Klimat w Indonezji, czyli kiedy jest najlepszy czas na podróż?

Marzysz o niezapomnianej, egzotycznej podróży na tropikalne wyspy Indonezji? Razem z FEEL THE TRAVEL jest to jak najbardziej możliwe. Oferujemy bardzo wiele interesujących planów wycieczek, urozmaiconych wspaniałymi atrakcjami. Wystarczy zdecydować się na plan, który najlepiej będzie odpowiadał konkretnym potrzebom, a resztą zajmiemy się my sami. Pozostaje jednak jeszcze jeden szkopuł, na który nawet najlepsze biuro podróży nie ma niestety żadnego wpływu – mianowicie pogoda. Zanim szczegółowo zaplanujesz upragnione wakacje w Indonezji, warto zastanowić się jednak nad tym, kiedy pogoda okaże się najłaskawsza, a zagęszczenie turystów odwiedzających rajskie wyspy jak najmniejsze.

Klimat Indonezji

Indonezja to państwo rozciągające się na archipelag wysp usytuowanych na terenie Azji Południowo-Wschodniej oraz Oceanii. Ze względu na otoczenie Oceanu Indyjskiego oraz Spokojnego, w obrębie tropikalnej strefy klimatycznej występują dwie główne pory roku: sucha i deszczowa. Jak sama nazwa głosi, w czasie drugiej pory roku występują bardzo obfite opady deszczu. Na większości wysp Indonezji ten czas przypada na okres od końca listopada do kwietnia. W tym czasie turystyka w regionie jest zdecydowanie uśpiona, ale nie oznacza to, że niemożliwa. Wyjazd w czasie pory deszczowej może okazać się jednak dość uciążliwy – zwłaszcza, gdy marzy się o błogim relaksie na rajskich plażach. Wybierając na swoją destynację np. wyspę Bali wycieczka powinna być zaplanowana w czasie bezdeszczowych miesięcy. FEEL THE TRAVEL oferuje plany wycieczkowe uwzględniające między innymi zwiedzanie tej zachwycającej wyspy, w tym również stolicy Ubud oraz malowniczych, ułożonych tarasowo pół ryżowych. Słoneczna pogoda z pewnością umili wszystkie te atrakcje. 

Pora sucha

Pora sucha w Indonezji przypada na czas od maja do końca października. Wtedy też temperatury utrzymują się w okolicach 30°C, a słoneczna pogoda zachęca do wizyt na plaży, wycieczek, zwiedzania oraz niezakłóconego relaksu. Jak się jednak można domyślić, ze względu na warunki Indonezja przeżywa prawdziwy szturm turystów, co można odczuć szczególnie w miejscach cieszących się dużym zainteresowaniem, jak np. Ubud, Wyspy Gili. Dziewiczy urok i niezapomniany czar dziewiczych wysp takich jak Nusa Penida, Lombok czy Nusa Lembongan można znacznie lepiej docenić, gdy odwiedza je mniej osób. Jeśli z kolei wysyp turystów nie stanowi argumentu przeciwko wizycie w trakcie pory suchej, z pewnością można liczyć, że dla osób które zachęca gwarna Indonezja wycieczka okaże się niezapomnianym przeżyciem, pełnym różnorodnych doznań. 

Na kiedy zaplanować podróż?

Dla wszystkich osób ceniących sobie spokojniejsze spędzanie urlopu, znakomitą opcję będzie stanowić okres przejściowy między porą deszczową a suchą, przypadający na kwiecień i listopad. Ogromną zaletą podróżowania po Indonezji w tym czasie jest stosunkowo niewielki ruch, mniejsze liczba odwiedzających oraz nieco łagodniejszy klimat dla osób nieprzywykłych do równikowych upałów. Co do samej pogody, może okazać się ona dość zmienna – obfite opady deszczu wciąż mogą się pojawiać, ale ich częstotliwość zdecydowanie maleje, zwłaszcza w drugiej połowie kwietnia oraz utrzymuje się na niskim poziomie przez część listopada. Pozwala to więc zaplanować niezapomniane wakacje w Indonezji, bez obaw o przeludnione plaże, hałas czy utrudnione zwiedzanie. Razem z FEEL THE TRAVEL można zorganizować wakacje marzeń, wybierając najodpowiedniejszy program – dla osób ceniących sobie aktywne spędzanie wolnego czasu, jak również dla fascynatów zmysłowych przeżyć i relaksu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here