Materac piankowy

Materac piankowy, to jedno z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych rozwiązań dzięki, któremu możliwe jest komfortowe i efektowne wypoczęcie. Dzięki specjalnej strukturze wykorzystanej w tego rodzaju materacach, możliwe jest odciążenie ciała, jak również dostosowania materiału do ciężaru i wymiarów użytkownika. Jakie materace piankowe obecnie istnieją na rynku? Jaki materac piankowy kupić? Jakie można wyróżnić zalety materacy piankowych?

Zalety i charakterystyka materaców piankowych

Materace piankowe, to grupa produktów, która wykonana jest ze specjalnego rodzaju tworzywa, wykazującego wiele korzystnych i prozdrowotnych właściwości. Wszystkie oferowane artykuły można zróżnicować ze względu na wykorzystane technologie i użyte materiały.

Do najbardziej popularnych materaców wykonanych z piany należą m.in.:

– materace z piany lateksowej,
– materace piankowe wysokoplastyczne, termoelastyczne,
– materace z piany poliuretanowej, itp.

Każda z wymienionych propozycji posiada różną technikę wykonania, jak również inne właściwości i cechy szczególne. Jednakże również produkty łączy wiele zalet i korzyści wynikających z ich użytkowania.

Zalety materacy piankowych

Główną zaletą tego rodzaju produktów jest niebywała wygoda podczas użytkowania. Materiał, z którego wykonany jest materac odpowiednio ugina się pod ciężarem ciała oraz dostosowuje do przybranej pozycji. Podkład ten dedykowany jest przede wszystkim osobom długo leżącym, niepełnosprawnym, przewlekle chorym, starszym, osobom borykającym się z problemami z kręgosłupem, pacjentom po różnego rodzaju operacjach, kobietom w ciąży, a także użytkownikom ceniącym sobie wygodę i komfort podczas odpoczynku.

Materac piankowy to również bardzo skuteczna ochrona przeciwodleżynowa oraz profilaktyka rehabilitacyjna. Materac wykonany z piany jest również przyjemny w dotyku i nie powoduje żadnych alergii.

Jaki materac piankowy wybrać?

Dobór odpowiedniego materaca piankowego, uzależniony jest od wielu czynników. Powinien być dostosowany do możliwości i warunków mieszkaniowych użytkownika, jak również jego indywidualnych predyspozycji i potrzeb. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na twardość materaca, jego wymiary, grubość, możliwość uginania się, paro przepuszczalność, gęstość materiału, itp.

Godnym przedstawicielem tej grupy materaców jest materac piankowy IDA 140×200 polskiego producenta Common: https://common.sklep.pl/materace-piankowe/219-materac-piankowy-140×200-ida-20cm-5902921954125.html. Produkt ten posiada właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne, jest lekki i przewiewny, odporny na odkształcenia, wysoką twardość, dwustronny, posiada dopasowaną poszewkę, jak również wszystkie potrzebne certyfikaty i atesty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here