Jakich efektów można się spodziewać po miesiącu na diecie ketogenicznej

Dieta ketogeniczna jest rodzajem diety niskowęglodowanowej. Wprowadza ona organizm w stan ketozy, czyli podczas jej stosowania energia jest pozyskiwana z trawienia tłuszczów. Stosowanie diety keto powoduje: zmiany w metabolizmie dzięki którym zmniejsza się uczucie głodu, intensywne spalanie tkanki tłuszczowe oraz pomaga w leczeniu niektórych chorób, np. Alzheimer, cukrzyca, nowotwory. Dieta keto jest jedną z najbardziej popularnych diet w dzisiejszych czasach. Budzi ona wiele kontrowersji co do bezpieczeństwa stosowania, ale również zanim rozpoczniemy dietę keto zastanawiamy się jakie efekty diety keto możemy uzyskać przy stosowaniu się do zaleceń. W poniższym artykule znajdziecie informacje na temat tego ile można schudnąć na diecie keto, jakie można osiągnąć keto efekty po miesiącu stosowania…

Jakich efektów można się spodziewać?

Efekty diety keto związane ze stanem zdrowotnym:

  • obniżenie poziomu złego cholesterolu,
  • obniżenie ciśnienia krwi,
  • ustabilizowanie poziomu cukru we krwi,
  • poprawa koncentracji,
  • zwiększenie ogólnego poziomu energii w ciągu dnia,
  • utrata wagi.

Zanim jednak zobaczymy pierwsze keto efekty nasz organizm musi przystosować się do odstawienia cukru.

Ile można schudnąć na diecie keto?

Trudno jednoznacznie odpowiedź na pytanie ile można schudnąć na diecie ketogenicznej, ponieważ jest to zależne od indywidualnych przypadków. Efekty diety ketogenicznej nie ogarniczają się do żadnego limitu. Nie został określony czas w jakim możemy stosować się do zaleceń diety. Warto jednak pamiętać, aby proces odchudzania przebiegał w zdrowym, poprawnym tempie. Nic na siłę, a efekty diety keto napewno będą widoczne w odpowiednim czasie. Prawdę mówiąc dla naszego zdrowia najważniejsze jest to w jaki sposób nasz organizm funkcjonuje na diecie ketogenicznej, a nie to w jakim tempie tracimy kilogramy. Ważne jest nastawienie! Pamiętaj, aby wierzyć w siebie i w możliwość stosowania się do diety, jeśli nie potraktujesz jej jako codzienności bardzo szybko może cię zaskoczyć efekt jojo.

Pierwsze efekty diety ketogenicznej

W ciągu pierwszych dwóch tygodni stosowania diety napewno możemy stracić najwięcej kilogramów, nawet do 4-5 kg. Nie jest to jednak związane z utratą tkanki tłuszczowej lecz z utratą wody z organizmu.

Tracimy dużo wody z organizmu, ponieważ spalamy z niego resztki glikogenu, co jest ważnym procesem dzięki któremu organizm wchodzi w stan ketozy, czyli wykorzystuje zamiast cukrów tłuszcze do pobierania głównego źródła energii.

Keto efekty po miesiącu stosowania

Od drugiego do czwartego tygodnia stosowania diety wchodzimy w drugą wazę utraty wagi, w tym momencie nie będziemy już tak diametralnie tracić kilogramów jak w w fazie pierwszej czyli w pierwszych dwóch tygodniach. Średni spadek masy ciała powinien teraz wynosić od pół kilograma do jednego kilograma na tydzień. Na tym etapie powinniśmy już zacząć odczuwać mniejszy głód, ponieważ spożywany tłuszcz sprawi, że żołądek szybciej robi się pełny. Dzięki temu organizm czuje się nasycony, twój proces odchudzania pójdzie w lepszym kierunku, a keto efekty będą widoczne już coraz bardziej.

Ruch a lepsze keto efekty

Pragnę dodać, że istotnym elementem podczas diety ketogenicznej jest ruch. Jeśli chcemy utrzymać osiągnięte przez ketozę rezultaty musimy zwrócić uwagę na aktywny tryb życia. Usiądź i pomyśl przez chwilę jaki prowadzisz tryb życia. Jak wygląda twoja codzienność. Przeanalizuj swój dzień od rana do wieczora, a jeśli dociera do ciebie ze większość dnia spędzasz za kierownicą, biurkiem czy na kanapie postaraj się stopniowo wprowadzać aktywniejszy tryb życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here