pudełka Cappers wyposażonego w podajnik kapiszonów, umożliwiającego ich szybkie, poprawne zakładanie na kominek. Stosowanie takiego sprzętu w znaczący sposób przyspiesza proces przygotowania borni do strzelania, zmniejsza również ryzyko niewypałów – dobrze dociśnięty kapiszon powinien odpalić nawet w przypadku stosowania broni ze słabą sprężyną.

Kapiszony są zamknięte w pudełku, którego nie trzeba otwierać za każdym razem, gdy chcemy przygotować broń do strzelania, a tym samym zmniejszamy ryzyko ich zawilgocenia, zwłaszcza podczas strzelania w deszczu, przy pochmurnej aurze.

Trzymanie kapiszonów na kominkach

Wiele osób zakłada kapiszony na kominki na długo przed sesją strzelecką, przez co zwiększa się ryzyko ich zawilgocenia i niewypałów. Chęć wcześniejszego przygotowania broni może wynikać z trudności w poprawnym założeniu kapiszonów czy złych warunków atmosferycznych, w których zamierzamy strzelać. Korzystając z kapiszonownika Cappers, przygotowanie broni do strzelania jest mniej kłopotliwe i zdecydowanie szybsze. W przerwach pomiędzy strzelaniem kapiszony stale są zamknięte w pudełku, a tym samym ryzyko ich zawilgocenia jest mniejsze. Kapiszonownik jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z zakładaniem kapiszonów, zwłaszcza gdy jest zimno i operowanie malutkim kapiszonem trzymanym w zmarzniętych palcach jest bardzo trudne.

Jeśli zależy Ci na podniesieniu skuteczności strzelania z broni wyposażonej w zamek kapiszonowy, pamiętaj o właściwym przechowywaniu kapiszonów, wykorzystując do tego celu takie akcesoria jak kapiszonowniki Cappers. Dbaj również o stan techniczny broni, przede wszystkim o czystość kominków, które mają tendencję do zatykania. Uważaj także na proch, który dość łatwo może ulec zaoliwieniu lub zawilgoceniu i nie odpalić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here