Jaką wybrać kołdrę?

Zapewniając sobie doskonałe warunki snu możemy oczekiwać, że kolejnego dnia obudzimy się pełni werwy, będziemy ponownie mieli dużo siły do wykonywania kolejnych zadań i prac, które będą na nas czekały. Jednocześnie warto zauważyć, że dostępne są obecnie różnego rodzaju propozycje, na które warto się zdecydować. Wśród tych elementów, po które będzie każdy sięgał znajduje się bez wątpienia kołdra. Warto zwrócić uwagę na dostępne na rynku kołdry i zdecydować się na jedną z tych propozycji jakie są nam oferowane. Dostępne na rynku kołdry można różnicować między innymi pod kątem rozmiaru, co jest oczywiste. Jednak poza tym różnicuje się je także między innymi pod kątem wypełnienia czy materiału pokrycia jakie zostaje wykorzystane do ich produkcji. Jakie więc możliwości dostępne są obecnie na rynku, na co można się zdecydować?

Pokrycie kołdry
To jakie w kołdrze będzie wypełnienie odpowiada za to jaka będzie ciepłą, ale o jej wytrzymałości będzie decydować pokrycie a więc ten materiał, który znajduje się na zewnątrz. Występują obecnie różnego rodzaju pokrycia. Warto więc bliżej się im przyjrzeć i zapoznać się z tymi różnymi propozycjami.

Pokrycie bawełniane
Bawełna to przede wszystkim materiał naturalny, higieniczny, będzie gwarantował również bardzo dobrą wentylację. Jest to najwyższej jakości pokrycie. Najlepszym wyborem będzie takie, które wykonane jest z bawełny cienkoprzędnej. To ono charakteryzować się będzie najlepszą wytrzymałością. Jednak do szycia kołder wykorzystuje się także inne bawełniane tkaniny jak luksusowy adamaszek czy gruby oraz wytrzymały inlet.

Pokrycia bawełniano – poliestrowe
To połączenie bawełny i poliestru, z którego wykonuje się pokrycie dla kołdry. Bardzo popularne ze względu na niski koszt ich produkcji. Łączą w sobie przede wszystkim zalety bawełny a więc naturalność z zaletami tworzy sztucznych, które są bardzo wytrzymałe. Takie pokrycie jest również bardzo popularnym wyborem ze względu na to, że możemy liczyć na niski koszt produkcji. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest w tym przypadku policoton, gdzie jest 65% poliestru i 35% bawełny.

Pokrycie z mikrowłókien
Nazywa się je także pokryciami z mikrofibry albo mikrofazy. Wykonane jest ono z bardzo cienkich włókien poliestrowych oraz poliamidowych. W ten sposób można oczekiwać, żę będzie miękkie i bardzo przyjemne w dotyki a także bardzo wytrzymałe. Bardzo szybko schnie, dzięki czemu nie będzie problemu by taką kołdrę wyprać.

Pokrycie satynowe
Satyna to rodzaj bawełnianej albo jedwabnej tkaniny, która z jednej strony będzie błyszcząca a z drugiej matowa. Przede wszystkim spełnia estetyczne kryteria, jest również antystatyczna, dlatego będzie dobra dla osób uczulonych na kurz i roztocza.

Pokrycia jedwabne
To jeden z bardziej szlachetnych materiałów, bardzo przyjemny dla skóry a także wytrzymały i naturalny, gwarantuje, że skóra będzie oddychać.

Pokrycie z fizeliny
To specjalne połączenie włókien w ramach działania termicznego, jednak takie włókna nie są szczególnie wytrzymałe, dlatego taka kołdra może się szybko zniszczyć.

Sprawdź również: https://sklep.selene.pl/produkty/koldry,2,5331

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here