Nowoczesne oświetlenie salonu

Na estetykę i funkcjonalność salonów ogromny wpływ posiada dobór odpowiedniego oświetlenia. Wśród najmodniejszych aktualnie aranżacji pojawiają się styl nowoczesny, industrialny i loftowy. Charakter każdego z nich doskonale podkreśli przemyślanie dopasowane nowoczesne oświetlenie salonu. Jak wybrać lampy z tej kategorii, które skomponują się z modną aranżacją i okażą praktycznym rozwiązaniem?

Jak funkcjonalnie oświetlić nowoczesny salon?

Salon to wyjątkowo istotne pomieszczenie, które pełni wiele funkcji. W tym pokoju często odbywają się spotkania towarzyskie. Tego typu wnętrza powinny przede wszystkim zapewniać możliwość zrelaksowania się i odpoczęcia po ciężkim dniu w pracy. Ze względu na wiele zadań pomieszczenia, nowoczesne oświetlenie salonu również powinno być zróżnicowane. Zaleca się umieścić tutaj przynajmniej dwa źródła światła. Ważne, aby w salonie znalazło się główne oświetlenie sufitowe i dodatkowa lampa umożliwiająca punktowe rozjaśnienie określonej przestrzeni. Może to być lampa stojąca lub kinkiet umożliwiający czytanie w strefie relaksu. Funkcjonalny salon warto zaopatrzyć również w źródło delikatnego światła w tle. Nowoczesnym oświetleniem salonu pełniącym tę funkcję mogą być na przykład umieszczone za sofą, przylegające do ściany kinkiety.

Jak dopasować oświetlenie do nowoczesnego wystroju?

Osoby poszukujące nowoczesnego oświetlenia salonu odnajdą wiele oryginalnych lamp wiszących, stojących oraz naściennych. W pomieszczeniach modernistycznych doskonale sprawdzą się metalowe żyrandole o designerskich formach. Pojawiają się tu modele posiadające wyjątkowo ciekawe geometryczne kształty. Oprócz standardowych, srebrnych egzemplarzy, chętnie wybierane są lampy w kolorze mosiądzu. Te drugie sprawdzą się również w aranżacjach loftowych i industrialnych. Mogą posiadać białe lub przezroczyste szklane klosze. Za wyjątkowo modne uznawane są modele z dymionymi i przyciemnianymi osłonami na żarówki. Zarówno wśród lamp stojących, jak i podwieszanych w nowoczesnych aranżacjach dużą popularnością cieszą się modele metalowe w czarnym kolorze. Dzięki uniwersalnemu wyglądowi można nadać im zarówno chłodny, jak i cieplejszy charakter.

Nowoczesne oświetlenie salonu to wiele oryginalnych projektów i designerskich propozycji. Większość modeli łączy w sobie elementy metalowe i szklane. Takie lampy powinny mieć surowy charakter, nie muszą jednak być przy tym zupełnie chłodne. Ogromna różnorodność modnych i funkcjonalnych lamp umożliwi każdemu dopasowanie odpowiedniego oświetlenia do swojego salonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here