przesyłki kurierskie

Przesyłki kurierskie od drzwi do drzwi to bardzo wygodna forma nadawania paczek, która pozwoli uniknąć wizyty na poczcie. Zamawianie kuriera do domu cieszy się szczególną popularnością w pandemicznych realiach, gdyż ogranicza ryzyko zarażenia do minimum. Warto wiedzieć jak poradzić sobie z procesem wygodnej oraz bezpiecznej wysyłki.

Jak złożyć zamówienie na przesyłkę?

Wyprawy na pocztę i czekanie w długich kolejkach to już przeżytek. Zamówienie na przesyłkę kurierską można złożyć w wygodny sposób, nie ruszając się z domu. Wystarczy skorzystać z usług przedsiębiorstw zajmujących się takimi czynnościami. Dobrym wyborem do rozważenia jest nadanie paczki przez stronę internetową firmy AlleKurier. Obsługa witryny jest bardzo intuicyjna, a przesyłki wypadają niezwykle atrakcyjnie cenowo. Kluczowym krokiem jest wypełnienie specjalnego formularza, w którym podasz dane, wymiary paczki, a następnie preferowany czas przyjazdu kuriera. Jeśli zamówienie zostanie złożone w godzinach porannych, pracownik może odebrać pakunek nawet tego samego dnia. Jak widać, taka forma wysyłki jest bardzo szybka i nie obciąża portfela. Firmy świadczące usługi kurierskie współpracują ze znanymi przewoźnikami (DPD, DHL itp.), więc nie trzeba obawiać się co do jakości transakcji.

Techniczne aspekty nadawania paczki

Przy składaniu zamówienia na przesyłkę trzeba wziąć pod uwagę kilka technicznych aspektów związanych z paczką. Bardzo istotne jest tutaj:

  • odpowiednie zabezpieczenie zawartości – przedmioty do wysyłki najlepiej umieścić w kartonowym pudełku tak, aby nie dotykały jego ścianek. Puste przestrzenie należy wyłożyć gazetami, folią bąbelkową lub pianką. Takie zapakowanie zawartości znacznie zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia wszelkich uszkodzeń, które mogą pojawić się przy transporcie.
  • wydrukowanie dokumentów – po złożeniu zamówienia należy wydrukować dokumenty przewozowe potrzebne do wysłania paczki. Zamawiając kuriera na daną godzinę uwzględnij czas, który potrzebujesz na druk.
  • dokładne zmierzenie wymiarów – unikaj podawania zaniżonych wymiarów paczki, aby nie spotkać się z koniecznością dopłaty. Warto dokładnie zmierzyć pudełko przy wypełnianiu formularza.

Kiedy kurier odbierze przesyłkę od nadawcy?

Zatem jak zamówić kuriera? Należy wybrać opcję nadania paczki, a następnie podać jej wymiary. Po zatwierdzeniu pojawi się oferta cenowa od różnych przewoźników. Jest to więc bardzo proste i intuicyjne rozwiązanie, z którym poradzi sobie każdy.

Jaki jest czas przyjazdu kuriera od złożenia zamówienia?

Każdy może wybrać odpowiedni dla siebie termin, w którym pojawi się kurier. Należy tylko wybrać dzień i przedział godzinowy. Zazwyczaj wynosi on minimalnie 2 lub 3 godziny, więc warto zarezerwować sobie czas. Odbiór paczki może mieć miejsce już w dniu złożenia zamówienia.

Jak dokonać płatności za wysyłkę?

Po złożeniu zamówienia należy zapłacić za przesyłkę. Standardową opcją jest płatność przelewem bankowym. Trzeba jednak wziąć pod uwagę czas, który jest potrzebny na zaksięgowanie transakcji. Zazwyczaj trwa to jeden lub dwa dni robocze, więc cały proces dostarczenia paczki będzie dłuższy. Jeżeli zależy Ci na ekspresowym doręczeniu przesyłki, warto skorzystać z tzw. szybkich przelewów on-line. Mail z potwierdzeniem przychodzi już po kilku minutach, a płatność jest równie bezpieczna.

Bezpieczeństwo nadanej paczki

Nie musisz martwić się o swoją przesyłkę, gdyż możesz śledzić jej aktualny status. Niedługo po odebraniu paczki przez kuriera dostaniesz powiadomienie na stronie internetowej lub w mailu. Zawsze będzie można sprawdzić co się dzieje z pakunkiem, chociaż z reguły wszystkie bezproblemowo docierają do odbiorcy. Wybierz kuriera na https://allekurier.pl  i ciesz się bezpieczną oraz szybką transakcją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here