Jak wybrać dobre samoprzylepne etykiety do drukarek?

0
5218

W dobie silnej konkurencji należy zadbać o każdy szczegół znajdujący się na produkcie. Ważny aspekt stanowią etykiety samoprzylepne do drukarek, które nie tylko odpowiednio oznaczają towary, ale także wyróżniają je na tle innych. W niniejszym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednią etykietę.

Wielu producentów nie docenia roli etykiet. Tymczasem to w dużej mierze od nich zależy czy nasz produkt będzie właściwie oznaczony, czy będzie zawierał wszystkie niezbędne informacje, a także czy wyróżni się na półce sklepowej spośród innych. Dlatego podczas wyboru odpowiedniej samoprzylepnej etykiety do drukarek koniecznie musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Etykiety a ich wytrzymałość

Decydując się na odpowiednią etykietę powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jej wytrzymałość. Choć każda z dostępnych na rynku wydaje się być solidna, część z nich wraz z upływem czasu może tracić swój kolor, jakość, a także niszczyć się pod wpływem działania czynników atmosferycznych. Musimy wziąć pod uwagę również fakt, że nierzadko nasze produkty będą przebywały tygodniami w magazynach, w których panują niskie temperatury i duża wilgotność, lub trafią na ryneczki, targi bądź do małych sklepików, gdzie będą wystawiane na dużym słońcu. Dlatego zanim nasz towar opuści produkcję, powinien być do tego odpowiednio przygotowany.

Wytrzymałe etykiety to te produkowane z folii poliestrowej, polipropylenowej lub polietylenowej. Wykazują się one odpornością na działanie czynników atmosferycznych, zmiennych temperatur, a także detergentów, środków chemicznych czy kwasów. Dostępne są one w wersji srebrnej, białej oraz przezroczystej.

Nie mniej ważny od rodzaju użytej folii jest także typ zastosowanego kleju. Jego wybór w dużej mierze zależy od etykietowanej powierzchni (np. szkło, metal, tworzywa sztuczne).

Rodzaje etykiet

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych rodzajów etykiet:

Etykiety wrap-around: doskonale nadają się do oznaczania pojemników plastikowych oraz szklanych np. słoików oraz butelek. Najczęściej znajdziemy je w wersji białej lub transparentnej

Etykiety typu peel –off: dzięki nim możemy umieścić znacznie więcej informacji, niż w przypadku zwykłej etykiety. Doskonale sprawdzają się w kontekście limitowanych serii, informacji o konkursach czy promocjach.

Banderola: dzięki niej możemy przekazać najważniejsze informacje o produkcie, a także zabezpieczyć go przed otwarciem lub oddzieleniem (przydatna przy pakowaniu dwóch produktów spinanych razem). Wytwarzana jest z wysoko wytrzymałej folii.

Jak widać, na rynku znajdziemy wiele rodzajów etykiet. Dlatego musimy dobrze zastanowić się, co chcemy umieścić na naklejce i jaką funkcję ma ona spełniać. Jeżeli ma stać się znakiem rozpoznawczym zawierającym logo, nazwę produktu oraz podstawowe informację warto zdecydować się na etykiety samoprzylepne a4, które skutecznie przyciągną uwagę klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here