włosy
fot.: pexels.com

Odżywka do włosów to jeden z najważniejszych produktów pielęgnacyjnych. Chociaż zdania na jej temat są podzielone, to nie ulega wątpliwości, że ma ona zbawienny wpływ na wygląd i kondycję włosów. Odżywka powinna być stosowana bez względu na to, czy włosy są zdrowe, czy może suche i zniszczone. Zanim jednak się ją nałoży, warto wiedzieć, jak jej używać. 

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/poprawne-zastosowanie-odzywek-wlosow/

Odżywka do włosów jest ważnym elementem pielęgnacji

Wiele kobiet uważa, że stosowanie odżywki do włosów jest zwykłą fanaberią i stratą czasu. Nie jest to jednak prawdą, gdyż włosy warto wspomagać zawartymi w niej składnikami odżywczymi i regenerującymi.

Jak się okazuje, odżywka jest w stanie zminimalizować włosowe dolegliwości. Osoby, zajmujące się analizą struktury włosów zwracają uwagę na jej pozytywny wpływ na ich stan. Według nich, odżywka ma takie same pozytywne właściwości na wygląd włosów, jak najwyższej jakości kremy na skórę twarzy.

Aby jednak uzyskać taki efekt, należy prawidłowo dobrać odżywkę do aktualnych potrzeb i stanu włosów. Oprócz tego, powinna zostać odpowiednio nałożona na pasma włosów.

Prawidłowe stosowanie odżywki do włosów

Osiągnięcie pielęgnacyjnego sukcesu, zależy od przestrzegania kilku podstawowych zasad. Oprócz prawidłowego dobrania odżywki do rodzaju włosów, powinno się również pamiętać o nakładaniu odpowiedniej ilości produktu. Warto pamiętać, że zbyt dużo odżywki może doprowadzić do obciążenia włosów.

Następnie, odżywka nie powinna mieć kontaktu ze skórą głowy. Odżywkę wciera się we włosy, a nie w skórę. Nieodpowiednia aplikacja produktu może bowiem prowadzić do podrażnień, wywoływać łupież oraz łojotok. Należy trzymać się również określonego czasu trzymania odżywki na włosach. Wynika to z faktu, że składniki w niej zawarte bardzo szybko wnikają w strukturę włosów, dlatego jej zbyt długie trzymanie nie ma po prostu sensu.

Osoby posiadające włosy nadmiernie przetłuszczające, powinny nakładać odżywkę tylko na same końcówki. Oprócz tego, należy pamiętać o rozczesywaniu włosów przed, lub w trakcie zabiegu.

Przeczytaj też: http://www.bazanciarnia.pl/fakty-i-mity-o-szamponach/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here