Szampon do włosów wypadających

Piękna fryzura pełna objętości to marzenie każdej kobiety i każdego mężczyzny. Jednak z wielu różnych przyczyn, fryzura i ilość włosów na głowie pozostawia wiele do życzenia. Na rynku dostępnych jest pełno preparatów i sposobów na zwiększenie objętości. Wiele kobiet decyduje się na włosy doczepiane, jednak nie ma nic wygodniejszego, niż własne, piękne i zadbane włosy, dlatego w drogeriach i aptekach pojawia się coraz więcej szamponów do włosów wypadających.

Przyczyny wypadania włosów

Można je wymieniać bez końca. Bardzo często mają one związek ze zmianami hormonalnymi. Na wypadanie włosów skarży się wielu mężczyzn oraz wiele kobiet, które są po porodzie czy przechodzą menopauzę. Warto wiedzieć, że wypadanie włosów może być przyczyną niewłaściwej pielęgnacji. Do najczęstszych należą:
– wysokie temperatury powstałe podczas używania suszarki do włosów, lokówki czy prostownicy
– kosmetyki drażniące, takie jak farby do włosów, syntetyczne szampony mocno perfumowane czy trwałe ondulacje
– noszenie fryzur, które obciążają cebulki i prowadzą do zanikania mieszków włosowych, na przykład mocno ściśnięty koński ogon
– stosowanie dodatków, które mechanicznie niszczą włosy – spinki, wsuwki, gumki.

Duży wpływ ma też nasz tryb życia i stan zdrowia, a więc zatrucie toksynami, palenie tytoniu, stres, chemioterapia, choroby zakaźne czy ogólnoustrojowe.
Warto też mieć świadomość, jak duży wpływ na zdrowa dieta. Kiedy odżywiamy się prawidłowo i dostarczamy organizmowi wystarczająco dużo witamin i wartości odżywczych, problem wypadających włosów nie powinien się pojawić.

Najlepszy szampon do włosów wypadających

Preparat, który pomoże nam wzmocnić włosy i przywrócić ich objętość, powinien być jak najbardziej naturalny. Szczególnie polecane są szampony ziołowe, które są bezpieczne dla skóry i nie obciążają włosów. Kupując szampon do włosów wypadających, najlepiej jest dokładnie przeczytać skład, który powinien zawierać między innymi oleje pielęgnujące, takie jak migdałowy, kokosowy czy z pestek winogron oraz witaminy A i E. Jeśli w składzie znajdą się parabeny i SLS’y, lepiej zrezygnować z jego zakupu.

http://www.olmik.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here