Jak zakręcić włosy bez lokówki? 3 sprawdzone sposoby

0
3267

Marzysz o pięknych lokach, ale Twoje włosy nie chcą się układać? Wymodelowane na szczotce zaraz tracą kształt i żaden lakier nie jest w stanie utrzymać ich w zadowalającej Cię formie? Do zakręcenia i utrzymania w ładzie pięknych fal wcale nie jest potrzebna lokówka. Dowiedz się, jak zakręcić włosy bez lokówki. Prezentujemy 3 sprawdzone sposoby.

1.      Kręcenie włosów na prostownicy

Włosy, jeśli nie masz lokówki, możesz zakręcić za pomocą prostownicy.

Suche włosy, z nałożoną pianką do układania, rozczesz i podziel na kilka pasm. Kosmyki, które będziesz kręcić, muszą być dość cienkie. Najlepiej jest kręcić je warstwa po warstwie. Włosy z góry głowy upnij spinką lub zwiąż gumką i zacznij od dolnych partii.

Rozgrzej prostownicę do temperatury niższej, niż ta, którą normalnie prostujesz włosy. Gorące płytki będą miały dłuższy kontakt z powierzchnią włosa, temperatura musi być niższa, żeby włosy się nie zniszczyły.

Wydziel cienkie pasmo i złap je między rozgrzane płytki tuż przy nasadzie głowy (uważaj, żeby się nie poparzyć). Odwróć prostownicę wokół jej osi tak, żeby kosmyk był zawinięty między jedną płytką, a wierzchnią częścią prostownicy. Kosmyk musi znajdować się na zewnątrz głowy – dzięki temu wykonasz lok, który zwiększy objętość Twoich włosów. Powoli ściągaj prostownicę w dół, ciągle ściskając kosmyk między płytkami urządzenia.

Po zakończeniu kręcenia jednej warstwy, utrwal ją lakierem do włosów.

Nieniszczące włosów prostownice, które możesz wykorzystać, znajdziesz pod tym adresem: https://www.neo24.pl/maleagd/higienaiuroda/prostownice/prostownica.html 

2.      Kręcenie włosów na papiloty

Z pewnością ten sposób to dla Ciebie nic nowego. Jednak, czy wiesz, jak prawidłowo obchodzić się z papilotami?

Ta metoda jest zdrowa dla włosów, ponieważ nie wykorzystuje czynnika ciepła, dzięki czemu nie niszczy łuski włosa. Wymaga trochę poświęcenia, ale efekt skrętu z papilotów jest tego wart.

Papiloty możesz zostawić na głowie na kilka godzin lub na całą noc. Pierwszy sposób może się sprawdzić, jeśli wieczorem masz zaplanowane spotkanie. Drugi, czyli spanie w papilotach, będzie dla Ciebie odpowiedni, jeśli zależy Ci na zachowaniu skrętu od rana przez cały dzień.

Umyj włosy, wytrzyj i na lekko wilgotne nałóż kosmetyk do stylizacji – może to być pianka do układania włosów lub balsam. Włosy zostaw do naturalnego wyschnięcia lub podsusz je suszarką. Postaraj się wysuszyć włosy u nasady – dzięki temu będą miały większą objętość i nie oklapną w ciągu dnia. Natomiast kosmyki, które będziesz zawijać na papiloty, powinny być lekko wilgotne. Możesz je dodatkowo zwilżyć.

Pasma powinnaś nawijać warstwowo – osobno włosy z dołu głowy, osobno ze środka i osobno z czubka. Najmocniej zwijaj włosy po bokach; te u szczytu zwiń delikatnie, nie musisz przypinać ich tuż przy samej skórze. Im cieńsze pasma będziesz nawijać, tym mocniejszy skręt otrzymasz. Jeśli kręcisz włosy w ciągu dnia, trzymaj papiloty na głowie przez minimum godzinę. Możesz wspomóc proces schnięcia suszarką, ale najlepiej, żeby włosy wyschły same. Włosy, które kręcisz przez noc, będą miały spokojnie kilka godzin na przyjęcie skrętu. Papiloty, zwłaszcza w nocy podczas snu, mogą się trochę poluzować. Nie przejmuj się tym.

Po zdjęciu papilotów, delikatnie rozczesz pasma palcami i „podrzuć” włosy u nasady. Dzięki temu loki ułożą się bardziej naturalnie. Spryskaj je lakierem dla utrzymania kształtu.

3.      Loki na wsuwki

Jeśli nie masz papilotów i nie chcesz męczyć swoich włosów wysoką temperaturą lub nie dogadujesz się z lokówką czy prostownicą, możesz posłużyć się zwykłymi wsuwkami. Możesz wykorzystać ten sposób, jeśli zależy Ci na mniejszych loczkach z mocniejszym skrętem.

Na umytych, lekko wilgotnych włosach rozprowadź kosmetyk do stylizacji. Możesz też spryskać włosy wodą z żelem do modelowania. Tuż u nasady głowy nakręć na palec wskazujący dość cienki kosmyk włosów. Włosy skręcaj od nasady do końcówki – do końcówkę masz przyciągnąć do skrętu przy głowie.

Taki „pierścionek” z włosów przypnij wsuwką, zawiń w ten sposób resztę włosów na głowie. Zostaw upięcia na przynajmniej godzinę, pozwól włosom naturalnie wyschnąć lub pomóż im suszarką. Po wyjęciu wsuwek, roztrzep delikatnie włosy i utrwal jej lakierem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami Neo24.pl https://www.neo24.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here