Jaki serwer dla niewielkiego biznesu wybrać

Zakładając biznes internetowy, pewnie zastanawiasz się, jaki serwer udźwignie niezbędne gigabajty. Nie musisz się jednak aż tak spieszyć – na początek warto rozważyć każdą opcję, nawet tę zakładającą hosting www. Czym jednak różni się ona od wynajęcia serwera?

Dlaczego samodzielne stawianie serwera to zły pomysł?

Twoja pierwszą myślą pewnie było samodzielne stworzenie serwera, który zajmie się Twoją stroną w internecie. Tworzy to jednak więcej problemów i zżera więcej nerwów, niż jest to potrzebne. Oprócz zasilania awaryjnego musisz przemyśleć kwestię ciągłego przesyłu danych internetowych. Sen z powiek może Ci również spędzać kwestia prędkości połączenia i zabezpieczenia przed atakami ze strony hakerów.

Niskim kosztem możesz skorzystać z oferty proponowanej przez Sprint Data Center i cieszyć się zapewnionym sobie komfortem – zależnie od rodzaju wybranej usługi, w cenie uzyskujesz też spokój ducha i wygodę działania. W ten sposób zajmiesz się tym, co jest naprawdę ważne – swoją ofertą i jej marketingiem.

Hosting www – czy jest lepszy od serwera dedykowanego?

Warto do niego zacząć, choć niekoniecznie na nim kończyć. Wraz ze wzrostem firmy zmieniają się jej potrzeby, dlatego warto brać je pod uwagę i co jakiś czas rewidować wymagania przedsiębiorstwa. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że hosting www to usługa, w ramach której klient otrzymuje wydzieloną część serwera. Jest to najprostsza i najmniej wymagająca usługa – idealna dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z e-biznesem.

Zależnie od tego, co chcesz pokazać na swojej stronie, potrzebujesz odpowiedniej powierzchni – jeśli na swojej stronie chcesz umieścić tylko niezbędne informacje, zmieścisz się w kilkuset MB. Zdjęcia i nagrania będą wymagały większej powierzchni, a więc i większych nakładów finansowych.

Serwer dedykowany – wyjście nie dla każdego

Serwer dedykowany jest znacznie potężniejszą maszyną, która znacznie lepiej radzi sobie z przetwarzaniem ogromnej ilości danych. W Sprint Data Center proponujemy aż 144 niezawodnych konfiguracji. Dedykowany serwer to opcja dla rozwiniętych firm, które osiągnęły już pewien stopień zaawansowania – może się zatem okazać, że przy rozkręcaniu własnego biznesu nie będziesz go potrzebować.

Jednak to nie są Twoje jedyne opcje – między hostingiem www a serwerem dedykowanym masz też do wyboru serwer VPS, który jest propozycją pośrednią. Nie musisz się zatem o nic martwić – pozwól serwerowi rosnąć wraz z Twoją firmą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here